ДЕКЕМВРИ на вратата чука вече, хайде всяка мама да си гушка бебче! - ТЕМА 13

  • 30 810
  • 605
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 128
За много години, момичета!
И ние си бяхме вкъщи, разбираемо, гушкахме се е бейбо на дивана, после той си заспа в леглото и не се е будил от зарята. Последните дни вече отчетливо го мъчат колики, едната нощ не можа да се успокои след храненето в 03 ч до следващото в 06:30, през деня също се раздразва след някои хранения и може да си откараме в гушкане до следващото…
Вече се заглежда доста в огледало, черно-бели карти и в лицата ни, много сладко и любопитно се оглежда и си върти главичката.
И аз тази вечер кихнах няколко пъти и май се опитва да ми потече носът (а се пазим страшно много, не сме се събирали с роднини по празниците, много ограничено виждане, на кратки разходки излизаме само с мъжа ми и бебето, но си го обяснявам, че ми е паднал имунитетът от безсънието и умората), та как процедирате в този случай, то няма начин да се отделим от бебето..
И аз се бях разболяла,та чак температура вдигнах и си го обяснявам, че е от преумората ,защото аз от вкъщи навън не излизам..никой не идва в нас и с ММ спим разделени поне единия да се наспива . Поне се редуваме вечер за гледането на малкия. Аз се изолирах в другата стая и моя мъж пое грижите поне за 3 дни . Влизах при детето с 2 маски,дезинфикцирах си ръцете и гледах да не си вра много главата в неговата. Отделно ако кърмиш е хубаво да продължиш за да му предадеш ангитела . Пиех тайлол хот и биозин мама. Приемай витамини ,ако не пиеш. Повече плодове и течности.
 Като цяло е хубаво много ,много да не се врем в тях и да не ги целуваме,че са още прекалено крехки , а в момента всеки 2ри е болен. Аз съм предупредила мойте хора като идват с маски и спазват дистанция . Който иска да се сърди , но на мен детето ми е най- важно! 🙂

# 601
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Честита Нова година на всички!
Аз имах планове за събиране за Новата година, но накрая се разболях, оказа се ковид и посрещнахме семейно.
Това ми е второ боледуване, откакто се роди бебето (при все, че не сме се виждали с хора и най-много до магазина да отидем); не спазвам някакви специални мерки, извън честото миене на ръце и проветряване на стаите. Продължаваме да се кърмим.
За жалост, човек трудно може да се опази през вирусния сезон. Единствено се надявам тя да не се разболее.

Иначе и тя започна да нервничи през нощта и да не спи добре; може и да са колики, защото не виждам някаква конкретна причина за това.

# 602
  • Мнения: 8 886
Оздравявайте бързо, момичета! Последните две седмици от бременността и аз изкарах с мнооооого запушен нос до степен да не мога да дишам без капки, направо бях откачила.
Засега сме здрави, но мъжът ми се върна на работа след бащинството, та не е ясно дали няма да донесе нещо от офиса. Иначе и ние гледаме да спестим на малката близки срещи с много хора, макар че ни се наложи все пак да минем набързо през магазин за пазаруване.

Да ви питам вашите бебета ръмжат ли Grinning Много смешни звуци издава включително и през нощта, понякога продължително време - все едно имаме малко кученце или прасенце.

# 603
  • София
  • Мнения: 11 765
Даа ръмжи, като конче е на моменти. И баткото беше така и бях сигурно единствената майка на новородено дето спи с тапи за уши тогава 😂

# 604
  • София
  • Мнения: 39 764
Здравейте.
Можете да затворите годишният цикъл и да пуснете нова тема в Родени 2023
Пожелавам ви ползотворна и здрава нова година.

# 605
  • София, България
  • Мнения: 3 589
НОВА ТЕМА вече в Родени Relaxed

Общи условия

Активация на акаунт