Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 86

  • 29 129
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 104
Здравейте! Предстои ми инвитро по дълъг протокол.  Преди 3 дни поставих изписаната ми блокираща инжекция - Arvekap 3,75 mg.
Търсих доста из форума, но не намирам споделяне за точно тази инжекция, което малко ме тревожи. Ще се радвам, ако споделите мнение как ви се е отразила - болки, странични ефекти? Hands Pray
Аз имам доста неприятни болки на мястото на поставянето (постави ми я не-медицинско лице, защо - дълга история и по вина на клиниката..)  и бодежи в яйчниците от днес. Unamused

# 31
  • Мнения: 173
Здравейте отново на всички във вторник бях на преглед и се установи че имам задържан фоликул и сега пия дуфастон за да предизвикаме цикъла дали ще можем все пак да направим ЗЕТ ако се махнал фоликула като отида на втория ден от цикъла след като
ми дойде на преглед

# 32
  • Мнения: 6 305
Фикси, ако всичко е наред на втори ден от цикъла, няма проблем да направите трансфера.

Ани, аз съм ползвала Арвекап. Хубав е медикамента. Нормално е да има болка където е поставен, понеже е доста гъст разтвора, а и иглата е дебеличка. Не се тревожи за това, ще мине.
За странични ефекти е много индивидуално. Аз имах горещи вълни от него и нервно напрежение. Но не е задължително и при теб да е така.

# 33
  • Мнения: 113
Момичета след изследване за Хламидия трахоматис IgG ми излезна положителна за отминала инфекция. Възможно ли е да се започне с протокола или първо се назначава лечение ? Ако да какви антибиотици се предписват и колко време се пият ?

# 34
  • Мнения: 218
Момичета след изследване за Хламидия трахоматис IgG ми излезна положителна за отминала инфекция. Възможно ли е да се започне с протокола или първо се назначава лечение ? Ако да какви антибиотици се предписват и колко време се пият ?
Аз също бях положителна. Изписаха ми Доксициклин за 8 дни, след това си започнах с витамините, противозачатъчни и днес ми беше първата инжекция. Не съм пускала контрола за хламидия. Пускаха ми само други кръвни изследвания.

# 35
  • Мнения: 104
Благодаря ти, geizer Hug Действа ми успокояващо, че някой друг също го е ползвал. В манипулационната ми предложиха да го заменят с Резелиго, защото нямаше наличност, но аз реших да се придържам към това, което е определил докторът.
А иглата беше дебела, да Joy всъщност взех Арвекапа с инструкцията, че се поставя подкожно. Аз реших, че при такова положение няма да има нужда да търся мед. сестра в Германия където живея и ще си я сложа сама в уречения час. Изненадата ми беше голяма когато разопаковах инжекцията в деня, в който трябваше да я поставя и видях размера на иглите Grin викам си, я чакай да прочета листовката, такива игли за подкожно поставяне досега не съм виждала… а и бях в командировка без много опции за действие и беше малко екстремно поставянето Sweat Smile справих се някак си де.

Фикси, ако всичко е наред на втори ден от цикъла, няма проблем да направите трансфера.

Ани, аз съм ползвала Арвекап. Хубав е медикамента. Нормално е да има болка където е поставен, понеже е доста гъст разтвора, а и иглата е дебеличка. Не се тревожи за това, ще мине.
За странични ефекти е много индивидуално. Аз имах горещи вълни от него и нервно напрежение. Но не е задължително и при теб да е така.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 146
Момичета някой правил ли е хистероскопия и след това трансфер в един цикъл?

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 22:41 от NadezhdaML

# 37
  • Мнения: 1 050
На мен ми казаха да изчакам следващ цикъл...
Момичета някой правил ли е хистероскопия и след това трансфер в един цикъл?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 146
Питането ми е за конкретно такава процедура.

# 39
  • Мнения: 150

Здравейте!
Подготвям изследвания за репродуктивен специалист в болница "Надежда". АМХ - 0,48, Инхибин В - 127 Какво е положението? Изследването е правено 2-ри ден от МЦ.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 21:59 от art_session@

# 40
  • гр. София
  • Мнения: 454

Здравейте!
Подготвям изследвания за репродуктивен специалист в болница "Надежда". Какво е положението? Изследването е правено 2-ри ден от МЦ.

Здравей!
Съветвам те да пуснеш питането си в темата за хормоналните изследвания, там има доста запознати дами и ще ти отговорят компетентно. Ето линк:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1495711

Иначе, от скромните ми познания, ФСХ е висок и това може да показва намален яйчников резерв. Но АМХ и Инхибин Б ще покажат по-точно. Изследвала ли си ги досега?
Друга възможна причина за завишения ФСХ е да имаш задържан фоликул.

Но, както казах, най-добре попитай в другата тема, аз само карам по спомен спрямо прочетеното там.

# 41
  • Мнения: 150

Здравейте!
Подготвям изследвания за репродуктивен специалист в болница "Надежда". Какво е положението? Изследването е правено 2-ри ден от МЦ.

Здравей!
Съветвам те да пуснеш питането си в темата за хормоналните изследвания, там има доста запознати дами и ще ти отговорят компетентно. Ето линк:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1495711

Иначе, от скромните ми познания, ФСХ е висок и това може да показва намален яйчников резерв. Но АМХ и Инхибин Б ще покажат по-точно. Изследвала ли си ги досега?
Друга възможна причина за завишения ФСХ е да имаш задържан фоликул.

Но, както казах, най-добре попитай в другата тема, аз само карам по спомен спрямо прочетеното там.
Благодаря!
Тази група не я знаех. Започнах да я следвам. АМХ - 0,48, Инхибин В - 127
А по мое мнение, са и двете - ЗФ и НЯР.
На 29- и съм на преглед.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 21:57 от art_session@

# 42
  • Мнения: 263

Здравейте!
Подготвям изследвания за репродуктивен специалист в болница "Надежда". Какво е положението? Изследването е правено 2-ри ден от МЦ.

Здравей!
Съветвам те да пуснеш питането си в темата за хормоналните изследвания, там има доста запознати дами и ще ти отговорят компетентно. Ето линк:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1495711

Иначе, от скромните ми познания, ФСХ е висок и това може да показва намален яйчников резерв. Но АМХ и Инхибин Б ще покажат по-точно. Изследвала ли си ги досега?
Друга възможна причина за завишения ФСХ е да имаш задържан фоликул.

Но, както казах, най-добре попитай в другата тема, аз само карам по спомен спрямо прочетеното там.
Благодаря!
Тази група не я знам. Започнах да я следвам.
А по мое мнение, са и двете - ЗФ и НЯР.
На 29- и съм на преглед.

При задържан фоликул естрадиола е висок, а фсх ниско.

# 43
  • Мнения: 86
Здравейте,момичета Simple Smile
Днес се отчаях леко,дори и да знам, че тепърва започваме и не трябва да губя вяра.

След 3 инсеминации и рязко влошена спермограма по необяснени причини, подадохме документи към фонд и ни одобриха с мъжки фактор.
Стартирахме стимулация на 28.08(къс протокол),което беше 5 ден от цикъл(събота и неделя не работи клиниката). 10 дни Бемфола и от 5 ден заедно с ганиралекс.
При прегледите тази седмица се видяха доста фоликули, но тъй като съм с ПКЯ се бях подготвила за доста, но не всички с добро качество.
1 ден преди пункцията(която беше вчера 08.09) естрадиола ми беше 3200, а на прегледа виждаха над 30 фоликула.
Направи ми впечатление, че са с доста голяма разлика е размерите: от 11мм до 28мм 🤷🏻♀, като много малко отговаряха на размера, който по принцип се счита за зрял.

Е, след 34 извадени яцеклетки, днес ми се обадиха да ми кажат, че само 6 са били зрели, а от тях само 3 са се оплодили.

Ние сме с тежък МФ, по тази причина доплатихме за МАКС, което уж да даде и най-добрите сперматозоиди. Това, което обаче сериозно ме обезпокоява е … не е имало никаква индикация за това аз да имам проблеми, 34 яйцеклетки и само 3 да се оплодят…

Според Вас дали може да става дума за неправилно проследяване, ранна пункция и като цяло доста несериозно отношение?
Вметвам само, че аз отделно от всичко съм и с епилепсия, което допълнително ме притеснява при стимулация, поставяне под упойка и тн.

Побиват ме тръпки като се замисля, че сега ако никоя не оцелее до 5-ти ден, ще трябва да мина пак през същото.
Чудя се да търсиме ли друг клиника…какво да правиме Sad

# 44
  • Мнения: 236
roni4ka според мен това е ужасно голяма бройка, предразполсгаща към сериозна хиперстимулация… Такава бройка според мен означава по- голям процент некачествени яйцеклетки, както се е случило и във вашия случай. Естрадиол 3200 pmol/l е около 871 pg/ml, средно по около 250pg/ml са точно 3 зрели яйцеклетки, било е очаквано. Разбира се има шанс 3 оплодени да станат 3 ембриона, пожелавам ви го!
При кой лекар сте, в коя клиника?

Общи условия

Активация на акаунт