С какво ви дразнят свекървите? -- 153

  • 32 961
  • 744
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 28 579
Заповядайте в новата тема!
Линк към предишната -- https://www.bg-mamma.com/?topic=1609572

Последна редакция: сб, 13 яну 2024, 23:57 от milenaka

# 1
  • Мнения: 5 619
Благодаря за темата!
Записвам се с въпрос как, за Бога, се реши, че щом ще се ползва старата количка, на бабата е абсолютно забранено да купи каквото и да е ново за внучето?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Е, как? Свободни съчинения на следващите писали, то няма един казус разглеждан обективно

# 3
  • Мнения: 5 619
Да, де, ама в тоя случай драматизмът и преиграването ми идват малко в повече.

# 4
  • Мнения: 2 588
На мен по-интересно ми е защо радостта трябва да се изразява с купуването на вещи.
Все едно бабата не може да се радва на внучето си с мили думи, гушкане, игри.
Ама не, непременно трябва да хукне по магазините да пазарува.

# 5
  • Мнения: 658
Не е ли най-логично и лесно да предложи да плати (не да избира тя) една нова количка? Ако отиде и я купи (при положение, че снахата е казала, че ще си ползва предишна), снахата може да се убиди, наистина. Но ако подходи по-разумно, да отиде и като човек да й каже, че иска да купи, да попита би ли била съгласна и ако не, просто да я опъти какво може да купи, което ще е полезно. Може да няма стерилизатор, нови шишета, дрешките никога не са излишни, а и надали е запазила всички от предишното дете, запазила е само тези, които са нови или облечени по един път и умалели… Винаги има начин, особено ако го направиш с добри чувства, то се усеща от отсрещната страна, не можете да ме убедите в друго. Тези кошарки next2me са много удобни и на цени, колкото количка среден клас. Ако баткото е по-голям, тогава даже може да е нямало такива, съответно ето веднага идея какво може да купиш, свеки. Хем снахата ще е доволна, хем ти, хем ще се ползва.

# 6
  • Мнения: 5 384
Сега и аз малко ще преиграя, но е история от живия живот. На внучето-бебе се носи огромна торба долнопробни вафли и сладкиши, за да покажем любов, разбира се. После го инсталираме пред телевизора с част от съдържанието на торбата, и вече спокойно с чувство за изпълнен бабин дълг можем да си гледаме нашата работа.

# 7
  • Мнения: 4 833
posh95, снахата е казала вече, че ще си ползва количката от първото дете и бабата отива да предлага да купи нова количка. Неадекватно е.
И аз не разбирам защо трябва да се купува, за да се изрази любов.
Сега сигурно ще шашна някой, обаче аз имам едно дете и пак 85% от нещата са втора ръка. Ми свиди ми се. Ценоте на всичко бебешко са покъртителни. Та я разбирам снахата. По-добре бабата да даде парички и като стане нужда да се купи нещо по-голямо за детето (детски мебели, колело, ако щете и курс по плуване), да се каже, че е от баба.
А пък това с цвета на количката... 100% на някои не им е харесал избора ни, но думичка не сме чули. И да ми няха казали "Еее, защо сега сива" щях да отговоря, че това ни е харесало и толкова. Вече ако ср настоява да е друг цвят, щях да спра да си вдигам телефона Simple Smile

# 8
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Хора, приемете, че има различни от вас, моята родна майка беше много против, че съм взела вещи втора употреба от роднини. Беше ме направила на 2 стотинки, защото и аз като Лютиче, не исках да давам излишни пари. Мнението и не ми е повлияло. Ползвах си с двете деца, каквото искам.
Има от едно време едно разбиране, че за първо дете трябва всичко да е ново. Който иска го спазва, който не иска- не. Моя приятелка категорично заяви, че не иска нищо употребявано от друг, не съм се обидила, решава си тя.

# 9
  • Мнения: 2 588
Аз приемам, че има хора различни от мен, стига да си ограничават мнението до техните собствени деца и да не дават акъл за моето

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 606
То пък щото на бебето му пука дали е ново всичко или не. Чак толкоз интелигентни не са започнали да се раждат още.

Даже няма да ми направи впечатление, ако някой изкаже мнение за цвета на количката. Ама наистина. Ако ми е харесала, никаква критика няма да ме жегне, толкова ще съм доволна от покупката.

# 11
  • Мнения: 1 544
В малките населени места особено, не е зора да се покаже любов, а да има с какво да се хвалят пред съседките.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Да, там яко играе "какво ще кажат хората". И като се стигне до някакви търкания, а то ще се стигне, и като заеме веднъж само мъжа страната на своите родителите, защото "те за наше добро го правят", "те ни дадоха покрив_, "те искат да помагат,а ти не го оценяваш" и бла бла бла, е, тогава започва купона. И докато на човек му накипи и стегне багажа да се махне, е минало много време, налял си пари в тоя имот, който не е твой и така са те омотали с мечешки услуги и помагане, че работата е станала дебела и мъжът вече е разпънат между чука и наковалнята в по-добрият случай, а в по-лошия направо е на тяхна страна. В един адски малък процент мъжът е на страната на жена си и се изнасят, но тогава какъв е бил смисълът на цялото упражнение с местенето като накрая пак се махат, а и отношенията са влошени?! Не, не и пак не. Всеки да си знае къщата. Не етажа.

# 13
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 328
Цитат
Количката още с първото я купих черна. Отзвук нямаше, макар че очаквах, предвид остарелите разбирания на българина, да не кажа свекърви/баби. И е така нова. Живот и здраве, ще е и за второто, няма смисъл да хвърля нови 1500+лв, а тази да я подаря на някой. Навсякъде в другите страни черният цвят го свързват с доста по-ведри значение, тук при нас се свързва с печал/скръб. Но за мен това е като суеверието - ако вярваш, зле за теб.
Иначе…..

Цитат
Я да попитам като прясна свекърва и бъдеща баба - как е трябвало да реагирам, като разбрах преди месец, че бъдещите родители ще ползват количката на баткото ( дете от първия брак на снаха ми)?

Цитат
Ето, типипно по свекървенски, беше удачно да сложиш в скоби, баткото от чии брак е 😄 Нито има отношение по въпроса ти, обаче да го напишеш. Еми свекърва, вари го, печи го....

Цитат
Не всяка жена приема дете от предишна връзка на семеен партньор на свое дете. Но аз си имам най- страхотния доведен внук.

Цитат
Тук пак говорите за себе си. Доколкото разбрах, снаха ви е тази с “доведеното” дете (извинявам се, слагам го в кавички, че звучи мн грозно). Аз също не бих могла да живея така, затова и не съм създавала семейство с такива мъже, с деца от други бракове. Но, ако след време моите деца решът, че могат да водят такъв живот, аз нямам думата. Синът ви е решил, че ще създаде семейство с нея, вие оттам нататък нямате думата. И един съвет, чисто приятелски - виждала съм с очите си как се делят внучета на собствени деца, гледахте да не личи отношение към “чуждото” внуче…

Голяма дискусия стана за една количка ..от този диалог тръгва ,Posh95 -много грозно изказване по повод доведеното внуче

# 14
  • Мнения: 658
Цитат
Количката още с първото я купих черна. Отзвук нямаше, макар че очаквах, предвид остарелите разбирания на българина, да не кажа свекърви/баби. И е така нова. Живот и здраве, ще е и за второто, няма смисъл да хвърля нови 1500+лв, а тази да я подаря на някой. Навсякъде в другите страни черният цвят го свързват с доста по-ведри значение, тук при нас се свързва с печал/скръб. Но за мен това е като суеверието - ако вярваш, зле за теб.
Иначе…..

Цитат
Я да попитам като прясна свекърва и бъдеща баба - как е трябвало да реагирам, като разбрах преди месец, че бъдещите родители ще ползват количката на баткото ( дете от първия брак на снаха ми)?

Цитат
Ето, типипно по свекървенски, беше удачно да сложиш в скоби, баткото от чии брак е 😄 Нито има отношение по въпроса ти, обаче да го напишеш. Еми свекърва, вари го, печи го....

Цитат
Не всяка жена приема дете от предишна връзка на семеен партньор на свое дете. Но аз си имам най- страхотния доведен внук.

Цитат
Тук пак говорите за себе си. Доколкото разбрах, снаха ви е тази с “доведеното” дете (извинявам се, слагам го в кавички, че звучи мн грозно). Аз също не бих могла да живея така, затова и не съм създавала семейство с такива мъже, с деца от други бракове. Но, ако след време моите деца решът, че могат да водят такъв живот, аз нямам думата. Синът ви е решил, че ще създаде семейство с нея, вие оттам нататък нямате думата. И един съвет, чисто приятелски - виждала съм с очите си как се делят внучета на собствени деца, гледахте да не личи отношение към “чуждото” внуче…

Голяма дискусия стана за една количка ..от този диалог тръгва ,Posh95 -много грозно изказване по повод доведеното внуче

Кое е грозното на моето изказване, даже съм написала, че го слагам в кавички, защото на самата мен ми беше грозно да го напиша? Моля, прочетете пак написаното от мен 🙂

Общи условия

Активация на акаунт