Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 32 690
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 11 777
Някои може ли да ми каже тези резултати от БХС дали разберате нещу след като вече сте правили

По принцип са ви ок, но защо пишете в Декемврийските бебета? Отчетните са по термин с месеци.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз внимавам с въглехидратите, макар че от тоя месец желанието ми за сладко леко почна да се възвръща. От време на време хапвам черен шоколад, сладолед или някоя торта Гараж. Тези в Лидл са мн вкусни и пресни например. На ден гледам задължително в менюто да присъства калций, сутрин филийка препечена със сирене и домати. Още по-добре козе или овче или катък. Веднъж на ден или готвено телешко/пуешко/омлет или 2 пъти седмично риба. Редовно салати тип гръцка, таратор, сезонни плодове (грозде, ябълки). Шейкове с банан, прясно или бадемово мляко, растителен протеин (тиквен или грахов, една лъжичка колаген на прах).
Био соковете от моркови са особено полезни за последния триместър за околоплодните води, както и за очичките на бебчета, които сега се развиват активно.
Почнах да пия по чаша черен чай сутрин, за да си върна енергията и съм по-малко уморена.
Пийвам си и безалкохолна бира, особено в тия жеги, които с нищо не напомнят астрономическа есен.
Пия пак биозин мама за превенция. Беше ми тръгнала някаква настинка с ангина миналата седмица, но мина бързо.
Ям най-късно 3 часа преди лягане, за да избегна киселините. Имам мн повече апетит от преди и с бебо вече дебелеем по-ускорено Simple Smile) Все пак внимавам да не му отпусна много края, че като нищо човек може за тия последни три месеца да трупне 7-8 кила над останалите Simple Smile))
Здравейте, от вчера съм в последният триместър 27+1😁 В сряда съм на контролен преглед, да видя колко е пораснал бебока. Много е активен, постоянно рита, хълца 😁 Все още си спя спокойно нощно време. Качените килограми са 7 и ме е страх тези 3 месеца да не станат двойно. Мисля да спра тестеното и да намаля въглехидратите, вие внимавате ли какво хапвате? Ако да дайте примерно меню. Хубав ден!

# 722
  • София, България
  • Мнения: 3 601
Здравейте,

моят апетит определено е на моменти, има дни, в които мога да изям света, има други, в които минавам с много малко храна и почти не ми се яде. А най-интересното е, че последните 2-3 дни нямам никакъв глад за сладки неща. Което е супер странно и очаквам да се върне с пълна сила Grinning

Някакво обилно бяло течение имам и то на моменти, но всеки ден. Като седна да пишкам, примерно веднъж-два пъти в деня е доста силно. Лекарката миналия път прецени, че нямам нужда от микробиология, но другата седмица ще си искам да пуснем, нищо, че е преди периода по здравна каса.

Ние сме закотвени вкъщи с голямото дете, кеото е с варицела. Та до края на седмицата ще се чудим как да уплътняваме времето вътре.

# 723
  • Мнения: 8 909
Момичета, някой повлиял ли се е положително от Малтофер фол? Оказа се, че нито билкова кръв, нито смарт хитът действат при мен и хемоглобинът ми вече е 92. Странното е, че се чувствам добре, не съм изморена или без енергия, но не ми се иска да продължи да пада още.

# 724
  • Мнения: 379
Аз имам въпрос относно витамините. Пиех актив мама на допъл хертс, на сега като тръгнах да ги взимам от аптеката, аптекарката ми каза, че това били най-голямете боклуци и как може да пия тези. Трябвяло да пия наваляк, прегнакеър, пре мама дуо. Вие кои витамини пиете?

# 725
  • Мнения: 258
Момичета, някой повлиял ли се е положително от Малтофер фол? Оказа се, че нито билкова кръв, нито смарт хитът действат при мен и хемоглобинът ми вече е 92. Странното е, че се чувствам добре, не съм изморена или без енергия, но не ми се иска да продължи да пада още.

При мен сорбиферът подейства добре,  леко се повиши хемоглобинът- от 100 на 106 за месец прием и феритинът също - от 8 /под долна граница/ в момента е 35. Предписани са ми по 2 хапчета на ден.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 718
Пих до 6-тия месец Prenatal на Jamison, после почнах Актив мама на допелхерц. Честно казано не виждам особена разлика, може би първите са били една идея по-изчистени. Разликата е разбира се в цената и естествено аптекарите гледат винаги да пробутат по-скъпото. Относно магнезия мога да кажа, че само допелхерц имат с удължено освобождаване, вариант с калций или с калий и цинк. На абофарма магнезият от естествен източник също е добър. Когато бяха спрели магнерота, минах на тези и да кажа пак, не виждам разлика. Нямам контракции или проблеми. А тоя магнерот трябва да го пиеш 100 пъти на ден и накрая вземе че ти докара в тоалетната рядкото щастие...
Аз имам въпрос относно витамините. Пиех актив мама на допъл хертс, на сега като тръгнах да ги взимам от аптеката, аптекарката ми каза, че това били най-голямете боклуци и как може да пия тези. Трябвяло да пия наваляк, прегнакеър, пре мама дуо. Вие кои витамини пиете?

# 727
  • София
  • Мнения: 11 777
Момичета, някой повлиял ли се е положително от Малтофер фол? Оказа се, че нито билкова кръв, нито смарт хитът действат при мен и хемоглобинът ми вече е 92. Странното е, че се чувствам добре, не съм изморена или без енергия, но не ми се иска да продължи да пада още.

Смоуки дали да не направиш една консултация с хематолог? може и да си за вливки. Трябва да се видят доста неща, серумно желязо, б12, аз съм много боса там, ама според мен е хубаво да се види. Ти може да не го усещаш ама пълниш запасите на бебе които се изчерпват към 6я месец та  си е важно.

# 728
  • Мнения: 228
Здравейте на всички . Искам да питам , ако някой знае да отговори. Предстои ми да си взема болничния , който е 45 дни преди раждане .  Това е 4ти издаден лист вече ,но досега съм получила един единствен превод  . Проверявам в НОИ с пик кода и изобщо не ми излиза да ми са внесени болничните в ТП на НОИ. Звъннах на счетоводителя казва , че бил ги пуснал в НОИ. Та въпроса ми е дали е възможно , заради това , че бях в болница нещо да са ми анулирани болничните ? А нямаше ли да ми излезни в НОИ , че имам анулирани болнични?
Много се ядосвам , защото както аз съм самоосигуряваща, плащала съм си всичко на време , продължавам да плащам здравни осигуровки и счетоводство , а не получавам нищо от държавата . Направо съм бясна.

# 729
  • Мнения: 6 045
Не мисля, че е заради това че си била в болница. И аз бях август месец, но сега виждам че на болничния ми за август пише, че се обработва в момента. Има изчислена сума, която си е за пълния месец и ми предстои плащане. Защо не звъннеш в НОИ да питаш? Много е странно, че не излизат като подадени.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 718
Кексче, а сигурна ли си, че счетоводителят ти е пуснал и четирите болнични и то навреме? Май пропускът е там...Питай го подробности на кои дати и къде ги е подал и се обади пред него да провериш тая информация. За съжаление някой път хората са некоректни. Ако пък е просто некомпетентен и неглижира, още по-зле.

# 731
  • Мнения: 228
Да съмненията са ми в счетоводителя . Вече 2 пъти му се обаждам , казва че ги бил пуснал в НОИ . И днес му казах , че съм проверила и ги няма . Той ми вика получавала ли съм била писмо , да не са ми върнати ? Омръзна ми да ме върти . Ще звънна в НОИ в крайна сметка ми се полагат тези пари .

# 732
  • Мнения: 8 909
Момичета, някой повлиял ли се е положително от Малтофер фол? Оказа се, че нито билкова кръв, нито смарт хитът действат при мен и хемоглобинът ми вече е 92. Странното е, че се чувствам добре, не съм изморена или без енергия, но не ми се иска да продължи да пада още.

Смоуки дали да не направиш една консултация с хематолог? може и да си за вливки. Трябва да се видят доста неща, серумно желязо, б12, аз съм много боса там, ама според мен е хубаво да се види. Ти може да не го усещаш ама пълниш запасите на бебе които се изчерпват към 6я месец та  си е важно.
Благодаря, не е лоша идея това с хематолога. На мен само хемоглобин ми изследват, нищо друго не са ми пускали до моментаа.
Имаш ли хематолог който да препоръчаш, че аз пък съвсем не съм запозната.

# 733
  • София
  • Мнения: 1 718
Пусни си сама всичките ти до НОИ. Надявам се поне копия е оставил на тия дето уж е пратил?

# 734
  • Мнения: 228
Те са по електронен път , имам си ги на лист . Не знаех дали мога сама да си ги пусна .. електронния подпис ми е в тях , има ли друг вариант ?

Общи условия

Активация на акаунт