Изхвърлят ли ви нааканите дрехи в градината?

  • 3 842
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

ПП: Няма значение колко струва панталона и от къде е купен, може и от боклука да си го взела... това е твой проблем. Не може да се изхвърлят дрехите на детето.


Peace Не би трябвало да изхвърлят дрешките на детето каквото и да се е случило.
Идеята на Биляна за детегледачка не ми се вижда лоша в този случай ако нямаш друга алтернатива.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Биляна, не си ме разбрала, детето ми няма проблеми с ходене на гърне, даже и нощния пемперс сме махнали. Прави издънки един два пъти в седмицата, т.е не е практика. Разбиране проявявам към персонала,за това не съм го направила на проблем, и нямам очаквания някой да ми пере дрехите, но не мога да приема да ми ги изхвърлят . Въпроса ми беше за това.

Благодаря ви момичета!


Едва ли някой ще е на мнение, че са постъпили адекватно и правилно, като са хвърлили дрешките. Биляна ти е дала добър съвет - за тези пари би могла да намериш бавачка за детето си. И за него самото ще е по-малко травмиращо, а и ти ще си по-спокойна, докато израсте този период.

# 17
  • Мнения: 9 814
По принцип не е правилно да се изхвърлят дрехите- независимо дали са от 5 или 50 лв.
Каква е политиката на вашата частна детска градина е вече друг въпрос.
При нас в обикновената държавна градина, дрехите на нааканите деца се поизпират леко и се слагат в торбичка в шкафа на детето.
Дори от персонала молят родителите да оставят по едно-две пликчета в раничките на децата именно заради такива случаи.

# 18
  • Мнения: 5 391
Моето дете е на 2,4г, ходи на ясла.
Все още и той има издънки, но не са хвърляли дрехи, дори единият път бяха поизпрали леко нааканите гащи.
Иначе е много лесно да се каже, че детето трябва да бъде научено да си казва, но истината е, че това се случва, когато то самото реши и е готово.

# 19
  • Мнения: 2 197
Не бих приела за нормално да изхвърлят дрехите, независимо какви са и колко струват. Дете на 2,5 години определено ще има издънки. А за персонала в градината основно задължение е да се справят с такива. Как - това си е тяхна работа.

# 20
  • Мнения: 2 479
Имали сме няколко "нааквания" Laughing, гащите намирам в пликче в шкафчето на детето - поизтръскани, не изпрани. Разбирам ги, не са длъжни и насрани гащи да перат, достатъчно ми е детето да е с измито и сухо дупе.
Обаче не ми се мисли какво ще се случи, ако някой хубав ден ми кажат, че са изхвърлили нещо, било то и последния парцал.... ooooh!

# 21
  • Мнения: 6 206
Пак зависи дали е случило веднъж и то когато са били на разходка в планината, доколкото прочетох
Все пак ако са ходили и обикаляли и нямали пликче в тях, какво се очаква - да си ги държат под мишничничка?
Зависи от конкретната ситуация. Ако е инцидентно ок, ако се повтаря - тогава има проблем.
Аз си спомням когато махахме памперса на моето момче - спрях го за няколко дни и всичко беше добре, докато тръгна на ясла пак, може би от стреса или от режима - че ги слагат под час на гърне, но започна пак да се напишква по 4-5 на ден. И тогава бяха казали на мъжа ми - това дете го искаме с памперси. Обяснихме им, че не сме си изгубили времето и емоциите на детето и когато сме на крачка всичко да е наред, да се връщаме назад. Разбраха ни хората и следващата седмица си влезнахме в релси.
Мисля, че трябва разбирателство и спокойствие от двете страни.

# 22
  • Мнения: 129
Дъщеря ми също е в частна детска градина, тръгна преди 1 месец, беше си още с памперси. Там я научиха на гърне и веднага започна да казва за пикането ,но за акането не казва, или когато вече е свършила тогава. Миналата седмица се беше наакала два пъти в градината - бяха й изпрали дрехите(не само гащичките, а и роклята), не са направили никакъв проблем, дори ме успокояваха, че е нормално. За държавна градина разбирам да се държат така, но при положение, че си плащам и то доста   #Crazy.Смени градината.

# 23
  • Мнения: 804
Щом работи в градина естествено, че ще има насрани гащи. И то не понякога а винаги. Ако не им се занимава на "кифлите" от вашата градина да напуснат. А ти ако те е поне малко грижа за детето ще им държиш сметка дори за изгубена безопасна игла. Нали за това плащаш. Не ми допада идеята да си спираш детето от градина, да му ограничиш социалните контакти, и да чакаш да започне да решава кръстословици за да го пуснеш отново само защото на някой не му се работи.
А междувпрочем къде ги тези бавачки за по 400 лв. Съвсем сериозно ако някой може да препоръча някоя жена за толкова пари, моля да ми пише на лични. Това не е шега!!! Сега плащам доста повече и съм във възторг от жената. Гледа детето по-добре от мен. Но и цената си я бива...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Моят син също е в  частна градина.
Не се е случвало да се нааква, нито вкъщи,нито в градината.
 
Виждала съм да дават в торбичка дрешките на дечица,които са се наакали, т.е.-не ги изхвърлят.

Съгласна съм с Каспър,че зависи от ситуацията,но по-скоро ми се струва като заяждане от тяхна страна Thinking

Не бих си оставила детето в такава недружелюбна среда Naughty

И откъде са наясно дали ти е трудно или лесно да си плащаш таксата? И как точно преценяват цената на дрехите?

Насмитам ги госпожите и отивам при директорката с очакване да ми предложат адекватно решение на въпроса!

# 25
  • Мнения: 851
И ти им плащаш по 400 лв. и те имат такова отношение...егати наглите хора! Ужас! Категорично мисля ,че ти си напълно права. Нямат право да изхвърлят нищо...просто съм потресена. Никакво извинение не мога да приема за такова поведение. Помисли си сериозно да смениш тая градина. Пиши къде би ти било удобно да водиш детето и ще ти препоръчаме. Може би изобщо не се грижат добре за детето ти.

# 26
  • Мнения: 2 757
Много ясно, че не бива да изхвърлят дрехите, това чак ми звучи невероятно. Но тук специално е задължително децата в яслата да са с памперс. В детската вече не е, но ако детето не е научено на тоалетна никой няма да го търпи без памперс, ако ще всички други да са без. Не може да изсереш лайно насред стаята и да рискуваш и др да се изпомажат с него. Сега разбира се случва се, няма гаранция и не е проблем ако е еднократно. Но системно 2 пъти седмично е друго, да знаеш, че дадено дете не може съвсем да се сдържа и все да го дебнеш да не свърши някъде работата.
Но ми е интересно ти самата не ти ли е неприятно, че детето ти се напишка или наака в дрехите и може цялото да се изпомаже в лайна докато забележат, че това се е случило. И ако се случи някъде на Витоша дето няма условия да се измие и трябва така да си ходи. Аз не бих се съгласила на подобно нещо. Ще ходи с памперс докато се осъзнае. А ако искам да го уча отрано на без памперс ще си го гледам в къщи, а няма да ангажирам хората в яслата да се занимават с лайната му. Нахалничко ми се струва

# 27
  • Мнения: 2 757
Дъщеря ми също е в частна детска градина, тръгна преди 1 месец, беше си още с памперси. Там я научиха на гърне и веднага започна да казва за пикането ,но за акането не казва, или когато вече е свършила тогава. Миналата седмица се беше наакала два пъти в градината - бяха й изпрали дрехите(не само гащичките, а и роклята), не са направили никакъв проблем, дори ме успокояваха, че е нормално. За държавна градина разбирам да се държат така, но при положение, че си плащам и то доста   #Crazy.Смени градината.

Ами може редът в частните градини да е различен от този в държавните. Да си провери жената какво влиза в задълженията на госпожите и ако то е да изперат аканите дрехи, значи тя си плаща за тази услуга и трябва да си търси правата. Тук ние какво можем да направим като не знаем за какво плаща и за какво не плаща

# 28
  • Мнения: 2 757
А междувпрочем къде ги тези бавачки за по 400 лв. Съвсем сериозно ако някой може да препоръча някоя жена за толкова пари, моля да ми пише на лични. Това не е шега!!! Сега плащам доста повече и съм във възторг от жената. Гледа детето по-добре от мен. Но и цената си я бива...

Заплатата се определя от това колко часа седмично ти гледа детето бавачката, от възрастта на детето, нуждите му, съпътстващите задължения и т.под. Така че няма фиксирана заплата за бавачка. Едни работят по 8 часа на ден, други обаче по 10, а понякога и до 12. Едни само гледат детето, но от др се иска и да чистят къщата, да гладят, да перат докато детето спи примерно. Как се спазариш. Но за мен лично 400 лв заплата да ти гледат детето 8 часа на ден без нищо друго да правят ми изглежда съвсем нормална заплата особено ако бавачката е пенсионерка. Ако за такова нещо даваш повече - прецакала си се  Wink

# 29
  • Мнения: 804
Малко извън темата на авторката, но аз дълго търсих бавачка в София и наистина не намерих по-евтино. Плащам по 3 лв. на час. По 10 часа дневно. Само и единствено гледа детето. Храната му си е готова, само му пасира плода за 14 часа. Но като се замисля, си струва защото съм толкова безкрайно спокойна когато тя я гледа.. А и жената дори чай не си прави вкъщи. Аз й казах, да хапва каквото има в хладилника, но тя категорично заяви, че не е дошла да пие и да яде.
Та след като съм доволна не бива да издребнявам за 100 лв. (не че са малко). В този ред на мисли, ако в държавните ясли могат да учат децата на гърне за 40 лв. месечно, не виждам защо в частните ясли да не ги учат на гърне за 400 лв. месечно, а и там групите са много по-малки. Нали това им е работата да следят всяко дете. Как така няма да разберат веднага, че се е наакало. Отговарят за няколко деца все пак  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт