С какво ви дразнят свекървите? -- 153

  • 32 958
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 14 966
Ма ко, как ти го виждаш? Детето не се води при свекървата, а тя иска да го вижда. Какво трябва да направи мъжът и? Единственото, което може, е да отреже изобщо достъпа на бабата до детето.
Или да я прати на хотел.
Ето, че някакви дати се обсъждат. Значи пита и тя кога ще е удобно. Не се натриса.
Или да ? Къде да отиде тази жена, как да стане контактът, че да остане невидима, и едновременно да си види внучето

# 736
  • Мнения: 2 696
Пита за дата, само заради това, че сина ѝ, по моя заръка, ѝ беше казал преди да идва събота и неделя (да може и той да е вкъщи). Тогава бях майчинство и когато ѝ скимнеше казваше, че ще дойде и бях полудяла и тук така ме посъветваха, като с ММ се бяхме скарали малко покрай това, но все пак даде резултат и той ме разбра.
Та, след като попита, сега реши просто да не се съобрази все пак с датата, която ние ѝ казахме.

# 737
  • Мнения: 966
Аз разбрах, че искаш да докажеш пред мъжа ти, че майка му е лицемерка. И се питам, защо ти е нужно?
Да си развалиш семейния мир?
Защото ме дразни фактът, че ми я изтъква в определени ситуации като някакъв вариант и как сме могли да разчитаме на нея, когато това реално не е така.
Последен опит, с точен пример: не е нужно да му казваш, че майка му е лицемер. Не е приятно и ползотворноза никой.
Кажи му -мило, като е болно детето има ли как да го гледа майка ти?
-Да, мама ще дойде.
-Чудесно, радвам се.
Ако нещо е възпрепятствана и откаже да дойде: -Мило, майка ти я няма и ти поемеш щафетата, ще си вземеш отпуск или болничен.
Така той най-добре ще спре да я предлага.
По точен пример от това няма как да дам.

# 738
  • Мнения: 2 188
Ами кажете, че за датата която иска да дойде, вие имате други планове и не приемате гости.

# 739
  • Мнения: 2 588
Ами кажете, че за датата която иска да дойде, вие имате други планове и не приемате гости.
Заради такива съвети по-нагоре я обвиняват, че ще отреже достъп на бабата до внучето.

# 740
  • Мнения: 3 113
   Римона, аз те разбирам за какво се дразниш и си права за себе си. Но ми се струва, че не разговаряте достатъчно във вашето семейство. Ти с мъжа ти, той с майка си, ти с нея, тримата заедно. Оставяте недоразуменията да се натрупат без решение и става още по-тегаво. Крив телефон някакъв се получава. Ами, изговорете си ги тези неща! Така, както си ги обяснила тук на нас, обясни ги и на свекърва си и на мъжа си.

   Не всеки умее да се занимава с малки деца. И аз не умея. С моите да, но са си мои и трябваше. С други се притеснявам. Свекърва ми също беше казала, че се притеснява с бебета. Честен подход, не сме я карали. После, като попораснаха, е оказвала неоценима помощ. Но бяха вече вървящи и говорещи.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Та, след като попита, сега реши просто да не се съобрази все пак с датата, която ние ѝ казахме.

И след като реши да не се съобрази, вие какво направихте? Отказахте ли категорично гостуването на друга дата или приехте нейната, несъобразена с вас? Ако е първото, тогава вървите в правилната посока, която в крайна сметка би трябвало да урегулира нещата с идването й. Ако е второто, съжалявам, но сами сте си виновни. Не може да казвате едно, да правите друго и да очаквате, че ще стане както вие искате.

# 742
  • София
  • Мнения: 28 579
Аз разбрах, че искаш да докажеш пред мъжа ти, че майка му е лицемерка. И се питам, защо ти е нужно?
Да си развалиш семейния мир?
Защото ме дразни фактът, че ми я изтъква в определени ситуации като някакъв вариант и как сме могли да разчитаме на нея, когато това реално не е така.

Ами направи това, което предложих по-рано и пропусна да прочетеш – остави ги двамата да гледат болното дете и да се оправят. Той сам ще види, че тя няма да му помага. Нека когато на него му е ред да си вземе болничен, за да си гледа детето, да я извика. Ако тя дойде и пак се залепи за книжките/телевизора, той ще ще се убеди ти колко си права. А ако откаже, той пак ще види колко си права. Остави действията ѝ да я прецакат. И това колкото пъти е необходимо и му е ред на него да си взима болничен, докато той види за какво става въпрос и престане да ти предлага тя да идва тук.

# 743
  • Мнения: 3 323
   Свекърва ми също беше казала, че се притеснява с бебета. Честен подход, не сме я карали. После, като попораснаха, е оказвала неоценима помощ. Но бяха вече вървящи и говорещи.

Но тук свекървата не е искрена, а лъже и маже, за да се изтъкне пред сина си. Нормално е Римона да се дразни.
Другото, за което подкрепям колежките е да не се опитва да настройва мъжа си против майка му, че наистина е възможно да си развалят семейството. Каквато и да е майка му е. И е много вероятно той да я вижда каква е, но да преглъща много от уважение към нея.
Моят приятел също знае каква е майка му, (казвал го е много пъти), но никога открито няма да я нападне. Избий си го от главата, ако това ти е целта или пък да се опитваш да го скараш с нея. Варианта да се скарате двамата заради "маман" е много голям. Запитай се дали риска си струва.

# 744

Общи условия

Активация на акаунт