Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 86

  • 29 127
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 454
Да не е овулаторно кървене. Чела съм, че може да се получи така?
А какво каза за дебелата лигавица? От какво се е получила? На мен Калчев ми видя и ми прави ХС.

Може и да е овулаторно кървене, да, но преди не съм имала и затова ме притесни, а явно и лекарката също.
За дебелата лигавица нищо реално не каза, само се учуди колко била дебела и поиска да я види преди овулацията на следващия МЦ.
Ще видим не другата, а по-другата седмица като отида.

Шанталче, много съжалявам! Дано новият подход да донесе успех! Flowers Four Leaf Clover Ще пишеш като почнете.

Долче вита, радвам се и стискам палци да продължават да се развиват благополучно нещата. Flowers Four Leaf Clover Дръж ни и ти в течение.

# 16
  • Мнения: 61
Здравейте, дами.
На 28.08 трябваше да стартираме процедура по къс протокол. От изследванията ми обаче LH излезе високо и лекарят се усъмни за поликистоза. Доста разочароващо за мен, защото променихме на дълъг протокол и очаквах да стартираме с този цикъл..
на 11.09 ме вика за блокираща инжекция (17ти ден от цикъла). Доколкото изчетох около 20-21ви ден се поставя тази инжекция. Има ли някоя от вас, на която й е поставена по-рано? Колко дни след инжекцията ви дойде цикъла и съответно започнахте същинската стимулация?
В някои групи четох, че цикълът може да пропусне в съответния месец..
Ние вече 4 години се борим за бебче и сме чували всевъзможни мнения от лекари, както и какви ли не изследвания не направихме и вече нетърпението е доста голямо.

# 17
  • Мнения: 236
Ellystay не се притеснявайте, че ви вика на 17ти ден ит МЦ, това не означава, че задължително в този ден ще я поставите. Блокиращата инжекция обикновено е Декапептил, който се поставя от предходния цикъл, всеки ден, чак до пункцията. На моят преглед ми казаха да започна с нея от следващия ден. При кой лекар сте?

# 18
  • Мнения: 61
Ellystay не се притеснявайте, че ви вика на 17ти ден ит МЦ, това не означава, че задължително в този ден ще я поставите. Блокиращата инжекция обикновено е Декапептил, който се поставя от предходния цикъл, всеки ден, чак до пункцията. На моят преглед ми казаха да започна с нея от следващия ден. При кой лекар сте?

Ясно, разбрах. Вероятно когато отида на 17я ден ще прецени какво следва. При д-р Димитър Цветков от Надежда съм. Много го харесвам и не ме разбирайте погрешно, имам абсолютно доверие в него, но пак ме човърка и искам да се информирам повече и повече Satisfied

# 19
  • Мнения: 236
Разбира се, винаги се чудим Joy
Желая ви успех!

Ellystay не се притеснявайте, че ви вика на 17ти ден ит МЦ, това не означава, че задължително в този ден ще я поставите. Блокиращата инжекция обикновено е Декапептил, който се поставя от предходния цикъл, всеки ден, чак до пункцията. На моят преглед ми казаха да започна с нея от следващия ден. При кой лекар сте?

Ясно, разбрах. Вероятно когато отида на 17я ден ще прецени какво следва. При д-р Димитър Цветков от Надежда съм. Много го харесвам и не ме разбирайте погрешно, имам абсолютно доверие в него, но пак ме човърка и искам да се информирам повече и повече Satisfied

# 20
  • Мнения: 175
И аз вероятно при следващия опит ше съм по дълъг протокол. Не знам защо, но това малко ме притеснява... Дано да е за късмет🍀

# 21
  • Мнения: 150
Здравейте. Някъде бях чела, че има такъв вид отпуск за инвитро лечение, но само до 20 дни и мисля, че пишеше от пункция до трансфер. Моето ин витро предстои в Стара Загора и тъй като не съм от града, аз също се колебая дали да рискувам и да кажа на работодателя ми ( закона от своя страна пази жени в ин витро лечение и работодателя е длъжен да опази тайната на работното място) или да си взема просто две седмици болничен, докато мине всичко. Но така или иначе ако се ходи през ден или два, по добре да се вземе болничен от личния лекар, но не знам дали след самия трансфер не трябва да има почивка и точни тия до 20 дни, където четях, че се отпускат не е редно да се ползват там. Попитах в клиниката на доктор Стефанов и ми казаха, че болничен не дават, но могат да ми дадат бележка, която да представя на работа за съответния ден.
Каква е тази бележка, за какво служи?
Явно не дават болнични, за жалост!

# 22
  • Мнения: 218
Здравейте. Някъде бях чела, че има такъв вид отпуск за инвитро лечение, но само до 20 дни и мисля, че пишеше от пункция до трансфер. Моето ин витро предстои в Стара Загора и тъй като не съм от града, аз също се колебая дали да рискувам и да кажа на работодателя ми ( закона от своя страна пази жени в ин витро лечение и работодателя е длъжен да опази тайната на работното място) или да си взема просто две седмици болничен, докато мине всичко. Но така или иначе ако се ходи през ден или два, по добре да се вземе болничен от личния лекар, но не знам дали след самия трансфер не трябва да има почивка и точни тия до 20 дни, където четях, че се отпускат не е редно да се ползват там. Попитах в клиниката на доктор Стефанов и ми казаха, че болничен не дават, но могат да ми дадат бележка, която да представя на работа за съответния ден.
Каква е тази бележка, за какво служи?
Явно не дават болнични, за жалост!
От клиниката ми обясниха, че с тази бележка мога да извиня денят,в който съм отсъствала от работа. Един вид доказателство, че съм. А ин витро лечение, защото може да не разреши да ползвам през ден отпуск.

# 23
  • Мнения: 611
Момичета, с еднометриоза, по какъв протокол Ви стимулират, къс или дълъг?

# 24
  • Мнения: 16
Според мен винаги може да се сподели наполовина - здравословен проблем, който налага чести прегледи или манипулации.
Аз използвам точно този похват и работи.
Дайте конкретна идея Blush, може и на лично съобщение.
Предстои ми стимулация и идея нямам какво да кажа

# 25
  • Мнения: 173
Здравейте на всички юли месец правих пункция след пункцията цикъла ми дойде два дена по рано но сега втория цикъл вече ми закъснява с 4 дена възможно ли е да е от стимулацията и колко е нормално да закъснее

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 096
Здравейте на всички юли месец правих пункция след пункцията цикъла ми дойде два дена по рано но сега втория цикъл вече ми закъснява с 4 дена възможно ли е да е от стимулацията и колко е нормално да закъснее
Стимулацията по къс или дълъг протокол беше....

# 27
  • Мнения: 173
Здравейте на всички юли месец правих пункция след пункцията цикъла ми дойде два дена по рано но сега втория цикъл вече ми закъснява с 4 дена възможно ли е да е от стимулацията и колко е нормално да закъснее
Стимулацията по къс или дълъг протокол беше....


По къс протокол

# 28
  • Мнения: 124
Здравейте , имам следния въпрос тъй като за първо път пускаме документи за фонда . Вчера на документите които ни бяха изготвили от клиниката пишеше “мъж с тератозооспермия “  но тъй като не ми вдигат от клиниката искам да попитам дали при някой друг са писали така , тъй като до сега са ни казвали че спермограмата е перфектна . Ние кандидатстваме с неизяснен стерилитет след 4 инсеминации.

# 29
  • Мнения: 236
Kalinka92 ние също сме с неизяснен стерилитет. Ако има показател от спермограмата, който е малко занижен, системата директно пише “диагноза” и вероятно при вас в така, за това го пишат и като коментар в документите. При всяка инсеминация има анализ на материала.При нас беше по същия начин с астенозооспермия, като стойностите на ММ са много малко занижени и то не във всяка спермограма.

Общи условия

Активация на акаунт