Детето ми се нааква в детската градина - правят ми забележки

  • 10 446
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 345
Такаа преместих го в нова детска преди около три месеца. От тогава всъщност е проблема преди това дори в яслата като махнахме памперса да се е случило веднъж за цяла година. В седмицата все му се случва по веднъж. Почти на 4 години е  направо и аз се ядосвам, че го прави опитвам се да разбера защо обаче удрям на камък. ознавайки детето си все си мисля,че е от стреса това че не реве истерично незначи че се е адаптирал. Днес госпожата му ми направи доста груба забележка чак се засрамих да сме го учели в къщи какво е това неговото писнало им било да му мият задника и миришело. На таях това не им било работа да мият и преобиват наакана дупета. Как да го науча да не се нааква, какво да му говоря повече всичко съм пробвала и наказания. Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 10 361
С наказания със сигурност нямада стане. Само ще му нанесеш дълбока психическа травма. Аз имам насаден страх и инстинктивен ужас от изпускане, при това не са ми се карали и наказвали, само много обяснявали и държали.
Говори утре спокойно с учителките. Покажи им, че знаеш за проблема и работиш над решаването му. То пък един проблем, дете е, бе, малко е още.  ooooh!

# 2
  • София
  • Мнения: 932
Такаа преместих го в нова детска преди около три месеца. От тогава всъщност е проблема преди това дори в яслата като махнахме памперса да се е случило веднъж за цяла година. В седмицата все му се случва по веднъж. Почти на 4 години е  направо и аз се ядосвам, че го прави опитвам се да разбера защо обаче удрям на камък. ознавайки детето си все си мисля,че е от стреса това че не реве истерично незначи че се е адаптирал. Днес госпожата му ми направи доста груба забележка чак се засрамих да сме го учели в къщи какво е това неговото писнало им било да му мият задника и миришело. На таях това не им било работа да мият и преобиват наакана дупета. Как да го науча да не се нааква, какво да му говоря повече всичко съм пробвала и наказания. Confused

А дали просто в новата детска градина персонала в неговата група подхожда правилно?! Дали не е стресиран от нещо, дори от самото преместване, моето дете е , доста по-малко от твоето, а и не съм общувала с вас пряко и не мога да преценя правилно, но все пак ако досега не е имало проблеми , не мисля че трябва да се търси вина в самото дете а другаде.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
Предполагам, че е от стреса от преместването. Търся причината без успех обаче. Предусещам, че и в детската нещата не са много чисти, но детето ми неказва нищо като го питам. Обяснявала съм,че знам за проблема и се старая да го премахна не веднъж.Дори поисках нейното мнение на професионалист да ми подскаже на къде да гледам образно. Та вдигна рамене и си влезе в групата. Все едно ми каза това е за последно повече няма да го пипнем много ми стана обидно

# 4
  • София
  • Мнения: 1 345
Много е чувствителен и смятам,че нещо му е казано да не мърда примерно докато спи и той няма и да мръдне ама немога да го накарам да каже

# 5
  • София
  • Мнения: 10 361
Та вдигна рамене и си влезе в групата.
Простачка!

# 6
  • Мнения: 9 814
Едно детенце от групата на дъщеря ми определено се нааква от инат. Но като чета случаят при вас едва ли е такъв.
Племенникът ми от притеснение също започна да се изпуска като тръгна на ДГ.
Говори с детето и се опитай да разбереш откъде идва проблемът. Бъди настоятелна.
Не само на учителките не им се занимава с бърсането и миенето на дупета, децата също са големи подигравчии.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 345
Как разбрахте, че е от инат? Да не би пред мен синът ми да се прави на душица да речем пък и той да го прави на инат. Когато питам защо  почва едно мрънкане велико от типа на ами защотооооо, защотоооо ми няма повече да го правя. Така и не ме одостои с отговор.Това също ме притеснява не може да не разбира въпросът ми.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Еvка,
Не мисля, че детето е инат.  Naughty  Доколкото разбирам вкъщи не пълни гащите.
Проблем със сигурност има, но не е от инат.  Naughty
Говоря на сляпо в момента, защото нито познавам детето, нито условията, в които се случва наакването.
Може да има проблем с учителките (или с едната от тях), може да протестира за преместването си в друга градина, може да иска да му обърнеш повече внимание, може да не харесва учителките си или приятелчетата си в групата, може ....
Още много "може" мога да изредя, но!, както ти написах не познавам детето и ситуациите около него. Като го притискаш да ти отговори, няма да получиш адекватен  и точен отговор. Опитай да го притисне някой друг, за да отговори - баща му, дядо, баба, човек, на когото има доверие, но да не си ти.
Аз също не изключвам, че има проблем в учителките. Какво значи "Не им се занимава?!". Вярно, че не им е това работата, но не е ли и тяхна работа да ги научат да отиват в тоалетната, когато им се ходи? Попитай детето да не би да му забраняват да става по време на следобедния сън и той да се стиска тогава.
Аз те съветвам да говориш и с двете учителки, но не една по една, а заедно с двете, за да ти помогнат. И да не се измъкват с това, че не е тяхна работа.  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 9 814
Как разбрахте, че е от инат? Да не би пред мен синът ми да се прави на душица да речем пък и той да го прави на инат. Когато питам защо  почва едно мрънкане велико от типа на ами защотооооо, защотоооо ми няма повече да го правя. Така и не ме одостои с отговор.Това също ме притеснява не може да не разбира въпросът ми.

Ами винаги когато не му изнася нещо застава прав до леглата и ...
Прави го с усмивка и дори си го казва:"Е сега ще видиш какво ще направя!"  Laughing

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Еvка , аз винаги когато искам да разбера нещо от дъщеря ми, което не ми казва започвам да я разпитвам когато се заиграем. Така извъртам въпросите в играта, че тя ми доставя чаканият отговор. Вземи любими играчки, заиграй се с детето и започни да подпитваш от името на някоя играчка. Дано и при вас свърши работа този метод.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 628
Евка, тук са описвани много случаи на лелки и учителки, които не дадват на децата въобще да акат, за да не се цапат и да не им мият дупетата. Да не е такъв случая?

# 12
  • Мнения: 804
Има хора с така наречения "нервен стомах". Когато са притеснени се случва - спазми, колики, дори разстройство. Възрастните успяват да стигнат до тоалетна, децата не винаги.
Според мен детето изживява някакъв стрес. Не е задължително да е през целия ден, може би нещо конкретно го притеснява или плаши. Даскалиците вместо да те ругаят, да вземат да се замислят и да решите заедно проблема. 

# 13
  • София
  • Мнения: 1 345
В къще да му се е случило 2 пъти за цялото му съществуване без памперс. Бабилия как да разбера какво може да го стресира така?

# 14
  • София
  • Мнения: 257
Явно детето е притеснено от нещо. Разбирам те много добре и явно не го прави на инат. С големия ми син имах много сериозен проблем при тръгването на детска градина-започна да се напикава и да заеква, името не можеше да си каже. Бях полудяла. Сега като знам, че и малките ще тръгват на детска градина, не ми се мисли.
А това отношение от страна на персонала е ужасяващо!

Общи условия

Активация на акаунт