Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 86

  • 29 129
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 523
Добре дошли в новата ни тема, бъдещи мами! Нека донесе късмет на всички ни и всички да видят най-хубавите две черти, да усетят най-хубавите ритничета и да гушнат най-сладките бебчета на термин!

Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny

Тук може да задавате въпроси свързани с вашите ин витро процедури и да споделяте опит, а като видите двете чертички може да  се похвалите за кураж на другите момичета! Можете да отворите линковете за да придобиете по-обща представа какво ви предстои. Успех!

Nature Sunny Flowers Watermelon  Полезни Линкове Nature Sunny Flowers Watermelon
Център за Асистирана Репродукция
http://www.car-bg.org/index.html
Какво е Ин Витро
https://www.nadezhda.bg/reproduktivna-medicina/art-in-vitro-ivf-icsi-imsi/
Етапи на Ин Витро
https://www.nadezhda.bg/reproduktivna-medicina/art-in-vitro-ivf- … l-dalag-protokol/
Инвитро клиники и успеваемост
https://www.lekar.bg/34247/%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE/#i-4


Nature Sunny Flowers Watermelon Лечебни заведения, имащи сключен Договор с Центъра за асистирана репродукция Nature Sunny Flowers Watermelon
Скрит текст:
1. АМЦСМП “Олимед“ ЕООД, Варна
2. СБАЛ“Свети Лазар“ ООД
3. СБАЛАГРМ“София“ООД
4. САГБАЛ“Д-р Щерев“ЕООД
5. МЦ“Репробиомед“ ООД
6. МЦ“Афродита“ООД
7. АСМП-МЦ“София-2000“ ООД
8. МЦ „Репромед“ ЕООД
9. УСБАЛАГ“Селена“ ООД
10. МЦ“Свети Иван Рилски“ООД, Тутракан
11. МЦ „Бора“ ЕООД
12. СМЦГ „Ню лайф“ ООД
13. МБАЛ „Вита“ ЕООД
14. МЦ „КИРМ“ЕООД
15. АМЦСМП“Майчин дом“ ЕООД, Варна
16. УМБАЛ „Бургас“ АД
17. МЦ“Надежда репродуктив София“ООД
18. МЦРМ „Нова радост“ ЕООД
19. МЦ „Ин витро Тракия“ЕООД, Стара Загора
20. СБАЛГАР „Д-р Малинов“ ООД
21. Ин витро АГ МЦ „Димитров“ЕООД
22. ПСАГБАЛ „Света София“ ЕАД
23. СБАЛАГ „Майчин дом“ ЕАД
24. АСМП-МЦ“Свети Иван Рилски“ ООД, Шумен
25. МЦАР „Варна“ ООД
26. МЦ"Адела фертилити"АД
27. МБАЛ“Лозенец“ЕАД


 Nature Sunny Flowers Watermelon Препоръчителни Изследвания Nature Sunny Flowers Watermelon
Nature Sunny Flowers Watermelon  За жената
-полови хормони (LH, FSH, Estradiol, Prolactin, TSH, AMH)
-изследване за хламидия, уреаплазма и микоплазма (с валидност до 6 месеца преди процедурата)
-микробиологично изследване (до 30 дни преди процедурата)
-изcлeдвaнe за Хепатит B, Хепатит С, СПИН и Сифилис (до 3 месеца преди процедурата)
-хормони на щитовидната жлеза (TSH, FT3, FT4, TAT, MAT)
-генетично изследване за тромбофилия (основен пакет) и за придобита тромбофилия
-проверка за пропускливост на тръбите
-имунологични изследвания


Nature Sunny Flowers Watermelon За мъжа
-разширена спермограма по Крюгер
-изследване за хламидия, уреаплазма и микоплазма (с валидност до 6 месеца преди процедурата)
-микробиологично изследване (до 30 дни преди процедурата)
-изcлeдвaнe за Хепатит B, Хепатит С, СПИН и Сифилис (до 3 месеца преди процедурата)
При мъжки фактор
-проверка за варикоцеле и други отклонения
-хормони на щитовидната жлеза (TSH, FT3, FT4, TAT, MAT)
-ДНК фрагментация и кариотип

Nature Sunny Flowers Watermelon  Допълнителни Техники за Повишаване на Успеваемостта Nature Sunny Flowers Watermelon
Всяка клиника предлага различна комбинация от тях, така че потърсете информация за възможностите при вас.
-ИКСИ (интра-цитоплазмено инжектиране на сперматозоид в яйцеклетката) - покрива се от ЦАР
-ИМСИ (инжeĸтиpaнe нa мopфoлoгичнo ceлeĸтиpaн cпepмaтoзoид в цитoплaзмaтa нa яйцeĸлeтĸaтa)
-МАКС
-Активиране на яйцеклетките чрез калциев йонофор
-Ко-култивиране на ембриони с ендометриални клетки
-Time laps култивиране на ембриони в системата Ембриоскоп
-Асистиран хетчинг с лазер на ембрионите
-Ембриолепило
-Предимплантационна генетична диагностика/скрининг (PGD/PGS)
-Микрочип/ ZyMot


Nature Sunny Flowers Watermelon  Лъч Надежда Nature Sunny Flowers Watermelon
Скрит текст:
21.06.2017 - Борбена мама Bling-a-ling с момиченце
30.01.2020 - Борбена мама samantinia с момиченце
28.08.2020 - Борбена мама Александрия с момченце
06.09.2020 - Борбена мама delisardeli с Ема и Ана
20.10.2020 - Борбена мама MrsAlwayssRight с момченце
06.01.2021 - Борбена мама pipi8 с Тиана и Сава
07.05.2021 - Борбена мама Jessito с Теодора и Божидара
01.10.2021 - Борбена мама Елислава с Росен
06.10.2021 - Борбена мама kalestia с Явор
17.11.2021 - Борбена мама Одри с Антон
22.11.2021 - Борбена мама iren11 с Марио
07.12.2021 - Борбена мама blue.angel с момиченце
28.02.2022 - Борбена мама me4eto__ с Димитър
19.04.2022 - Борбена мама *Soulmate* с Пламена
27.05.2022 - Борбена мама Me, Myself & I с момченце

П.С. Моля щастливите мами, които са успели да гушнат своите бебчета и искат да ги добавя в списъка, за да дадат надежда на момичетата, които още са в битката, да ми пишат на лично съобщение.Благодаря!

 След процедура може да се прехвърлите в следните теми :
Дългото чакане след трансфер-тема 107 - https://www.bg-mamma.com/?topic=1578894
Забременели след ин витро - тема 53 - https://bg-mam.ma/t/1584968

Линк към старата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1539282


 Nature Sunny Flowers Watermelon  С пожелание на всички за леки стимулации, богата реколта и успешен финал! Кураж, момичета! Nature Sunny Flowers Watermelon
Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon Nature Sunny Flowers Watermelon  

Последна редакция: вт, 29 авг 2023, 22:00 от Jessito 🍀🍀

# 1
  • Мнения: 3 208
Пуснах в предишната тема, но го местя тук.

За дамата дето не иска да споделя на работодател:
Каквото и да е естеството на работата, ако не може да се върши на опашката в клиниката или пък вечерта, ще се наложи да обясните нещо. Препоръчвам да кажете, повечето хора ще проявят разбиране. Но може и нещо друго да измислите, ако никак не ви се споделя, че имате физиотерапия, посещавате роднина в болница ...

# 2
  • Мнения: 218
Здравейте. Някъде бях чела, че има такъв вид отпуск за инвитро лечение, но само до 20 дни и мисля, че пишеше от пункция до трансфер. Моето ин витро предстои в Стара Загора и тъй като не съм от града, аз също се колебая дали да рискувам и да кажа на работодателя ми ( закона от своя страна пази жени в ин витро лечение и работодателя е длъжен да опази тайната на работното място) или да си взема просто две седмици болничен, докато мине всичко. Но така или иначе ако се ходи през ден или два, по добре да се вземе болничен от личния лекар, но не знам дали след самия трансфер не трябва да има почивка и точни тия до 20 дни, където четях, че се отпускат не е редно да се ползват там. Попитах в клиниката на доктор Стефанов и ми казаха, че болничен не дават, но могат да ми дадат бележка, която да представя на работа за съответния ден.

# 3
  • Мнения: 236
В момента съм на стимулация по дълъг протокол, вчера (4ти ден от стимулацията) пуснахме Естрадиол, сега виждам че резултата в 303 pmol/l (реф. 114 - 332), знам че е началото, но не трябва ли да е повече? При предния ми опит в друга клиника за първи път пуснахме на 7ми ден от стимулацията и бях по къс протокол, нямам база за сравнение. Някой има ли опит с дългия протокол и очакваните стойности при него?

# 4
  • Мнения: 846
Пуснах в предишната тема, но го местя тук.

За дамата дето не иска да споделя на работодател:
Каквото и да е естеството на работата, ако не може да се върши на опашката в клиниката или пък вечерта, ще се наложи да обясните нещо. Препоръчвам да кажете, повечето хора ще проявят разбиране. Но може и нещо друго да измислите, ако никак не ви се споделя, че имате физиотерапия, посещавате роднина в болница ...

Да, благодаря. Просто не бях сигурна с каква честота са отсъствията и дали ще се наложи все пак да споделя, въпреки че не ми се иска, не поради причина, че не би разбрал, а просто защото го усещам много лично на този етап. Благодаря все пак за съветите

# 5
  • София
  • Мнения: 3 016
Според мен винаги може да се сподели наполовина - здравословен проблем, който налага чести прегледи или манипулации.

# 6
  • Мнения: 76
Според мен винаги може да се сподели наполовина - здравословен проблем, който налага чести прегледи или манипулации.
Аз използвам точно този похват и работи.

# 7
  • гр. София
  • Мнения: 454
Момичета, мен ме отлагат за октомври (най-рано).

Надявах се да стартираме септември, но когато споменах на докторката за зацапване в средата на цикъла, поиска да ме види пак на следващия МЦ. Вика ме преди овулация, за да провери за полип, както и дебелината на лигавицата. Сега бях след овулация и лигавицата беше много дебела, 12 мм.

Някоя от вас имала ли е такова зацапване и открили ли са причина за него?

Та, засега сме на изчакване, но вас ви следя.

Шанталче, вие нямаше ли да стартирате нов опит септември?

Долче вита, а при теб как се развиват нещата?

Другите как сте?

# 8
  • Мнения: 611
Да не е овулаторно кървене. Чела съм, че може да се получи така?
А какво каза за дебелата лигавица? От какво се е получила? На мен Калчев ми видя и ми прави ХС.
Момичета, аз искам да попитам, по време на стимулацията и след пункцията, бяхте ли в състояние да си ходите на работа?
Много не искам да споделям с бъдещия ми работодател (започвам нова работа от 15.09-учител). Но пък се притеснявам да не ги подведат нещо, защото от 12.09 се очаква да стартираме, ако всичко е ок.
Някакви съвети?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 016
Me, Myself & I, направихме го август и беше трагично...

# 10
  • Мнения: 236
Me, Myself & I в момента тече моята процедура, засега всичко е наред, но финалът е важен, ще видим Simple Smile

Shantal при вас все пак не се осъществи трансфер?  съжалявам ако вече някъде си споделяла, не съм видяла.

Veli86 много е индивидуално, няма еднозначен отговор на въпроса ти, зависи изцяло от работата и ит това как се чувства жената. Аз нямам проблеми по време на стимулация, работя, някои жени са споделяли, че не се чувстват добре. За пункцията според мен си е необходим поне 1 ден отпуска.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 016
имахме едно ембтионче,което се развиваше добре, искаха да го изчакаме до 6ти ден, за да завърши компактизацията от морула към бластоцит, за съжаление обаче на 6ти ден беше започнал процес към декрадация.
заключението е, че е възможно въпреки да правя много фоликули и да вадим прилична бройка Я лекарствата да скапват качествоот им.
сега ще пуснем документи за заповед на ЕЦ.

# 12
  • Мнения: 113
Здравейте,
Ние сме по къс протокол.
Някой може ли да обясни как протича самата процедура ?
Какво се изписва ? И тук ли се слагат инжекции ?
Колко време продължава самата процедура ?

# 13
  • Мнения: 236
Надявам се и вярвам, че това ще е подходящия начин, успех!

имахме едно ембтионче,което се развиваше добре, искаха да го изчакаме до 6ти ден, за да завърши компактизацията от морула към бластоцит, за съжаление обаче на 6ти ден беше започнал процес към декрадация.
заключението е, че е възможно въпреки да правя много фоликули и да вадим прилична бройка Я лекарствата да скапват качествоот им.
сега ще пуснем документи за заповед на ЕЦ.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 016
Здравейте,
Ние сме по къс протокол.
Някой може ли да обясни как протича самата процедура ?
Какво се изписва ? И тук ли се слагат инжекции ?
Колко време продължава самата процедура ?

на 2-3 ден отивате на преглед, пускат се хормони броят се антрални фоликули и се назначава терапията- обикновенно започва след като излязат резултатите от изследванията- продължителността е индивидуална - 10-14 дена, Инжекциите можете да си слагате сама или да ходите в клиниката, прегледите са през 2-3 дена заедно с кръвните изследвания. Понякое време инжекциите стават по две на ден, 36 часа преди пукнция се слагат 3 таймиращи инжекции.

Общи условия

Активация на акаунт