Неуважително ли е за половинките ви?

  • 11 670
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Нищо неуважително не виждам ако мъжът ми каже пред мен, че някоя друга жена е симпатична, добре изглеждаща, имаща хубава фигура. Ако аз отбелязвам подобно нещо за друг мъж пред съпруга ми също не мисля, че е неуважително. Изказването на глас на такова субективно мнение няма да направи мен, нито мъжът ми по-малко привлекателен.
Това е вероятно проблем на хора с ниска самооценка или на болезнено ревниви. Далеч по-неуважително е да се правят тайно такива коментари/комплименти.

Същото мисля и аз. Правя редовно комплименти на непознати добре изглеждащи жени и мъже.

За мене би било неприятно партньорът ми да направи негативен коментар за моя приятелка или позната, а и след това бих се чувствала неловко с нея. Положителните коментари галят ухото и са винаги добре дошли.

# 31
  • Мнения: 3 195
"Сладки" на наша възраст са само децата и животинките. Мъжът ми никога не коментира,  много е тактичен, а на мен ми се случва да коментирам външност на непознати или актьори и от двата пола, но никога похотливо тип "само да ми падне". Близки и приятели не бих коментирала, особено в сексуален аспект.

# 32
  • Мнения: 14 862
Има голяма разлика дали коментираш Гал Гадот, или мадамата от съседната маса.
Винаги се усеща, когато се 'облизваш' (това беше яко) при коментара и по някаква чудна случайност това 'облизване' винаги съм го наблюдавала насочено към мадамата от съседната маса; никога към някоя манекенка, певица, инфлуенсърка.
Може пък някъде да има истински ценители, не разгонени шебеци, с нетърпение очаквам да срещна някой такъв, ама дотогава реалността е, че гледам маймунски изпълнения дори във форум за майки като този.
Останалите просто не коментират.

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 23:13 от Нарцùса

# 33
  • София
  • Мнения: 38 515
Едно време, като си имахме приказката с бившия, сме обсъждали външен вид на мъже и жени, известни или познати, без никакво притеснение. Но някак без контекста "ох, котьо".

# 34
  • Мнения: 6 145
И кво като кажеш, че сервитьорката е готина, или пък тя (жена ти) каже, че фитнес инструктора е готин? Факт е, винаги има по-готини, по-красиви, по- млади, по-силни и т.н. от нас, кво като го чуем или кажем за друг?

# 35
  • Мнения: 6 591
Има голяма разлика дали коментираш Гал Гадот, или мадамата от съседната маса.
Винаги се усеща, когато се 'облизваш' (това беше яко) при коментара и по някаква чудна случайност това 'облизване' винаги съм го наблюдавала насочено към мадамата от съседната маса; никога към някоя манекенка, певица, инфлуенсърка.
Може пък някъде да има истински ценители, не разгонени шебеци, с нетърпение очаквам да срещна някой такъв, ама дотогава реалността е, че гледам маймунски изпълнения дори във форум за майки като този.
Останалите просто не коментират.

Когато единственото, което си способен да предложиш са фъстъци, не се чудѝ, че привличаш маймуни.

# 36
  • Мнения: 6 707
...
Останалите просто не коментират.
Или пък са надрасли пубертета и имат и някои дрги мисли в главата освен секс и полови белези. Пък и ако толкова се фиксирате на нещо може би това предизвиква другия да прави същото .

# 37
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Ако каже на сервитьорката, че е готина, сигурно 99% от хората ще кажат, че не е ок. Защо, когато казва същото нещо, но само моите уши го чуват, тогава е ок и няма проблем?
Лично аз предпочитам да си насочваме енергията и вниманието към по-интересни неща, от рандомите, които ни заобикалят.

# 38
  • Мнения: 988
Ако каже на сервитьорката, че е готина, сигурно 99% от хората ще кажат, че не е ок. Защо, когато казва същото нещо, но само моите уши го чуват, тогава е ок и няма проблем?
Защото, ако го каже на сервитьорката лично, най-вероятно ще търси нейното внимание и това вече ще е неуважително.

# 39
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
А какво търси, когато го казва на половинката си? Тема за разговор? Мисля, че и в двата случая, означава едно и също. Което, за мен, го прави неуважително.

# 40
  • Мнения: 6 707
Вие сигурни ли сте , че за половинките си говорите ? Ходите на ресторант за да обсъждате външния вид и да правите комплименти на келнерите ?  Други теми за разговор нямате ли? Повод някакъв да излезнете , освен да оглеждате хората ? Невероятно. Ако сте настроени да допуснете , че човека до вас прави такова нещо, то не е чудно че се случва. Всеки познава себе си и си познава стоката . Темата е смешна. Отговора е , че вие допускате , че можете да сте с човек с такова поведение ... значи искате просто поведението му да бъде скрито от вас ? Ами кажете му. Знам че си си ткъв, само се крийкай от мен да не ме дразниш. И готово.

# 41
  • Мнения: 3 195
Някои двойки си играят на такива игрички с провокиране на ревност, после се сдобряват в леглото.

Тези дни с мъжа ми в метрото видяхме един младеж, облечен като войник от Втората световна. Бая се почудихме така ли си ходи, или отива някъде на маскарад в девет сутринта. Странно!

# 42
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Бела, говорим за примерни ситуации по зададената тема.

# 43
  • Мнения: 14 862
Има голяма разлика дали коментираш Гал Гадот, или мадамата от съседната маса.
Винаги се усеща, когато се 'облизваш' (това беше яко) при коментара и по някаква чудна случайност това 'облизване' винаги съм го наблюдавала насочено към мадамата от съседната маса; никога към някоя манекенка, певица, инфлуенсърка.
Може пък някъде да има истински ценители, не разгонени шебеци, с нетърпение очаквам да срещна някой такъв, ама дотогава реалността е, че гледам маймунски изпълнения дори във форум за майки като този.
Останалите просто не коментират.

Когато единственото, което си способен да предложиш са фъстъци, не се чудѝ, че привличаш маймуни.
Да го кажа на твоя език - когато си маймуна, се оглеждаш единствено за фъстъчки. Уук?

# 44
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Ако мечтаеш да си правите тройка е нормално да си коментирате подходящите кандидати.

Общи условия

Активация на акаунт