Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 86

  • 29 132
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 86
roni4ka според мен това е ужасно голяма бройка, предразполсгаща към сериозна хиперстимулация… Такава бройка според мен означава по- голям процент некачествени яйцеклетки, както се е случило и във вашия случай. Естрадиол 3200 pmol/l е около 871 pg/ml, средно по около 250pg/ml са точно 3 зрели яйцеклетки, било е очаквано. Разбира се има шанс 3 оплодени да станат 3 ембриона, пожелавам ви го!
При кой лекар сте, в коя клиника?

Доколкото чета тук повечето момичета с ПКЯ имат доста яйцеклетки, които разбира се не са на 100% качествени, но … чак само 6 и от тях само 3 да се оплодят Sad

Още при прегледите се видя, че само няколко са с отговарящи на зрялост размери, което не знам дали има как да се контролира изобщо 🤷🏻♀

Последна редакция: нд, 10 сеп 2023, 09:28 от roni4ka

# 46
  • Мнения: 1 113
roni4ka според мен това е ужасно голяма бройка, предразполсгаща към сериозна хиперстимулация… Такава бройка според мен означава по- голям процент некачествени яйцеклетки, както се е случило и във вашия случай. Естрадиол 3200 pmol/l е около 871 pg/ml, средно по около 250pg/ml са точно 3 зрели яйцеклетки, било е очаквано. Разбира се има шанс 3 оплодени да станат 3 ембриона, пожелавам ви го!
При кой лекар сте, в коя клиника?

Доколкото чета тук повечето момичета с ПКЯ имат доста яйцеклетки, които разбира се не са на 100% качествени, но … чак само 6 и от тях само 3 да се оплодят Sad
Не искам да мисля, че е било неправилно проследяване, по-скоро явно има проблем и при мен, но …
Още при прегледите се видя, че само няколко са с отговарящи на зрялост размери, което не знам дали има как да се контролира изобщо 🤷🏻♀

Иначе сме в Токуда, Шефкедова.

Това, че не са били зрели означава че са извадени по рано отколкото е трябвало според мен. Имам позната с ПКЯ и направи 14 ембриона, така че явно е индивидуално, на според мен голяма роля играе стимулацията.

# 47
  • Мнения: 6 305
Неподходяща стимулация е в твоя случай. Както и дозата ти е дошла висока. Но може да не става въпрос точно за лекарска грешка. Понякога е трудно да се предвиди как ще реагира организма.
Ако се наложи втора стимулация, трябва да се помисли за промяна на подхода. По ниска доза хормони, така че Ф да нарастват по бавно и да може да се контролира растежа. Също и по чести прегледи, за да се следи какво се случва.
     Не е виновен естрадиола. Неговото количество зависи от броят и състоянието на Ф, а не обратното.

# 48
  • Мнения: 86
Благодаря за мненията, разбира се всичко е специфично за всеки, но е друго да чуеш и все пак мнение от хора, които минават/минали са по този път.
Надявам се, че 3те ще оцелеят 5ти ден, но тъй като ще ги замразиме и изчакаме следващия цикъл(предвид многото яйцеклетки и тн, прецениха че няма да се прави свеж трансфер),то дано оцелеят и размразяването 🙁

А, дали знаете това как точно се зачита към фонда ако не се стигне до трансфер, то няма значение. За фонда щом е имало стимулация, пункция и тн, то си се брои за опит и трябва да подадем пак документите, нали?

# 49
  • Мнения: 611
Момичета, привет! Във вторник ми предстои да започна стимулация. До тук добре. Обаче... От 1 месец имам чувството, че вухнах психически от всички прегледи, изследвания, взимания на решения и притеснения. Започнах да получавам паник атаки, тревожна съм, не ми се прави нищо. Преди това бях така амбицирана да постигна целите, а сега изведнъж пълен блокаж и не мога да се позная. Близките ми също страдат като ме виждат така. Направих консултация с психиатър, назначи ми антидепресант-Ципралекс. Страх ме е да го взимам. Страх ме е, че и тревогата ми ще повлияе отрицателно на инвитрото. Нито така, нито иначе. Предстои ми и среща с психотерапевт. Много съм отчаяна.

# 50
  • Мнения: 610
Не се отчайвай Вели. Горе главата!
Важното е да знаеш, че си си поставила цел и я гониш. Не седиш със скръстени ръце а действаш.

# 51
  • Мнения: 508
Момичета, привет! Във вторник ми предстои да започна стимулация. До тук добре. Обаче... От 1 месец имам чувството, че вухнах психически от всички прегледи, изследвания, взимания на решения и притеснения. Започнах да получавам паник атаки, тревожна съм, не ми се прави нищо. Преди това бях така амбицирана да постигна целите, а сега изведнъж пълен блокаж и не мога да се позная. Близките ми също страдат като ме виждат така. Направих консултация с психиатър, назначи ми антидепресант-Ципралекс. Страх ме е да го взимам. Страх ме е, че и тревогата ми ще повлияе отрицателно на инвитрото. Нито така, нито иначе. Предстои ми и среща с психотерапевт. Много съм отчаяна.

И да искам да ти кажа да се успокоиш, знам че няма да стане, минаваме всички през същото. 🤗
Ако се чувстваш много напрегната, по-добре си почини, пий антидепресанти известно време и след това започни отново.
Напрежението се натрупва и без почивка трудно се издържа.
Успех и спокойствие ти пожелавам. 💐🍀

Последна редакция: пн, 11 сеп 2023, 12:34 от T q

# 52
  • Мнения: 205
Здравейте, момичета Blush
Предстои ми инвитро октомври-ноември (надявам се). Бихте ли могли да ми кажете какви изследвания се изискват преди стартирането на процедурата, тъй като с клиниката се разбрахме ,като получа заповед от ЦАР тогава да говорим ,нооо любопитството и неяснотата ме побъркват Grinning

# 53
  • Мнения: 610
Симбо,
Аз правя Ин витро в Истанбул. Там ми искат АМХ, половите хормони, щитовидни хормони и хематология кръвна група , Резос фактор и тн.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 016
Здравейте, момичета Blush
Предстои ми инвитро октомври-ноември (надявам се). Бихте ли могли да ми кажете какви изследвания се изискват преди стартирането на процедурата, тъй като с клиниката се разбрахме ,като получа заповед от ЦАР тогава да говорим ,нооо любопитството и неяснотата ме побъркват Grinning

зависи какво сте правили до тук.
със стартиране посещението при репро АГ започнахме с цветна снимка, тромбофилия, микро и уре-плазма, спермограма.
повреме на стимулациите пускаме вирусология и микробиология и на двамата.

# 55
  • Мнения: 205
Цветна снимка - имам, която е ОК.
Спермограмата също е ОК.

Благодаря ви!



[b[/b]
Здравейте, момичета Blush
Предстои ми инвитро октомври-ноември (надявам се). Бихте ли могли да ми кажете какви изследвания се изискват преди стартирането на процедурата, тъй като с клиниката се разбрахме ,като получа заповед от ЦАР тогава да говорим ,нооо любопитството и неяснотата ме побъркват Grinning

зависи какво сте правили до тук.
със стартиране посещението при репро АГ започнахме с цветна снимка, тромбофилия, микро и уре-плазма, спермограма.
повреме на стимулациите пускаме вирусология и микробиология и на двамата.

# 56
  • Мнения: 1 750
Здравейте! 2011-та минах през едно ин витро, сега решихме да се подложа отново на всичко, че да си припомня. Аз съм с ПКЯ, направих тогава хиперстимулация, бях на системи 2 дни... Оправих се.
Днес също бях на пункция, учудващ брой яйцеклетки има - 27, но не се радвам, че не зная колко от тях ще са с добро качество. Отделно партньорът ми е с по-лоши показатели. Силно се надявам да оцелеят достатъчно до 5-ти ден.

# 57
  • Мнения: 104
Успех!!! 27 ми звучи уау, колко бяха първият път? Това заради ПКЯ ли е? На мен ми предстои първа стимулация след броени дни - чакам да ми дойде след блокираща инжекция Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 750
Успех!!! 27 ми звучи уау, колко бяха първият път? Това заради ПКЯ ли е? На мен ми предстои първа стимулация след броени дни - чакам да ми дойде след блокираща инжекция Simple Smile

Предният път имам някакъв спомен за 19, но на 5-ти ден имах само 4 ембриона. Сега ми е интересно как ще е развитието. Утре очаквам обаждане. За мен се дължи на поликистозата, то и АМХ ми беше над 8, което не е реално.
Ти по дълъг протокол ли ще си? Аз бях по къс - 9 дни инжекции като 9-тия го завърших с хориомон.

# 59
  • Мнения: 2 502
4-ри бластоциста е повече от прекрасен резултат 🍀

Общи условия

Активация на акаунт