Изхвърлят ли ви нааканите дрехи в градината?

  • 3 839
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не бих търпяла такова отношение! Още по- малко, когато става въпрос за частна детска градина. Не очаквам да перат нааканите гащи на детето ми, но да хвърлят дрехи е недопустимо. Всеки родител сам си знае какво му струва да осигурява издръжката на детето си и не смятам, че персоналът има право да ме утежнява, пък било то и с един панталон от втора употреба  Naughty

# 31
  • Мнения: 14 654
Не съм сигурна дали в задълженията на лелките влиза да изпират посраните дрехи на децата. Предполагам, че не. Сигурно на някоя така и е писнало от претенции и лиготия, че нервите не са й издържали и затова е метнала панталона в боклука. Сигурно ще си понесе последствията, оплачи се на директорката и заяви и пред нея желанието си детето да не носи памперс, въпреки че се нааква системно. 2 пъти в седмицата изобщо не е инцидент.

# 32
  • Мнения: 984
Кубче, детето според мен протистира по този начин. Може би е необходимо да се задълбочиш върху въпроса защо детето се държи така, а не защо са изхвърлили дрешките. Аз те разбирам - възпитателите са постъпили неправилно. Но все пак: защо детето се нааква, въпреки, че си го научила да ходи в гърне. Вярно е, че децата до 4-5 години се водят с развиващи се възможности за самообслужване и е нормално да се изпускат понякога. Но твоето го прави по определен начин и цели нещо. Така ми се срува. Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 2 952
По моите разбирания отношенията ви с персонала на градината са скофтени и трябва да обмислите друг вариант.
Дете, което се напишква или нааква по 2 пъти в седмицата на 2.5 години не е рядкост, но трябва да бъде с памперс, ако ходи на градина. Децата ми не са се нааквали, но не съм очаквала, ако това стане да им изперат дрехите. Това е моя работа. Бих очаквала да почистят добре детето и да го преоблекат и естествено да не му се карат. Напишкани дрехи са ми връщали 2 пъти в пликче, което е моя работа да сложа в раницата.
Опитай се да разсъждаваш по-малко емоционално и да намерите добър за семейството вариант. Дали градината е държавна или частна и колко е таксата не е критерий за това, че ще намериш общ език със служителите й.
Изхвърлянето на дрехите не обсъждам, защото явно е следствия от поредица неуредици и е станало на Витоша.
Най-важното е да сте спокойни, защото детето наистина може да "протестира" срещу нещо.

# 34
Благодаря ви!

Само да вметна, никога не съм имала очаквания някой да ми пере дрехите. Имам очаквания да не ми ги хвърлят.

Вчера се е повторила същата случка. Сутринта съпруга ми изрично ги помолил да не ни ги хвърлят и съм сложила допълнително пликче в раницата. Резултата е, изхвърлени само пликчетата. Днес сложих памперс, съпруга ми ще купи мокри кърпички и хирургически ръкавици и ще се опита да говори с директорката според нея къде е основата на проблема с дъщеря ни, без конфронтация и отново с молба да не ни изхвърлят дрехите... Поне сега изпратих пълно бойно снаряжение... Не ми се иска да сменяме градината, защото като цяло детето се развива добре там. Може би хората са добри педагози с по-големи деца, а икономическата обстановка ги е принудила да работят и с по-малки...
Благодаря ви за всичко, погнахте ми да си сверя часовника!!   bouquet

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не би трябвало да ти ги хвърлят.....да ти ги бяха сложили в торба и да ти ги дадът да си ги изпереш

# 36
Та след разговора сутринта е станало ясно, че дрехите се изхвърлят, защото дори и в торбичка щели да миришат на децата в буса... Учителката била готова дори да купи нови пликчета на дъщеря ми, но отказва да подлага децата на тази миризма. Съответно мъжът ми отказал, все пак целта ни е да намерим основата на проблема, който според учителката е, че дъщеря ми като се заиграела и забравяла да си каже... Толкова се радвах, че лятото ще е възможно по-дълго извън мръсния град, а сега с нетърпение чакам да дойде септември и да започнат сериозните занимания и да не пътуват... Разбирам ги жените, не им се сърдя, но ми е много криво... Защото не мога и да се примиря с постояните възпаления от памперсите, които могат да имат непоправими последици по-късно...

# 37
  • Мнения: 804
Кубче, ти най-добре си знаеш, но да върнеш на  детето памперса, още повече щом се подсича  newsm78 ЗАЩО оставяш лелките да те действат така? Ами това е твоята малка рожбичка  Confused Като забравя да си казва детето нека те го подканят през определено време.
Дано не изпадам в подобна ситуация, не знам как е правилно да се постъпи, но ми стана кофти, че детенцето ще страда от памперса.

# 38
  • Мнения: 1 771
И синът ми е в частна детска градина.
Когато беше по малък, може би на вашата възраст, се е случвало да не каже и даже да се скрие и да се наака в гащите. Персонала ги е почиствал от акото и ги е прибирал в пликче, не са ми изхвърляни дрехи.

# 39
  • Мнения: 4 668
Синът ми нямаше много такива случки , но аз лично бях казала на жените , които се грижат за децата да изхвърлят нааканите гащи !
Първо - никой не е длъжен да ги пере , второ - на мен за какво са ми ?
Едни гащи струват 2 лв. , т.е колкото 4 памперса ...
Панталони , дънки и др. е немислимо да се изхвърлят .

Но в интерес на истината винаги , когато е имало такава случка са ми го връщали измит , преобут и с хиляда извинения за изхвърлените гащи , въпреки , че аз съм разрешила ...

Нещо няма добър диалог м/у вас и персонала струва ми се  Rolling Eyes А ти разсъждаваш много емоционално - все пак се опитай да погледнеш и с техните очи .

# 40
  • Мнения: 6 206
Хубави детски памучни гащички има и под 1 лв.
Срам не срам -аз също съм изхвърляла.
Аз бях купила от склад пакети по 12 бр бяха 8 лв.
При махането на памперс - напишканите хвърлях в пералнята, нааканите хвърлях  Blush
Горните дрехи не са цапали много по мой спомен и аромата им не е толкова впечатляващ.  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 312
Павел се е нааквал в гащите 4-5 пъти.
В началото/2 пъти/ ми ги оставяха така-изцапани с топката на гащите,в торбичка в шкафчето.
Юли месец смрадта като отвориш вратичката е неописуема.
Направих културно забележка и вече ги изпразват от съдържание.
Не ми ги перат естествено-това не го и очаквам.
Но за мен оставени така със съкровището за няколко часа на ден си е абсолютно неприемливо-могат да тръгнат зарази.
За изхвърляне не си и помислям-недопустимо е.
Търпиш ги прекалено много.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 039

Те са тези на които вие плащате да се грижат за детето ви и ваше право е да изисквате.ПП: Няма значение колко струва панталона и от къде е купен, може и от боклука да си го взела... това е твой проблем. Не може да се изхвърлят дрехите на детето.
Прочети целият пост на Бабилия много внимателно. Не поставяй себе си, а и детето си в позицията на отбраняващи се.

# 43
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 337
Според мен има проблем и от двете страни. Щом детето в къщи казва,  а в градината не. Трябва да се разбере къде е проблема. Но чак да изхвърлят дрехите вече е прекалено.   #2gunfire А какво обяснение дадоха

# 44
  • Мнения: 2 018
Хайде сега - частна детска градина и толкова да не могат да изхвърлят едно ако от гащите и да ги приберат в торбичка. Ами те, в държавните правят това, какво остава за частните такива. Като ги е гнус от акото, защо са се хванали с малки дечица? Ами, ако дете повърне, какво - ще му хвърлят фанелката ли? Поговори с тях и после с директорката, ако трябва. Ако имаш смелост - поискай длъжностната характеристика на госпожите. Там не може да не се споменава нещо във връзка с това.

На първо място те са поели отговорност да се ГРИЖАТ за децата. Тези грижи понякога се изразяват и в това - да създадеш навици. Не мога да повярвам, че само твоето се изпуска от време на време. Поговори и с другите родители. Даже мисля, че не трябва да криеш името на градината.
На второ място - тези гащи са си твоя собственост и те нямат правото да ги изхвърлят.
На трето - те прекарват по-голяма част от времето с детето и те могат да помогнат да го отучат от това. Има си начини. Нали са педагози и са учили за това.

Когато махнах памперса на малкия /няма да разказвам подробно/, все още не можеше да си казва. За да не се занимават лелките в нашата ясла, все намираха памперс от друго дете и му го слагаха. Аз нямаше как да не позная, че е бил с памперс, защото дупето му все се обриваше. Гледах да съм тактична - "Моля ви, не му слагйте памперс, защото е алергичен!" "Моля ви... " "Моля ви...". Накрая погледнах всяка една по отделно в очите и казах натъртено- "Забранявам да слагате памперс на детето ми!"
Чак сега вече, почти съм сигурна, че не му слагат! Ще го видя пак следобед, като го взема, как му е дупето, че вечно има някаква нова, която не разбрала Outta Joint, а му сложила чужд памперс! Аман! Така проточиха и периода, в който той трябваше да се научи да си казва!

Докато, не изискваш ти, те си правят оглушки и ето, че вече си позволяват и да ти изхвърлят гащите на детето!

Общи условия

Активация на акаунт