Дългото чакане след трансфер- тема 111

  • 25 876
  • 722
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 500
Добре дошли в новата тема!Flowers Cherry Blossom


Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:
Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.
Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.
Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.
Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.
Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.
Ден 6: Имплантацията продължава.
Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.
Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.
Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:
Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.
Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.
Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.
Ден 4: Имплантацията продължава.
Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.
Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.
Ден 7: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.


Линк към старата тема: https://m.bg-mamma.com/?topic=1628791.new#new

Истории, вдъхващи надежда: Remembryo: Uterine wall of fame

Полезни статии
Както виждате в материалите, препоръките и практиките в различните клиники не са напълно еднакви, но общото е: избягване на сауни и горещи душове, да не се вдига много тежко, без силни физически натоварвания, но и без да се лежи постоянно (движението спомага за кръвоснабдяването на матката), ограничаване на кофеин, алкохол и цигари, и повече спокойствие. Точно заради спокойствието обаче всяка жена трябва да прави това, което я кара да се чувства по-уверена в успеха.


Уринарните тестове отчитат бременност по-късно от кръвните, заради различната концентрация на ЧХГ в кръвта и урината. Отрицателен тест вкъщи няколко дни преди официалната дата за тест не е причина за спиране на лекарствата! Лекарства се спират единствено след отрицателен кръвен тест и обсъждане на резултата с лекар или друго медицинско лице от болницата/клиниката, където е правена процедурата.

Всеки организъм секретира ЧХГ с различни темпове. Това, че при някой теста е бил положителен например 4-5 дни след ембриотрансфер, а вашия е отрицателен, не означава задължително, че опитът ви е бил неуспешен.

Свързани теми:
1. Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим
2. Предстои ми замразен трансфер, да поговорим
3. Забременели след инвитро

Нека темата се напълни с много добри новини и положителни тестове! Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 12:41 от Kactus

# 1
  • София
  • Мнения: 1 147
Пожелавам ви много скоро да се наложи да избирате лекари за женска консултация!
Искрено ви желая скоро да се сбъдне тази мечта! 🍼💝🍀

# 2
  • Мнения: 95
Записвам се в новата тема след ЗЕТ на 8-ми Март и в очакване на мечтания положителен опит. Успех на всички. ❤️

# 3
  • Мнения: 3 135
Записвам се в темата.Късмет на всички чакащи🍀🍀🍀

# 4
  • Мнения: 165
Записвам се и аз. Успех на всички Hug Flowers Hibiscus

# 5
  • Мнения: 17
Моят трансфер беше на 11. Март. Надявам се да се похвалим съвсем скоро 🍀

# 6
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен.След предишния неуспех се записвам отново със ЗЕТ на 12 март.Стискам палци на всички скоро да се похвалим с положителен резултат.

# 7
  • Мнения: 61
Момичета, записвам се и аз. 6ти ден от ЗЕТ на 2 ембриончета. Чакам си деня до теста 🥹🍀🍀🍀
Успех на всички!

# 8
  • Мнения: 17
При запек сок от сини сливи,при главоболие може да си купите масло от японска мента слага се много малко на челото,а за гърлото много помага Gelorevoice.Успех  и само + резултати в темата🍀🍀🍀

# 9
  • Мнения: 1 750
Успех на всички чакащи!
Какво мислите за това, че при ЗЕТ повечето деца са момичета?

# 10
  • Мнения: 42
Аз не знаех, че има такава статистика. На мен ми казват, че може да имам момче, защото ям кисели краставици и всякакви други кисели варианти. А съвсем в началото ядях черни маслини като луда… ако маслините са за момиче, а киселите краставици за момче 😂😂😂
Но това са само предположения , другата седмица ще се разбере дали са две или едно 🫣

Успех на всички чакащи!
Какво мислите за това, че при ЗЕТ повечето деца са момичета?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 147
Успех на всички чакащи!
Какво мислите за това, че при ЗЕТ повечето деца са момичета?

Ще кажа само, че не съм съгласна. 😁

# 12
  • Мнения: 109
Аз минавам да се оплача,през ноща прокървих заболя ме изведнъж много рязко корема,с извинение чак на разтройство ме изкара и като се бърсах имаше кръв лошото в че беше ярка не много но ярка.Сега леко ми зацапва и е кафеникаво но не съм мигнала от притеснение.Мисле че и този път приключих.Пуснах си ЧХГ да видя как е преди 48ч беше 107 сега да видим,но съм много притеснена.Стискяйте ми палци докато излезе резултата

# 13
  • София
  • Мнения: 1 147
Веднага бих се насочила към АГ. Не е за пренебрегване в никакъв случай.

# 14
  • Мнения: 165
Аз минавам да се оплача,през ноща прокървих заболя ме изведнъж много рязко корема
Стискяйте ми палци докато излезе резултата
Стискаме палци всичко да е наред! Звънна ли на доктора?
Кой ден след трансфер си, каква ти е терапията?

Общи условия

Активация на акаунт