За или против религиозното убочение

  • 5 070
  • 72
  •   1
Отговори
Какво мислите за убочението в училище по вероучение.Самата ни Църква като институция,според мен, отвръщава хората,а не да ги подтикква към добри дела и помисли!Та в тоя ред на мисли-съгласни ли сте да има редовни чосове по вероучение? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 324
Какво мислите за убочението в училище по вероучение.Самата ни Църква като институция,според мен, отвръщава хората,а не да ги подтикква към добри дела и помисли!Та в тоя ред на мисли-съгласни ли сте да има редовни чосове по вероучение? newsm78
Нямам нищо против, стига заради това да не ограничат часовете по граматика.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 1 861
По така зададената тема: Всяко убочение води до лоши резИлтати! С една дума - против! Wink

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 17:43 от M4

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Религията не се учи, тя е избор.
Учи се математика, история, БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, ...
Против намесата на религия в светското училище.
За увеличаване часовете по български и строги изисквания за преминаване в друг клас.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Всяко убочение води до лоши резИлтати! С една дума - против! Wink
newsm10

# 6
  • Мнения: 6
Аз съм за ОбУчението по Вероучение, само това да става от добре подготвени за целта учители по Религия и да има много добра методика на поднасяне на така сложния религиозен материал.
Ама като гледам нашето образование на какво ниво е, силно се съмнявам в успеха от такова обучение.
Моят син се интересува от Религия, чел е детската Библия и даже знае много по-добре някои библейски истории от самата мен.Може би ще му е интересно в часове по Вероучение.

# 7
  • Мнения: 1 849
1. Църквата не е само православна, има католици и протестанти, не всички от тях отблъскват хората.
2. В десния ъгъл на сайта има търсачка която може да ползваш и да търсиш информация която ти е необходима, да се си говорим през месец за едни и същи неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362022.0

# 8
  • Мнения: 24 467
В повече ни дойде УбОчеността, та няма сми.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 932
Ако и религиозното обучение е на нивото на правописа ти, предпочитам да го няма. Peace

# 10
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Категорично НЕ.
Смятам, че основният проблем сред подрастващите е неграмотността.
И без това часовете предвидени за обучение и ограмотяване явно не достигат.
И къде в програмата да се сложат тези допълнителни часове??? Кое да съкратим - БЕЛ, физкултура или математика???

# 11
  • Мнения: 284
mam4e 33,имаш ли дете, и в кой клас е ако имаш?
И кой му помага по БЕЛ?
И защо мислиш,че църквата отвращава хората и не ги подтиква към добри дела? newsm78
По темата - съгласна съм да има часове по вероучение,но да са свободно избираеми.

# 12
  • Мнения: 284
Аз мисля, че  Православната църква първо да си отвори неделни училища по църквите и като видим наплива там и за какво им говорят на децата, тогава да мислим да вкарваме вероучението в училище. А който разбира под вероучение - изучаване на различните религии по света - трябва да знае, че хората, които искат да преподават вероучение в училище разбират чиста и просто разказване на житията на светци. Бях записала сина си СИП в първи клас - повече никога!

# 13
Като гледам правописа май още е много рано да говорим за религия. То правописа е под нулата. Иначе аз съм против определено натрапване на дадена религия в училищата, но пък и не смеятам, че е вредно да се знае за всяка от по-рапространените религии каква и е историята, какво проповядва, кои са богове/ богини и т.н. Това е по-скоро общо култура и няма лошо да се учи веднъж седмично или в час по история. Пък и поднесено по подходящ начин би могло и да е интересно.  Peace

П.С.: И няма да е много зле, ако се оправи заглавието на темата, че в този форум, написана по този начин изглежда като някой виц или пързалка.

# 14
  • Мнения: 1 849
Ако православната църква има правото да провежда часове по религия, то такова право трябва да имат и останалите религии и вярвания. Какво ще стане СИП по православие, по ислям, по окултизъм, за магии, за Хари Потър ... Те окултистите вече и градина си направиха, училището е на път...
Ако искаме равноправие на всички мястото на религията не е в учебните часове.
Те достатъчно си обменят информация хлапетата по между си.

Общи условия

Активация на акаунт