Дългото чакане след трансфер – тема 109

  • 35 226
  • 740
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 130
Добре дошли в новата тема! Flowers Cherry Blossom


Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:
Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.
Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.
Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.
Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.
Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.
Ден 6: Имплантацията продължава.
Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.
Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.
Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:
Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.
Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.
Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.
Ден 4: Имплантацията продължава.
Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.
Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.
Ден 7: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.


Линк към старата тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1599391

Полезни статии
Както виждате в материалите, препоръките и практиките в различните клиники не са напълно еднакви, но общото е: избягване на сауни и горещи душове, да не се вдига много тежко, без силни физически натоварвания, но и без да се лежи постоянно (движението спомага за кръвоснабдяването на матката), ограничаване на кофеин, алкохол и цигари, и повече спокойствие. Точно заради спокойствието обаче всяка жена трябва да прави това, което я кара да се чувства по-уверена в успеха.


Уринарните тестове отчитат бременност по-късно от кръвните, заради различната концентрация на ЧХГ в кръвта и урината. Отрицателен тест вкъщи няколко дни преди официалната дата за тест не е причина за спиране на лекарствата! Лекарства се спират единствено след отрицателен кръвен тест и обсъждане на резултата с лекар или друго медицинско лице от болницата/клиниката, където е правена процедурата.

Всеки организъм секретира ЧХГ с различни темпове. Това, че при някой теста е бил положителен например 4-5 дни след ембриотрансфер, а вашия е отрицателен, не означава задължително, че опитът ви е бил неуспешен.

Свързани теми:
1. Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим
2. Предстои ми замразен трансфер, да поговорим
3. Забременели след инвитро

Нека темата се напълни с много добри новини и положителни тестове! Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

# 1
  • Мнения: 437
Късмет на всички в новата тема

# 2
  • София
  • Мнения: 1 154

Тестът е от снощи, 5 ден след ЗЕТ.
Момичета, както бях писала в предишната тема и аз чакам. Понеделник в ранни зори ми беше трансферът на едно бластоцистче, ЗЕТ. Слагам прогестерон и на инжекции и вагинално, плюс вечер фраксипарин.
Реших да напишкам тест, знам, че е мноого рано. Мъжът ми ми се скара как може толкова рано, не вярва докато не направя кръвен. Той ми е назначен на 7ми.
Тая сутрин напишках sure check и има много бледа втора черта. На други 😂  също видях втора бледа.
Да не са фалшиви тия тестове? Знам, че е много рано, ама не се стърпях, не ме съдете. Ще си пусна кръвен на датата.
Направо не знам какво да си мисля. Не искам да храня излишно надежди, дори бях сигурна, че пак нищо не е станало. Вчера о миналия ден имах менструални болки и гърдите спряха да ме болят обаче. Чак не мога да повярвам. 🫥
За първи път виждам бледа черта на тест. Още повече на няколко. Винаги са били категоричен минус.
Няма да се радвам, защото не знам какво да мисля.

Последна редакция: нд, 03 дек 2023, 09:30 от NadezhdaML

# 3
  • Мнения: 140
Пуснете си кръвен тест.
И аз на първия трансфер имах рано чертичка.
Успех 🍀

Тестът е от снощи, 5 ден след ЗЕТ.
Момичета, както бях писала в предишната тема и аз чакам. Понеделник в ранни зори ми беше трансферът на едно бластоцистче, ЗЕТ. Слагам прогестерон и на инжекции и вагинално, плюс вечер фраксипарин.
Реших да напишка тест, знам, че е мноого рано. Мъжът ми ми се скара как може толкова рано, не вярва докато не направя кръвен. Той ми е назначен на 7ми.
Тая сутрин напишках sure check и има много бледа втора черта. На други 😂  също видях втора бледа.
Да не са фалшиви тия тестове? Знам, че е много рано, ама не се стърпях, не ме съдете. Ще си пусна кръвен на датата.
Направо не знам какво да си мисля. Не искам да храня излишно надежди, дори бях сигурна, че пак нищо не е станало. Вчера о миналия ден имах менструални болки и гърдите спряха да ме болят обаче. Чак не мога да повярвам. 🫥
За първи път виждам бледа черта на тест. Още повече на няколко. Винаги са били категоричен минус.

# 4
  • Мнения: 1 130
Един да е, можех да се съглася, че е възможно да е "дефектен", щом е толкова рано. Но при няколко бледи черти звучи като да има нещо. Ако ти се прави кръвен - отивай и хайде да дадеш силно начало на темата! Flowers Four Leaf Clover

# 5
  • Мнения: 242
100% кръвния ще е положителен според мен, при повече от 1 тест с втора бледа черта и то на 5 и 6 ден. Успех! Ще е хубав резултат, ще видиш Simple Smile

Моят трансфер беше в понеделник и мисля на 05.12 да пускам тест.

# 6
  • Мнения: 381
Стискам палци и кръвният да е положителен Hands Pray

# 7
  • София
  • Мнения: 1 154
Ще изчакам датата, че мъжът ще ме оскубе. 😃 Изнесе ми цяла лекция защо да си чакам кръвния.
Разбира се, се надявам да е положителен.
Mme Bovari, хайде постави началото!

# 8
  • Мнения: 140
Моя кръвен е утре. Почти съм сигурна в резултата и се чудя да се доверя ли още веднъж на доктора или да сменя клиниката.

# 9
  • София
  • Мнения: 97
Колко трансфера имахте при сегашния лекар?
Моя кръвен е утре. Почти съм сигурна в резултата и се чудя да се доверя ли още веднъж на доктора или да сменя клиниката.

# 10
  • Мнения: 140
Това беше втория трансфер. Първия беше успешен до 7г.с, но направих силен кръвоизлив и огромен хематом. Нямам повече ембриони замразени.
Колко трансфера имахте при сегашния лекар?
Моя кръвен е утре. Почти съм сигурна в резултата и се чудя да се доверя ли още веднъж на доктора или да сменя клиниката.

# 11
  • Мнения: 1 385
Моя кръвен е утре. Почти съм сигурна в резултата и се чудя да се доверя ли още веднъж на доктора или да сменя клиниката.

Коя клиника е това? Успех! Нека чхг-то те изненада! Flowers Four Leaf Clover

# 12
  • Мнения: 140
В Селена. Казаха че единия е дал много хубави признаци при размразяването. Лигавица 10.5 плътна. При мен по думите на доктора няма проблем. Доста съм объркана вече…
Моя кръвен е утре. Почти съм сигурна в резултата и се чудя да се доверя ли още веднъж на доктора или да сменя клиниката.

Коя клиника е това? Успех! Нека чхг-то те изненада! Flowers Four Leaf Clover

# 13
  • Мнения: 263
Точно теб най- много очаквах с нетърпение да се похвалиш с успех, знам че е много рано, но ми напълни душата, нека всичко е както трябва този път и до финал!!!
От ❤ ти стискам палци, какво по- хубаво начало на новата тема!

 

    Тестът е от снощи, 5 ден след ЗЕТ.
    Момичета, както бях писала в предишната тема и аз чакам. Понеделник в ранни зори ми беше трансферът на едно бластоцистче, ЗЕТ. Слагам прогестерон и на инжекции и вагинално, плюс вечер фраксипарин.
    Реших да напишкам тест, знам, че е мноого рано. Мъжът ми ми се скара как може толкова рано, не вярва докато не направя кръвен. Той ми е назначен на 7ми.
    Тая сутрин напишках sure check и има много бледа втора черта. На други 😂  също видях втора бледа.
    Да не са фалшиви тия тестове? Знам, че е много рано, ама не се стърпях, не ме съдете. Ще си пусна кръвен на датата.
    Направо не знам какво да си мисля. Не искам да храня излишно надежди, дори бях сигурна, че пак нищо не е станало. Вчера о миналия ден имах менструални болки и гърдите спряха да ме болят обаче. Чак не мога да повярвам. 🫥
    За първи път виждам бледа черта на тест. Още повече на няколко. Винаги са били категоричен минус.
    Няма да се радвам, защото не знам какво да мисля.

    # 14
    • София
    • Мнения: 1 154
    Lights_on ❤️❤️❤️ Дано е истина след няколко дни. 🥹 Много е рано, обаче я има на тестовете.. Естествено прочетох какво ли не, ама какъв е шансът на няколко различни да я има.. Не знам. Много ме е страх. Не знам какво да мисля.

    Общи условия

    Активация на акаунт