ДЕКЕМВРИ на вратата чука вече, хайде всяка мама да си гушка бебче! - ТЕМА 13

  • 30 800
  • 605
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 718
Съмър, при мен беше такъв случая и когато констатираха изоставането, решиха да го вадят до седмица.
Следи редовно тонове (всеки ден или през ден) и се довери на лекарите. Приготви се за малко, но доносено бебче.
Моят син се роди в началото на 37-ма ( или 36+2), с напълно развити дробчета, 2270 гр, 46 см. Не е лежал в кувьоз. Утре ще стане на седмица. В началото отстъпват малко на тегло, после почват да наддават бавно. Важното е да се родят живи и здрави.
Вече за бебето ти е по-добре навън.
Тия плаценти наистина отведнъж сдават багажа...При мен до 35 г.с. държа и бебо беше с нормално тегло и после изведнъж - почна изоставането. Все пак добре е, че се случва в началото на 9-тия месец, а не в 6-ти или 7- ми примерно. Мисли позитивно и нещата ще се наредят по най-добрия начин за теб и детето ти!

# 16
  • Мнения: 377
Summer 23, не се притеснявай, лекарите няма да рискуват. Доколко помня в групата ни имаше и други мами, при които бебетата не качваха и след известно време ги извадиха бебетата, защото беше по-добре.
Woman 89, при мен храненето вървеше леко трудно през цялата бременност, но изглежда от киселото мляко и пилешко си набавях протеин. Препоръчвам ти при необходимост и калоричната напитка Фризобин от аптеката, на мен ми повъзвърна силите откакто я пия, като прясно мляко е и има различни вкусове. 👌

# 17
  • Мнения: 166
Запис в новата тема и отговарям на мнението на Р.М. от предишната:
Аз ще съм в такава болница - държавна във Варна, самостоятелна стая съм заявила, че не ми се занимава в други хора в такъв момент.  Такава е политиката за този етаж. Три етажа са за родилки и си избираш какви да са условията и съответно има разлика в цената.
Говорим за СБАГАЛ Варна (АГ болницата), нали? В момента работят 2 от трите етажа - 6ти и 7ми (7ми го водят по-вип), а 4ти е в ремонт. На 6ти има двойни и единични стаи, на 7ми са само единични, като 2 единични делят по 1 тоалетна и баня, които са отделни една от друга. В деня на прием реално разбираш дали ще има места в избрания от теб вид стая и етаж. Може и да няма места на вип етажа, ако избираш него и тогава те настаняват на друг. Все пак не всички раждания са планирани и тук не се практикува като в хотел с резервации. Който първи идва за планиран прием или направо раждане, изяви желание за определен тип стая (етаж) и в настоящия момент има място - му се дава. Blush

По съвсем друг начин ми се представи на мен ситуацията. Докторката ми запази стая и даже ми каза към колко часа ще е секциото ми. Кое за деня ще е и, че е на същия етаж. Интересно,  да видим като дойде момента какво ще е. Ако е някои от другите етажи .... доста ще е кофти, в крайна сметка сте коментирали едно, ти си със съответната настройка и да може някой да си каже тая пък какво толкова ама ми е да съм си сама в стая и да имам някакви нормални условия. Нито ми се слуша на някоя друга мама разговорите с близки, нито искам да обменям опит, нито да гърми телевизор или да реват две бебета вместо едно. Искам спокойствие, първо дете ще е и ми трябва спокойствие не някои да ми надува главата и без това ще ми е стрес.

# 18
  • София
  • Мнения: 479
Благодаря за новата тема!

Днес мина и моя преглед-махнахме песара. Не беше особено приятно, все пак е сравнително голям (като малка поничка). И отново имам гъбички момичета......мисля че песара е благоприятствал развитието им, тъй като задържа секретите и те застояват. Доста ме наболяваше след махането му, а и какво течение имам не е истина.

Бебето е добре, вече е около 3кг. в почти 37г.с., аз не съм качила нищо от миналия преглед. Каза, ми че нямам пречки да родя естествено, плацентата вече е 3 степен. Опитах се да и кажа, че ако нещо се проточат нещата с раждането да минем на секцио, но тя все едно не ме  разбра - раждането било дълъг процес и не ставало за 2 часа.
Както и да е готова съм и аз и бебето и всеки момент може да се случи Simple Smile.

Днес видях много хора от ромски произход в кафенето и си викам, леле ако ми се падне да съм с някоя от тях в една стая......

# 19
  • Мнения: 377
Теди, важното е, че песарът си свърши работата добре. Значи чакаме и от теб скоро хубави новини 🙂 Лейди Роуз е права чак толкова тези грамове да не ги гледаме под лупа. Важното е, дробчетата да са развити и бебето да е добре, както и майката.

# 20
  • София
  • Мнения: 11 765
Съмър къде се следиш? Стискам палци силно да върви всичко както трябва!


Теди не раждат там, правят ин витро само там и после по държавните. Не съм засичала нито една бременнна, само за ин витро

# 21
  • София, България
  • Мнения: 3 589
tedysworld супер новини от прегледа ти Heart

Аз ви казах, няма болница в която да ви гарантират наличие на самостоятелна стая. Аз поне до момента за такава не съм чувала, а съм обменила доста опит покрай първото ми дете и с хора от други градове. Знам че в Св. Лазар в София примерно има някакви ултра модерни стаи вътре като хотелска стая. То няма второ легло там. Та предполагам че е възможно, НО ако е статут болница си има изисквания за квадратура и ако стаята е по-голяма на кв.м. и това позволява поставяне на второ легло, те вероятно на практика са длъжни да приемат пациента.

# 22
  • Мнения: 59
Записвам се и аз в новата тема, в която очакваме само хубави новини People Baby

Днес пусках кръв и урина и бях на тонове в 36г.с и 2 дни.
От резултатите на АГ не й хареса само хемоглобина, който е 93, но според мен си е супер, след последно измерен 87 през октомври Grinning. И все пак ми заменя желязото, което съм пила до сега Феретаб със Сорбифер, защото й се иска за раждането да го качим над 100. Но аз и при предишното раждане май не успях да го кача над 100, та гледам да не се панирам за това.
А относно тоновете…леле още от началото коремът ми беше камък, после бебето беше като влакче, толкова активно и заключението на АГ беше, че раждането най-вероятно ще е доста по-скоро от термин (19.12). И аз и бебка нямаме търпение явно. Grinning
Да успокоя първескините, на мен ще ми е трето раждане и въпреки това и аз си задавам въпроса дали ще разпозная навреме признаците за раждане, да не закъснея да тръгна за болницата и т.н. Имам чести втвърдявания на корема, особено при лягане, ставане, сядане, но болките са повече когато бебето се движи.

# 23
  • Мнения: 362
Благодаря ви момичета, винаги успявате да ме успокоите. ❤️

Маце аз съм в чужбина, в Австрия. Тук ме следят.

# 24
  • Мнения: 311
Записвам се и аз в новата тема, сигурно ще ни е последна 🥲
Не мога да повярвам, че минаха толкова бързо тези месеци ...
Утре съм на тонове /37 + 3/ ...
Днес беба е ужасно активна и явно е много ниско вече, май получавам подготвителни контракции и си ме боли ...беше тегав ден!

Маргаритка, как така да не ги разпознаеш, мен ме успокоиха, че няма шанс да се объркам хахахха ?! 🥺

# 25
  • Мнения: 33
Здравейте на всички , днес се роди моето момиченце, 3.4кг и 49см. Направихме цезарово сечение, бебчето е при мен и се опитвам да кърмя.. не всеки път засуква, не знам на какво се дължи. А когато суче се надявам да излиза нещо 😅 първо детенце ми е и се чувствам малко в небрано лозе, не съм сигурно какво и как трябва да правя. Според вас да я будя ли на всеки 2-3ч да се опитваме да суче? Или да я изчакам сама да заплаче и тогава? Акушерките в Англия ми казват да не я будя, но не съм сигурна как е най-правилно.
Ако имате съвети за по-бързо възстановяване и на кои храни и напитки да наблегна за кърма ще бъде много полезно 🙏
Успех на всички ви, всичко накрая е наред и остават прекрасни емоции 🥰❤

# 26
  • Мнения: 377
Честито момиченце, Tori! 🙂Да расте слънчево и умно дете за радост на мама и тате🙂

# 27
  • Мнения: 59

Маргаритка, как така да не ги разпознаеш, мен ме успокоиха, че няма шанс да се объркам хахахха ?! 🥺

По принцип, да, наистина когато ги получиш и се убеждаваш, че няма как да объркаш.
При първото раждане, при един преглед седмица преди термин, ми казаха, че имам разкритие и след един ден да постъпя направо в болница, та реално тогава не усетих признаци за раждане.
Но с второто дете, започнаха контракции през нощта и тогава разбрах за какво става въпрос.
Всяка бременност и всяко раждане са различни, и затова сега не знам какво да очаквам Grinning

# 28
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Честито бебе, Tori!
Буди я на всеки 3 часа ако искаш кърменето да потръгне. Simple Smile тя няма още сила, а и ти реално най-много да имаш малко коластра. Прочети малко в блога на Хедра, има полезни съвети. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 33
Много благодаря, ще го прочета

Честито бебе, Tori!
Буди я на всеки 3 часа ако искаш кърменето да потръгне. Simple Smile тя няма още сила, а и ти реално най-много да имаш малко коластра. Прочети малко в блога на Хедра, има полезни съвети. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт