Дългото чакане след трансфер – тема 108

  • 33 053
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 117
Здравейте!

При мен след първия опит, деня преди теста, бях сигурна, че резултата ще е "-", а той се оказа космически! Забравила съм колко точно беше, тъй като беше преди 5 г, но се оказа, че и двата ембриона се бяха захванали Simple Smile В последствие едното спря да се развива и остана само един, който сега е на 4г. и нямам търпение да го направя батко. На 7ми ден след фреш трансфер съм! Когато ми казаха, че хормоните ми за фреш трансфер са подходящи, малко се притесних, тъй като предимно ЗЕТ май се прави, особено в Турция, но гледам да мисля положително. Приближавам датата на МЦ и започнаха леки болки, но прочетох, че явно е нормално. Датата за теста е 30.10. Не съм си мислела да правя "пиклив" тест, но може пък и да пробвам Simple Smile))
Успех на всички Simple Smile Нека се чува повечко детски плач Simple Smile

# 31
  • Мнения: 163
На мен ми е пети трансфер. Този път ЗЕТ на две петдневни. По думите на докторката - чудесен трансфер. Хубави ембриони, много добра лигавица. Но ще видим-чакам. Кръвния ми е на 30.10. Трансфера беше на 17.10. На 21.10 направих пиклив - отрицателен. Знам, че е рано. Но предния път на 6ти ден след трансфер на две 5дневни пикливия отчете (блед черта) но все пак отчете резултата. За съжаление всичко приключи с мисед. Преди това-тези трансфера-при всичките резултат 0.
Относно усещането - при всеки трансфер имах вътрешно усещане-което се оказа вярно. Даже при положителния тест, вместо да подскачам от радост имах чувството, че нещо ще се обърка (така и стана). Този път имам чувството, че ще се получи, но в същото време се страхувам да направя повторен тест преди датата за кръвния. Тази сутрин се събудих със странно чувство, обаче-че нищо не е станало пак и почнах да си мисля лоши мисли(че никога няма да стане, колкото и всичко да е ок медицински) и че всичко е напразно 😔 абе... Луда работа. Емоционално съм като на бързо влакче в лунапарк

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 11:01 от eyeswideopen

# 32
  • Мнения: 290
Според мен имаме толкова обремененост от извън нас и толкова много натрупан страх, притеснения и неувереност вътре в нас, че дори не знам колко си чуваме вътрешния глас или го чуваме модифициран и изтормозен от всичко до момента.
Слушам всякакви разкази около мен, как буквално с един читав сперматозоид и една ли не последната останала яйцеклетка направили бебето. Как жената пушила, пиела и пак на 40 забременяла. Всякакви чудеса, какво се сетиш.

Страх ни е да повярваме, че чудото ще се случи на нас, за да не ни го вземат и съвсем да се обезверим. Поне аз така се чувствам. Не знам колко това влияе на малката светлинка в нас (хората вярват в тези неща или не вярват, няма лошо в едното или другото, аз вярвам, че емоциите ни имат влияние, най-малкото на хормонално ниво през стрес), но аз лично не мога да си разгранича вътрешното чувство от огромното притеснение и недоверие.

От друга страна, каквото има да става, ще става. Или ще успее, или не. И мисля, че на този етап, вече не зависи от нас, а от мъничето.

# 33
  • Мнения: 1 129
След първия ми трансфер нямах очаквания дълго време. Казах си "ако някое от тези ембриончета е нашето бебе, ще се захване". По други причини точно ден-два преди теста бях убедена, че нищо не е станало. Е - станало беше, и то в двойна доза. После бяха други притеснения и тревоги, които наполовина се оправдаха...
При втория трансфер умишлено се стараех да нямам положителна нагласа, защото не исках да се разочаровам. Повтарях си, че е по-добре да съм настроена за -, а ако е + още по-добре. Все пак отново малко преди теста усещах, че може би нещо е станало, и донякъде беше така - извънматочна бременност.
Като стигна до следващ трансфер вероятно отново ще се старая да си минимизирам очакванията. Не че това ме пази да не ми е гадно и трудно като се объркат нещата, но за мен самата е по-добрия вариант.

# 34
  • Мнения: 290
И другото което е, никога не забравяйте че тук пишат хора с проблеми. Тези с добрите резултати мълчат (напълно разбираемо) и някои теми се получават черни дупки на тъга и безнадежност, което не е така в действително.

Като човек, който ударно изчете няколко теми, мога да ви кажа, че психичното ми състояние е далече по-лошо, отколкото преди да ги чета.

# 35
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета,
Да се запиша и аз в новата темичка и да ви пожелая много +++++ тестове!

Днес ми е 10ти ден от трансфер на 5 дневен бластоцист и вече ме хваща една параноя до кръвния. Sweat Smile
Мисля на 12ти ден да направя първи кръвен и да видим какво ще покаже. Миналата седмица имах много силно изразени симптоми след трансфер, за които бях писала- придърпване, болки ниско долу, отляво, отдясно абе доста си ме болеше. Допълнихме към терапията Спазмалгон и Диаспорал и болките отшумяха в рамките на два дни.
Определени симптоми за бременност не търся, тъй като съм убедена, че е прекалено рано за каквито и да било такива, освен ако не са повлияни от хормоните, които взимам.
Много смесени чувства имам в момента-хем искам да е станало, хем имам едни опасения, че може и да не е. Въпреки че мъжът ми е убеден, че е, защото по негови думи гърдите ми били огромни и твърди (може и да си въобразява).
Аз имам една моя теория на ''втория път''. До момента всичко хубаво в живота ми се е случвало от втория път и всички уроци съм си ги взела по трудния начин. Интересното също е, че бях втора на пункция и във втора зала за трансфер. От втори път ми одобриха заповедта, от втория път започнахме стимулации и тн и тн. Още след трансфера си казах, спокойно този няма да ти е успешен, но следващия ще е твоят-втория.
Та сега съм в мисли, дали ще счупя тази закономерност или не Sweat Smile
Има ли някоя бъдеща мама така побъркана като мен или съм си единствена кукувица тук Sweat SmileSweat Smile

# 36
  • Мнения: 30
ellystay, имам сериозни опасения, че далеч не си единствената побъркана кукувица. С мен ставаме поне две бройки. RelaxedДано сме си на късмет! Revolving Hearts

# 37
  • Мнения: 61
ellystay, имам сериозни опасения, че далеч не си единствената побъркана кукувица. С мен ставаме поне две бройки. RelaxedДано сме си на късмет! Revolving Hearts

Ахх, дано за хубаво да са тези терзания! Sweat Smile Късмет и на теб!! Heartpulse

# 38
  • София
  • Мнения: 13 143
Момичета, не знам дали питам на правилното място, но на моя близка предстои ЗЕТ на 26.10. около обяд.
Днес е пуснала прогестерон и е 6,4. Много е ниско. Опитва се да изчисли колко би се вдигнало до утре на обяд, когато е следващото изследване и от него ще зависи дали ще има трансфер (искат да е поне 9, за да размразят ембрионите).
Тя приема 2х1 пролутекс от 23:00 ч. на 20.10. Взимала го е 7 пъти преди изследването. До следващото изследване трябва да го вземе 3 пъти, а до трансфера 5 пъти, като от днес са добавили и 2х4 утрогестана, заедно с всяка инжекция. Аз не знам как мога да изчисля дали има шанс да стане над 9 утре и над 10-12 до 26-ти.
Някой има ли по-пресен опит, за да ми подскаже как да я успокоя или направо да се готви за следващия месец?
И дали изобщо сега това вкарване на още лекарства няма само фалшиво да увеличи резултата, без реално да има баланс?
Тя се надява да не остава за следващ цикъл, че после ще съвпадне чакането с празниците и няма да е спокойна.

# 39
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета. Днес на 11ти ден от трансфер на 5-дневен ембрион направих пиклив тест, който е напълно отрицателен.. няма нито бледа черта, нито нищо. Знам, че може би е рано за пиклив, но днес нямаше как да отида до лаборатория за кръвен, а последните два дни се чувствам много зле психически и имам чести болки и спазми ниско долу като за МЦ. Бях се подготвила, ме може да е отрицателен, но въпреки всичко ми стана много мъчно.
Според вас има ли надежда все пак да са се получили нещата? Утре или в четвъртък ще пусна кръвен за всеки случай. Иначе датата за тест от доктора ми е чак на 30ти, което се пада 17ти ден..

# 40
  • Мнения: 891
Mony, на 11 ден на петдневно, би трябвало да отчете. С първа урина ли го направи?
Според мен 17ти ден от трансфера  е страшно дълго за тест. Ако опитът е неуспешен, защо жената да се тъпче с лекарства, в някои случаи и да поставя инжекции… това в коя клиника е?

# 41
  • Мнения: 8
Не го направих с първа урина, сутринта бях по скоро на мнение, че няма да правя тестове поне още няколко дни, но през деня вече тотално откачих и просто реших да направя единия който имах. В Репробиомед съм, като цяло съм си супер доволна от доктора и цялостното отношение.. възлагах доста надежди на този трансфер, тъй като правихме и ПИД на ембриона и беше перфектен, но..

# 42
  • Мнения: 290
Не го направих с първа урина, сутринта бях по скоро на мнение, че няма да правя тестове поне още няколко дни, но през деня вече тотално откачих и просто реших да направя единия който имах. В Репробиомед съм, като цяло съм си супер доволна от доктора и цялостното отношение.. възлагах доста надежди на този трансфер, тъй като правихме и ПИД на ембриона и беше перфектен, но..

Задължително пуснете кръвен.

# 43
  • Мнения: 30
Аз не съм наясно. Може би някое от другите момичета да каже или в друга тема да попиташ.
Момичета, не знам дали питам на правилното място, но на моя близка предстои ЗЕТ на 26.10. около обяд.
Днес е пуснала прогестерон и е 6,4. Много е ниско. Опитва се да изчисли колко би се вдигнало до утре на обяд, когато е следващото изследване и от него ще зависи дали ще има трансфер (искат да е поне 9, за да размразят ембрионите).
Тя приема 2х1 пролутекс от 23:00 ч. на 20.10. Взимала го е 7 пъти преди изследването. До следващото изследване трябва да го вземе 3 пъти, а до трансфера 5 пъти, като от днес са добавили и 2х4 утрогестана, заедно с всяка инжекция. Аз не знам как мога да изчисля дали има шанс да стане над 9 утре и над 10-12 до 26-ти.
Някой има ли по-пресен опит, за да ми подскаже как да я успокоя или направо да се готви за следващия месец?
И дали изобщо сега това вкарване на още лекарства няма само фалшиво да увеличи резултата, без реално да има баланс?
Тя се надява да не остава за следващ цикъл, че после ще съвпадне чакането с празниците и няма да е спокойна.

# 44
  • гр. София
  • Мнения: 454
Мони, на твое място бих пуснала кръвен още утре сутринта, той със сигурност ще отчете.

Общи условия

Активация на акаунт