За или против религиозното убочение

  • 5 074
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
Какво мислите за убочението в училище по вероучение. Самата ни Църква, като институция, според мен, отвръщава хората,а не да ги подтикква към добри дела и помисли! Та в тоя ред на мисли - съгласни ли сте да има редовни чосове по вероучение? newsm78

Да ти имам правописа!!! Кажи ми, че си в първи втори клас да се успокоя  Peace
Не смятам, че часовете по вероучение са развращение, в началните класове те са по-скоро като разказване на приказка.
Според мен по- приемливата им форма за обезвереното ни общество е да е като допълнителен, свободноизбираем предмет.

мигито, както винаги, като стане дума за религия и си суупер крайна....

# 16
  • Мнения: 13 512
Те окултистите вече и градина си направиха, училището е на път...
Ако искаме равноправие на всички мястото на религията не е в учебните часове.
Те достатъчно си обменят информация хлапетата по между си.
koq е тази градина,че ми стана интересно?

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
мигито, както винаги, като стане дума за религия и си суупер крайна....
Що да е крайна магито?
Напротив - тя говори за равнопоставеност. Само забрави да спомене и атеистите.

А темата мисля, че е пързалка. Толкова много грешки мисля, че са нарочно допуснати.

# 18
  • Мнения: 2 614
Те окултистите вече и градина си направиха, училището е на път...
Ако искаме равноправие на всички мястото на религията не е в учебните часове.
Те достатъчно си обменят информация хлапетата по между си.
koq е тази градина,че ми стана интересно?

Валдорфската Златно зрънце, много се изписа за нея. Деметра беше пуснала тема за чудесната ДГ на Иван и настана....

# 19
  • Мнения: 13 512
toва ли е то? Че то  голямо натискане е за там..гледай ти! Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 7 821
Против съм да се изучава вероучение под каквато и да е форма. Който иска да образова децата си по този предмет да говори с енорийския си свещеник, имам, равин, гуру и т.н. и да го прави в църквата си, синагогата си, на поляна, под звездите, където иска само не и в светското училище.
За - изучаване на религия в горните класове.

# 21
  • Мнения: 284
За - изучаване на религия в горните класове.

Според мен въобще няма място религията и в горните класове. Ако ще е да се запознаят с основите на различните религии, това може да става в часовете по история - в крайна сметка всяка религия е възникнала някъде в историята или има съществена изява в историята. Нима като се учи история на Древния Рим и Римската империя - не може да се обсъди възникването и разпространението и основните ценности на християнството. Или пък като се учи средновековие - няма да се спомене за ролята и действията на Светата инквизиция. Същото и с исляма. Не виждам причина изучаването на религия да се обособява в отделна дисциплина - без това децата учат по 6-7 часа, дай да им добавим и още някой друг!

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 704
аз съм за вероучение поне децата ще имат престава за религията и няма да налитат на секти Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 2 110
Аз съм за това, ако може да се намери компромисен вариант. Нещо по средата . Да се запознават децата с религията ,но да не е нещо фанатично. Добре е да се знаят нещата от обща култура, защото преди много години религията,традициите и обичайте са крепели хората. Имали са морални ценности и са вярвали в нещо хубаво.

# 24
  • Мнения: 21 455
аз съм за вероучение поне децата ще имат престава за религията и няма да налитат на секти Crossing Arms
Какво разбираш под вероучение?

# 25
  • Мнения: 2 803
аз съм за вероучение поне децата ще имат престава за религията и няма да налитат на секти Crossing Arms
На това мнение съм и аз.

# 26
  • Мнения: 1 849
Аз съм за това, ако може да се намери компромисен вариант. Нещо по средата . Да се запознават децата с религията ,но да не е нещо фанатично. Добре е да се знаят нещата от обща култура, защото преди много години религията,традициите и обичайте са крепели хората. Имали са морални ценности и са вярвали в нещо хубаво.
Няма начин да се намери компромисен вариант. Вярваш ли, че в Родопите някой ще говори истината за християнството или тук за исляма, всеки учител ще представя своето виждане,  а да не говорим, че правоспособните да преподават този предмет са под всякаква критика, както от професионална гледна точка така и от морална...
Моралните ценности в религиите са относително понятие, защото доброто в една религия не е добро за друга...

# 27
  • Мнения: 8 999
Аз съм твърдо против. Може би, в гимназията, един предмет "История на религиите" не би било лошо да се въведе, но децата така или иначе са доста претрупани. Това е специфична материя, сложна, объркана, без яснота по много въпроси. По-скоро е подходяща за изучаване в университет.
Няма значение дали ще УбОчават, или ОбУчават децата. Не искам да им мътят мозъците от малки.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз съм 'за'. Смятам, че именно непознаването на християнската религия е в основата на залитането по секти. Като допълниение - мнозинството българи се самоопределят като православни християни, но не знаят нищо за религията, която изповядват.

# 29
  • Мнения: 299

Според мен въобще няма място религията и в горните класове. Ако ще е да се запознаят с основите на различните религии, това може да става в часовете по история - в крайна сметка всяка религия е възникнала някъде в историята или има съществена изява в историята.
  Съгласна съм с това мнение . Сами да решат  в какво ще вярват . Иначе ми е като промиване на мозъци , ай де няма нужда от още фанатици.

Общи условия

Активация на акаунт