С какво ви дразнят свекървите? -- 153

  • 32 961
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 769
Бабата е казала, че ще купи нова количка след като снахата е обявила, че ще ползва старата!? Къде го прочетохте това, защото аз такова нещо не видях.?

# 16
  • Мнения: 3 558
Чакам с нетърпение да ме зарадват с новина, че ще ставам баба. И ще купувам с огромно удоволствие всичко каквото мога. Пък нека не е признак на радост. И не, няма да налагам своя стил или виждане, каквото си харесват родителите и каквото със сигурност знам, че ще харесат. Един от най-добрите ми спомени е, как мама, и свеки се зарадваха на избора ми на количка и легло, и ги купиха за внучката си. Даже заедно ходиха докато ние с бебето още бяхме в родилното.

# 17
  • Мнения: 4 833
Бабата е казала, че ще купи нова количка след като снахата е обявила, че ще ползва старата!? Къде го прочетохте това, защото аз такова нещо не видях.?

Казах, че би било абсурдно, а не, че го е направила. Някой преди мен го предложи.

# 18
  • Мнения: 13 769
И при нас свекърите купиха количката, нашите - бебешкото креватче. Ами, радваха се много и беше много мило.
Наистина ли чак толкова не допускате близките си до тази радост?

# 19
  • София
  • Мнения: 28 579
И при нас свекървите купиха количката, нашите - бебешкото креватче. Ами, радваха се много и беше много мило.
Наистина ли чак толкова не допускате близките си до тази радост?
Те вече са я изпитали със собствените си деца. Защо искат да лишат новите родители от нея?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Никого от нищо не лишават. На бебето не му пречи да му се радват всички и да му купуват разни неща.

# 21
  • Мнения: 4 833
Ама те си имат количка. Защо бабата да им купува?

# 22
  • Мнения: 4 701
Нещо много бързо включихте егото и изродихте написаното, жалко е , но за мен точно в този момент на изтърваната нишка темата вече е затворена.
Дано да е скоро хубавата вест Магни💗
Тази седмица в нашето семейство се роди бебче😊 попитахме, поискаха креватче. Ходихме, купихме, доставихме. Преди 2+ години за първородното дете пак креватче купихме😄😄😄
Времената ли са такива, поколенческо мислене ли....незнам , но уважихме избора.

# 23
  • Мнения: 3 113
   Мързелувам си днес и попаднах на темата. Отдавна не бях я чела. Спомних си как купих на малката количка втора употреба за 80 лв. Супер си беше количката, след моето още две деца изкара. И моята свекърва се беше притеснила тогава, но не заради втората употреба, а защото я купих в началото на шестия месец бременност. И че беше сиво с розово. Много било рано, ами ако станело нещо, ами ако било момченце... Казах й да не се притеснява. Ще се роди и ще е момиче. (Вече го бяхме видели.) А ако е момченце, ще бъде модерно момченце в сиво-розова количка. Аз предразсъдъци нямам Simple Smile. Всъщност си обичам свекървата, много свястна и сърдечна жена е тя и предпочитам да си говорим откровено, всяка да си казва каквото си мисли, без премълчавания. Знам, че е добронамерена и не го казва, за да ме обиди или уязви.

# 24
  • Мнения: 3 558
Дано да е скоро хубавата вест Магни💗
Благодаря ти Heart Уж обещаха тази година да работят по въпроса. Аз търпеливо си чакам, те си знаят кога и как.
В интерес на истината леглото, което аз си избрах преди 30 години беше много непопулярно и ново - далеч от дървените кошарки от него време. И бях готова за отпор от страна на свеки. Но тя взе, че го хареса повече и от мен. Другото, за което ще я споменавам докато съм жива е избора на име. Да знам, че вече никой не се съобразява със старите традици, но по него време аз бях ок да е на нейно ако е момиче. И тя ясно ми заяви един ден - да не си посмяла да пишеш детето Иванка. Инна, Йоана, Ванина или каквото там си избереш.
Зная, че темата е за оплакване от свекърви, но се радвам да чета, че има и моменти на разбирателство с тях.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Добреее, не съм само аз със свястна свекърва (бях, че е покойница). Ама то си и зависи как си настроен, ако за всяка изтървана дума се хващаш...

# 26
  • на село
  • Мнения: 3 926
То и аз от тези с хубавите отношения със свекървата, много си я обичах, 15 г вече не е между нас, а бях и млада когато и станах снаха, а тя беше на 42г.

Понякога се чудя какво търся в тази тема Joy
Нито се оплаквам от свекърва, нито ще стана такава, ама установявам, че много сложни отношения може да има между хората.

# 27
  • Мнения: 3 113
   Теоретично харесвам традицията с кръщаването, но зависи какво е името. Само ако е хубаво. Нашите родители са със старомодни имена, не само че не са имали никакви претенции за имена на внуци, ами и майка ми и свекърва ми заявиха, че не си ги харесват и не искат да се кръщават внучки на тях. (Не че щяхме, но и те да си кажат Simple Smile ). Всъщност, с втората дъщеричка измислихме как да вплетем по нещичко от имената и на двете. Не е точно кръщаване (буквичката на едната, част от името на другата). Но името много ни хареса и ни е приятно да й казваме, че е кръстена и на двете баби. Съвсем нормално име е, не някое изкилиферчено.

# 28
  • Мнения: 5 248
Свека към сина си " Иване мама, зетя ако не подпише с Гинчето (щерка и), си я прибираме тука маме. Ние няма да се молим на някой си да ни гледа нашето бебе! Той тоЗ Герги намерил, че премерил!"
Чие бебе се питам аз. И какво значи нашето. Свека живее сама, мъж няма. Сина и живее с мен в моето жилище. Зълвата няма никакви проблеми с мъжа, който живее, просто брак няма да се сключва. Възниква ми въпроса свека иска да си прибере дъщерята с внучето за да не е сама и да въвлече мъжа ми в гледане ба бебето ли?
П.п-имената са измислени

# 29
  • Мнения: 5 384
Това свеки хич не е на център. Съмнявам се бременната дъщеря изобщо да е запозната с тези планове Grinning

Общи условия

Активация на акаунт