Неуважително ли е за половинките ви?

  • 11 671
  • 302
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте! Мислите ли, че е не уважително, да отбелязвате красотата или симпатиите си на други хора(мъже или жени) пред вашите половинки?

# 1
  • Мнения: 1 544
За мен - да.
П.П. Неуважително!!!

# 2
  • Мнения: 6 708
Не разбрах какво дали е неуважително аз да се фръцкам или да ми харесва нечие фръцкане ? И двете са ок. Неуважително е към самия себе си и към партньора да не смееш да покажеш какво ти е интересно или не ти харесва . Какво говори това за вас ? Да се криете и спотайвате един от друг ?

# 3
  • Мнения: 44
не разбрах какво дали е неуважително
Да отбележи, дали даден мъж или жена са ти симпатични, например да кажеш на мъжа си, че приятеля му е сладък или нещо такова.

# 4
  • Мнения: 2 750
Абсолютно!!! Тези коментари може да ги запазиш за себе си ,не е нужно да го казваш пред половинката си . В случая явно твоята приятелка се е разсърдила и ти задаваш въпроса тук за да разбереш дали тя е единствената,която се засяга от такива неща.Ами ако тя каже пред теб,, виж го тоя колко е секси,какво тяло има" дали ще се засегнеш ?! А ако пък в случая става въпрос ,че тя е казала нещо подобно пред теб,ще бъда много шокирана,че е толкова смела и може би няма уважение към теб същото се отнася и за теб

# 5
  • София
  • Мнения: 13 157
Разбира се, че е неуважително.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 136
Не ми пука от гледна точка, че няма да се обидя, но ми пука от тази страна, че ще подложа под съмнение възпитанието/морала на половинката си

# 7
  • Мнения: 1 789
Точно тези определения като „сладък“ са неприемливи. Но с мъжът ми си споделяме понякога нещо за външен вид на други хора и се случва да се съгласим, че някой е симпатичен мъж или хубава жена. Всичко зависи от контекста.

# 8
  • Мнения: 14 862
Неуважително е, защото ти виждаш нещата не като ценител, а като кандидат-ползвател. Ако си действително ангажиран с половинката си, не би трябвало изобщо да забелязваш другите по този начин.

# 9
  • Мнения: 606
Нищо неуважително не виждам ако мъжът ми каже пред мен, че някоя друга жена е симпатична, добре изглеждаща, имаща хубава фигура. Ако аз отбелязвам подобно нещо за друг мъж пред съпруга ми също не мисля, че е неуважително. Изказването на глас на такова субективно мнение няма да направи нито мен, нито мъжът ми по-малко привлекателен.
Това е вероятно проблем на хора с ниска самооценка или на болезнено ревниви. Далеч по-неуважително е да се правят тайно такива коментари/комплименти.

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 22:29 от Di Soleil

# 10
  • Мнения: 44
Нищо неуважително не виждам ако мъжът ми каже пред мен, че някоя друга жена е симпатична, добре изглеждаща, имаща хубава фигура. Ако аз отбелязвам подобно нещо за друг мъж пред съпруга ми също не мисля, че е неуважително. Изказването на глас на такова субективно мнение няма да направи мен, нито мъжът ми по-малко привлекателен.
Това е вероятно проблем на хора с ниска самооценка или на болезнено ревниви. Далеч по-неуважително е да се правят тайно такива коментари/комплименти.
Ако ти каже, че е сладка, красива, готина и други по такива, пак ще си ок нали?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 136
Я, кажи, на най-добрата ѝ приятелка ли каза, че е готина и красива?

# 12
  • Мнения: 606
Естествено, че ще съм ок. Той се е оженил за мен и всяка вечер се прибира вкъщи.
Хора, тия филми, в които живеете от къде ги теглите?! Жената е тази, която иска все да говори и да ѝ се казва. Мъжът е този, който действа. Та какво значение има, че мъжът/жената е казал, че някой симпатичен/готин/секси при условие, че е отдаден на половинката си?

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 22:13 от Di Soleil

# 13
  • Мнения: 11 916
Някога, като имахме повече време гледахме "Мис Свят" и подобни, дори водихме собствени класации и коментирахме коя какви предимства и недостатъци има. Обсъждали сме артисти, ТВ водещи откъм облекло, прическа. Сега, на улицата да коментираме този и онзи е просташко, но като цяло, да, имаме разговори, в които отбелязваме визия, фигура, стил на обличане на когото и да е(мъж/жена). Вървят леко и естествено тези разговори, нищо неуважително не намирам.
Естетическата оценка на околните няма нищо общо с отношенията между нас.

# 14
  • Мнения: 5 677
Зависи дали партньора се ,,облизва,, докато го казва.
Иначе хубавото си е хубаво, едва ли ще спра да забелязвам красивите, умните, стойностните хора навън.

Общи условия

Активация на акаунт