Отсъствията в детската градина след 1ва група

  • 783
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 381
Здравейте,
Синът ми в момента е 1ва група в детската градина и все още има възможност за неограночено извиняване на отсъствията по семейни причини.
Разбрах обаче, че от 2ра група това вече няма да е възможно.
Как става тогава и,виняването на отсъствията, когато наистина са по семейни причини - например море, планина и тнт?
Ако детето е по-болнаво има ли някакъв друг лимит на извиненията от лекар?

В момента ми е малко каша и като цяло какво трябва да знам за отсъствията в детската градина след 1ва група?

# 1
  • Мнения: 12 016
На родителската среща в началото на втора група ще обяснят. Ще имате право на дни по семейни причини, ще имате възможност без бележка да планирате пътуване за дните на ваканциите на учениците, тъй като вече се водят предучилищна група. Имате право на отсъствие по медицински причини с медицинска бележка от лекар.

# 2
  • Мнения: 3 730
Ще Има 10 дни по семейни причини.
Дните с официалните ваканции на учениците се извиняват служебно.
От лекар можете да вземете колкото искате.
Дъщеря ми е втора група и декември и януари изобщо не ходи. Взех си бележка от личната. Отделно за всяка почивка, пак от личната вземам. Ползвала съм 3-4 дни по семейни причини, когато не я пусна за ден и не ми се ходи за бележка от ЛЛ.

# 3
  • Мнения: 387
1ва група не са ли до 30 дни по семейни причини?

# 4
  • Мнения: 3 730
1ва група не са ли до 30 дни по семейни причини?
Може би има значение в кой град е детската градина. При нас няма ограничение на дните в 1-ва група.

# 5
  • Мнения: 5 336
10 дни са от втора група.
Какво значение има? Отсъствията по болест са с бележка от педиатъра.  Лятото отсъствията се извиняват служебно.

Общи условия

Активация на акаунт