Отговори
  • Мнения: 1
Мой колега има този проблем с детето. Ако някой има опит с отказването от този вреден навик, нека сподели.

# 1
  • Мнения: 445
На каква възраст е детето - за ясла или детска градина става въпрос? Моето дете започна тази пролет да яде камъчета и пясък и земя, след като откри удоволствието да си тича свободно навън. Беше някакъв кошмар, избягвах градинките с пясъчници и постоянно бях нащрек, за да сведа до минимум яденето на боклуци. Нищо не помагаше, нито обяснение, нито прибиране. Междувременно се разболя от един от летните вируси и после все й обяснявах че не се ядат боклуци, че ще я боли коремчето. Тя лека-полека започна да ме разбира, но пак от време навреме забравяше и бях плътно по нея, за да я спра. Вече от няколко дни ми прави впечатление, че не яде. Та ако е малко детето, много говорене и контрол, докато се научи. Също аз съм й показвала, че другите деца не правят така и това подейства донякъде, на тази възраст копират едни от други. Ако става дума за дете в градинска възраст 3-4 годишно, сигурно проблема е друг, би трябвало да разбират повече според мен.

Общи условия

Активация на акаунт