ДЕКЕМВРИ на вратата чука вече, хайде всяка мама да си гушка бебче! - ТЕМА 13

  • 30 789
  • 605
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 750
Смоуки за бедрената кост е булшит хаха да знаеш мен като ме приемаха ден преди секциото и нали има преглед тонове и тн от АГ на смяна и вика “хм много къса бедрена кост” и аз я гледам тъпо и викам “до сега все по-дълга я мериха” (185 и 2м сме родителите) таа измери пак и вика а да то се беше врътнало бебето 😅

Относно пъпната ако доплера е добър не се притеснявай, преценили са момента, моята плацента беше 3 степен от 33-34 гс

# 31
  • Мнения: 8 883
Тори, честито бебче! Да сте много здрави и щастливи заедно!

Тайнидевилче, при мен не са мерили къса бедрена, точно обратното - всеки път ми казват, че било с дълги крака - то сигурно и затова рита така хубаво. Плацентата от тази седмица е 3та степен, но доплерите са добре.
Честно казано аз вече доста се успокоих - влязох в 36 г.с, малката мина 2500 гр, така че единственото което си стискам палци вече е да изутам още 2 седмици до планово секцио и това е. Но и да тръгне по-рано, каквото-такова.

# 32
  • Мнения: 376
При мен доплерите също са добре, както плацентата и околоплодните води. Затова малко се учудих като гинекологът ми каза,  "ако бебето дойде до следващата седмица". Обаче вчера кръвното си ми остана 125/130 на 80/85, което си е високо за моето ниско кръвно. Освен това, въпреки че коремът ми е ниско разположен, все чукам на дърво, че досега нямах честити позиви до тоалетната или нощни разходки. Обаче преди лягане, какво стана, как си разположи тази глава, усещах го много ниско бебето и за 10 минути посетих 3 пъти тоалетната. Та си казах лелеее с моята самоувереност, ето ако сега тръгне раждане. 🙄Та май няма никога гаранции. Положението днес е спокойно, но изглежда все пак в края на осми месец тялото ми наистина стига своите граници. Не се бях мерила отдавна (в праксиса съм винаги навлечена с няколко пласта дрехи), та днес се претеглих - сега съм моите възстановени килограми + 2,5 отгоре - бебчо 🙂. Малко ми е странно, но в началото загубих 6 килограма, така че май пасва сега А вие как сте днес? Как са мамите, Боби как си вече? Хубав ден 🙂
 Докато пиша, започнаха да прелитат снежинки тук. Обещала съм на бебока, ако изчака поне до 1-и декември да го водя на Коледен базар 🥰 В противен случай  ще дам да го нащипят всички лелички 😄😜
PS Днес е Black Friday, има ли хубави оферти при вас? Аз от днес съм на вълна смарагдови обици, следващата година щяла да е на Дракона 😄 #не ми е скучно поне 😄

# 33
  • София
  • Мнения: 11 765
Тори честито бебче!

Elface  леле ти направо се разби с тези килограми... Аз съм точно +20... За пръв път тази седмица не бях качила нищо а хем съм на диета. Пиеш ли нещо за кръвното?

Смоуки да не се бием за самостоятелната стая 😂?

# 34
  • Мнения: 376
Маце, не пия нищо. Гинекологът ми не го взе за сериозно. Днес сутринта пак беше ниско. Следя го във всеки случай. За килограмите ми е също странно, но възстановените плюс добавени стават 8,5. Ами не зная какво да си мисля, смесени са ми чувствата. Шест месеца ми беше толкова лошо и ми се гадеше постоянно, та по-скоро, ако имах възможност щях да избера +килограми, ама да си бъда тези шест месеца нормален човек, а не да ги изкарам на легло 🙄

# 35
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Ух аз съм +12~13  кг и добре че ме сложиха малко на диета та задържах. Иначе главоломно бях почнала да ги трупам Grinning
Взех от НМ малки бодита и клинчета днес. Друго повече няма да купувам! Край вече. Остава да родя.
От днес съм 36 гс.
Онзи ден бях на преглед и вече е 3200 и съм с насрочена дата за секцио. Чакам си и това е.
Остана ми само вода да купим за болницата за болницата. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 8 883
Маце, аз съм пацифист, никакво насилие Bowtie
Ама ти си по-напред от мен, така че ако и при двете всичко върви по план, може да се разминем. Ако пък се улучим, тъкмо ще се запознаем на живо, че толкова месеца явно не успяхме при док Smiley

Елфейс, хубавото е, че си си възстановила килограмите и бебето си наддава нормално.
Аз качих общо 6 кг като постоянно свалям и качвам едно половин кило - меря се само в понеделник, сутрин на гладно. Бях се притеснила, че затова малката не дърпа на тегло, но пък АГ ме увери, че това не е проблем и си взима всико нужно. Просто не всички бебета се раждат големи и явно нашето ще е някъде в средния калибър. Но то и аз съм дребос, така че няма изненада.

От Черния петък няма да се възползвам целенасочено, но гледам да понапазарувам разни подаръци онлайн. Най-вече за мъжа ми, че той много заслужава и без него изобщо нямаше да се справя нито физически, нито психически.
За бебето вече нищо не купуваме, каквото е нужно - като се появи, тогава ще преценим на практика, че не ми се зарива с излишни неща. Успях да тествам стерилизатора, уреда за подгряване на шишета на Нук и остава да се сглоби леглото и да се почисти основно стаята на малката. Това за този уикенд сме го планирали и стига толкова.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 13:20 от Like_Smoke

# 37
  • Мнения: 376
Фъстъче, супер си си. Аз също вече нищо не купувам за бебето. Имаме основните неща, още дрешки ще купуваме, когато живи и здрави се появи бебето. А и ММ ми забрани да пазарувам повече. А бебешките неща няма как да ги скрия. Затова пък аз си наваксвам 🙂 Като облека нещо ново, винаги мога да му кажа, че е от преди 4 месеца.😉
Смоуки, радвам се, че има и някой друг с по-малко килограми, така не се чувствам самотен марсианец 😉 и ми писна да ме питат лекарите за хранителни разстройства.🥺 Иначе след като ми промениха термина, бебчо си върви нормално, а не голямо бебе, както всички казваха първите месеци. Честно казано съм благодарна, че си взема, каквото му е необходимо и при малкото разнообразие, което му предлагам. Така и не мога да проям още пресен зеленчук и ядки и май така ще си остане. Все още мразя дори миризмата на пица. Дано след раждането вкусът и мирисът ми се оправи.
Аз май ще оставя стерилизирането за след раждането.

# 38
  • Мнения: 8 883
Елфейс, аз просто цял живот съм на хранителен и спортен режим, та не съм си променяла особено храненето, нито съм завишавала умишлено калории. При мен зорът беше да изям достатъчно протеин, защото пък аз ям ужасно много плодове и зеленчуци - ако препоръчителното количество е 10 кг месечно на човек, аз сигурно ям 20 - същинско тревопасно. А не съм вегетарианец или веган.
Но пица съм си хапвала, както и паста - веднъж на две седмици, плюс сладолед. Сигурно ще скандализирам, но и няколко чаши просеко и бира съм си позволявала за този период.

# 39
  • Мнения: 376
Смоуки, и аз изяждах голямо количество плодове и зеленчуци преди бременността, също ядки, сирене. От месото само пилешко веднъж-два пъти в месеца, а сега всеки втори ден съм на пилешко. От плодовете дори сега ям само ябълки и банани, от скоро и грозде 🙄  Може би съм си взела количеството преди бременността. Аз не мисля, че през бременността трябва да се хапва за двама, но и както се случи при мен не съм си го представяла. Стигнахме до тук да сме здрави, нещата ще се нормализират скоро 🙂
PS Смоуки, ти да не би да се занимаваш професионално със спорт?

# 40
  • Мнения: 379
Минах прегледа, доктора ме успокои, че бебо си е супер. Каза, че е около 2800г. Околоплодните води са чисти, добре са нещата. На 6ти декември да ходя пак на преглед, но каза че ще гледа за разкритие. Не е ли рано? Термина ми е на 20ти, но според нея ще е по-рано. 36+3 съм, на 6ти ще вляза в 38ма живот и здраве.

# 41
  • Мнения: 8 883
Смоуки, и аз изяждах голямо количество плодове и зеленчуци преди бременността, също ядки, сирене. От месото само пилешко веднъж-два пъти в месеца, а сега всеки втори ден съм на пилешко. От плодовете дори сега ям само ябълки и банани, от скоро и грозде 🙄  Може би съм си взела количеството преди бременността. Аз не мисля, че през бременността трябва да се хапва за двама, но и както се случи при мен не съм си го представяла. Стигнахме до тук да сме здрави, нещата ще се нормализират скоро 🙂
PS Смоуки, ти да не би да се занимаваш професионално със спорт?
А, не, не, нямам такива заложби и данни. Но спортувам редовно и ми носи удоволствие да съм във форма. С мъжа ми се шегуваме, че няма да сме от родителите, които ще си запишат детето на английски в детската градина, но на спорт със сигурност.

# 42
  • Мнения: 311
Аз днес съм добре, много ми се спи, защото цяла нощ Беба беше болезнено активна, на моменти мислех, че контракции получавам ....започва паниката!!! 🥲
Но пък бях на тонове и там всичко е наред, говорихме много с АГ за моите неволи и тя ме успокои ....все пак сме на финала вече и всеки момент може да тръгне бебчето....а на мен хем ми е хубава и вълнуваща тази мисъл, хем ...шубето е голям страх......

Не е рано за разкритие ..мен оня ден ме гледаха в 37 г.с. не боли, даже не е гадно ....не предизвиква раждане

Аз съм качила 10 кг. /но и друг път съм казвала, аз имах високи стартови килограми, та даже са ми много тия 10, надявах се на 6-7 кг., но пак е добре/...аз ям много месо, риба, млечни и зеленчуци, по-малко плодове и пълнозърнести храни, ограничила бях сладкото и тестото, но последните седмици, противно на написаното по книгите, имам невероятен апетит и си хапвам доволно ...🤷

С покупките за бебе ми е много трудно, в старанието си да не купувам нищо излишно имам чувството, че нищо не съм купила...
Мислите ли, че шишета може да вземе ММ като се роди бебе?

# 43
  • Мнения: 376
#Woman89 и Tsvetkova 17, браво, че бебчетата са добре 🙂 Според мен шишетата може да ги вземе и мъжът, но аз по-скоро искам да съм сигурна, че всичко е готово вече.
Смоуки, чудесно. Аз също сериозно съм си обещала да започна със спорта, защото малко мускулна маса ще ми се отрази добре. 🙂

# 44
  • Мнения: 76
Здравейте момичета!
Пиша да се похваля. Вече и аз съм в редиците. Днес сутринта с планово секцио се роди Елисавета ♥.  Цяло чудо е че си дочака датата, никой не вярваше. Успя и да порасне, тежи 2700. Много съм щастлива, всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт