Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 32 699
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 045
Уролога за какво точно те прегледа ? Питам , защото нали и аз бях с бактерия  , но не съм минала уролог …
Мойта бактерия изчезна с венозен антибиотик - Меронем , може да питаш за него.
Въобще не ме прегледа. Взе ми 100 лв., за да ми изслуша историята и да ми изпише нов антибиотик + Урогард (това била червена боровинка). Общо взето излишен разход, но мислех че може да измисли нещо повече от нефроложката. Да си кажа честно в болница повече не искам да лежа. И там нищо не направиха.
Пита ме дали съм лежала в болница, защото тази бактерия обикновено се хваща в болници. Аз не съм лежала, но след толкова трансфери през последната година, може и тогава да съм я лепнала.

# 691
  • Мнения: 228
Ох ужасно е с тези бактерии , имам чувството , че последните 1-2 години почти всяка жена е с някаква бактерия . Когато бях бременна с първото ми дете не съм и чувала за бактерии , сякаш е нямало .

# 692
  • София
  • Мнения: 11 777
Боби като нищо е вътреболнична инфекция от трансферите. За съжаление много често се случва и тези хванати по болниците са най-упорити, колега след операция в Пловдив също бори една бактерия резистентна на всичко. При теб най-важни е че не прави бел и така да си остане до термин!

# 693
  • Мнения: 184
Във коя седмица ви казаха пола на бебето ?

# 694
  • Мнения: 311
На мен с Вижън тест още в 10 г.с. ..
Ох, момичета на мен ми предстои ФМ на 30.09 и хем нямам търпение, хем ми е много притеснено ..
Карах го по-айляшки, нещо взех да се шашкам, а и като те наболява туй онуй вече не мога и да забравя дори за момент какво предстои хахаха

# 695
  • София
  • Мнения: 479
Привет момичета Flowers Hibiscus, добре ли сте, много е тихо днес тук?

Днес бях на преглед в Щерев-бебето вече е  1111 гр. Simple Smile, много подвижна, обърнала се е с главичката надолу,
шийката ми е 2,9 см. (каза че е добре, запазила била форма). Мерихме тонове за първи път, не мога да повярвам как времето лети, мислех си като висях преди в чакалните за преглед колко далеч е това от мен. За тоновете лекарката каза, че са чудесни (през цялото време риташе и се въртеше), не съм качила почти нищо от миналия преглед - 63кг. с кецовете Smile .
Попита ме с каква нагласа съм за раждането - казах и че след като се е обърнала, ще пробвам естествено пък каквото стане. Обсъдихме и болничния - взимам последен 30-дневен с който изчерпвам полагащите ми се 180 дни.
След него ми остават едни 5, 6 дни до 45-дневния болничен преди термин. Мисля за тези дни да пусна платен отпуск, защото не ми се занимава с ТЕЛК.

Забравих да ви кажа за съдовия хирург при който ходих миналата седмица - общо взето няма нищо тревожно, но да си нося ластичния /компресионен/ чорап и да се видим пак преди раждането. Този чорап го имам от предишна лека операция и сега не мога да се набутам в него - първо защото е УЖАСНО стегнат и второ още за мен е топло. Ще го мисля и това.
Пожелавам ви спокойни бременни дни, мен лично есенното време много ме радва.

ПС: Другата седмица съм пак в Щерев за болничния, в сряда, ако някой е там и има желание може да се видим  Purple HeartPurple Heart

# 696
  • Мнения: 377
Браво, Теди за хубавите новини. 🙂А относно чорапите и аз имам, но още не ги слагам. Ще изчакам да позастудее. Иначе по време на раждането трябва задължително да съм с тези чорапи.

# 697
  • Мнения: 571
И аз днес минах преглед и всичко е наред . Бебка е вече 1225 грама в 28+2 г.с. , много риташе и дзипаше и едва я премериха , шийка- 3,7 см , кръвотокът е добре  . Аз съм + 11 килограма и гинеколожката ми намекна да намаля въглехидратите и ми даде направление да си направя обременяването с глюкоза . Та ще видя ако мога сега в събота ,ако не- другата седмица . 🤗

# 698
  • Мнения: 1 845
Браво на всички с хубави новини🍀
Аз обаче не съм с такива-има ли ли сте подобни петна(основно по краката) вътре с червена точка като спукан капиляр(на някой петънца е черичка,а не точка). Не са релефни и не сърбят,но се увеличават 😰по някое време на деня избледняват,но след 1-2 ч. пак се появяват. От началото на месеца се появиха само няколко,но вече имам и по корема и ръцете. В ПКК еозофилите ми бяха ок. Пия протеин на био гейм с кокосово мляко и доста витамини.

# 699
  • Мнения: 6 045
Браво на растящите бебенца. Нямам търпение на 26.09. и аз да видя моята госпожица колко е пораснала. А на 29.09. дано пак чуя хубави новини на последната фетална (д-р Чачева каза, че ще е последна ако всичко й хареса) и дано пак видя хубаво личице. Heart Eyes
Девилче, нямам и не съм имала такива петънца. Какво може да е?
И аз за съжаление имам проблем. От седмица и половина съм с много неприятна суха кашлица. Появи се от нещото без да съм настивала, боледувала или имала какъвто и да е друг симптом. Четох, че при някои бременни се появявала кашлица заради притискането на органите от растящото бебе и киселините. Възможно ли е това и ако да, все така ли ще е до раждането? Кашлицата е ужасна и задавяща. Чудя се да взема ли нещо хомеопатично като Стодал примерно, за да пробвам да видя ще изчезне ли. Притеснено ми е, че така тормозя бебка. Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 369
Девилче и на мен ми излизат понякога такива петна на краката, но за бързо време минават. Това го имам забелязано още преди бремеността, но не съм се притеснявала. Ако откриеш коя е причината моля те сподели 🙂

И при мен киселините не са минали още от началото на бремеността. От няколко дена ми се завърна и гаденето. Тъкмо се зарадвах че е минало, вече 1 Месец не съм повърщала и не съм имала гадене, но ето че се започва на ново 😞

# 701
  • Мнения: 379
Здравейте, от вчера съм в последният триместър 27+1😁 В сряда съм на контролен преглед, да видя колко е пораснал бебока. Много е активен, постоянно рита, хълца 😁 Все още си спя спокойно нощно време. Качените килограми са 7 и ме е страх тези 3 месеца да не станат двойно. Мисля да спра тестеното и да намаля въглехидратите, вие внимавате ли какво хапвате? Ако да дайте примерно меню. Хубав ден!

# 702
  • София, България
  • Мнения: 3 601
Bobby, говори с някой лекар според мен, да ти видят гърлото, ако трябва секрет да ти вземат за бактерии. Тази суха кашлица може да е и от други неща, този Стодал…. Той си е за ако си болна.

Девилче и аз нямам идея какво е Flushed но и за това бих потърсила лекарско мнени, ама аз като цяло си ходя на лекари за всякакви такива неща. Не действам сама Animal See No Evil

От днес и аз съм в третия триместър, 27 седмица. Hug

Не бих казала, че внимавам много какво ям, но откакто имам вече големите проблеми със запека се старая когато издържам без тесто да го ограничавам. Понякога не мога и си хапвам и тестени, но все пак полагам някакви усилия Joy

# 703
  • Мнения: 8 909
И аз се интересувам от противогрипна ваксина точно защото януари и февруари е вълната. Ще питам на прегледа какво и как.

Имам 2 ваксини и бустер за Ковид, така че няма да слагам, за сега. Не съм имала усложнения.

Влязох официално в 7ми месец, така че  броя вече седмиците до финала. Шийката ми е късичка, но и аз съм доста активна. Минавам обаче на пълен релакс от тази седмица и съм оптимист.

# 704
  • Мнения: 379
Bobby, говори с някой лекар според мен, да ти видят гърлото, ако трябва секрет да ти вземат за бактерии. Тази суха кашлица може да е и от други неща, този Стодал…. Той си е за ако си болна.

Девилче и аз нямам идея какво е Flushed но и за това бих потърсила лекарско мнени, ама аз като цяло си ходя на лекари за всякакви такива неща. Не действам сама Animal See No Evil

От днес и аз съм в третия триместър, 27 седмица. Hug

Не бих казала, че внимавам много какво ям, но откакто имам вече големите проблеми със запека се старая когато издържам без тесто да го ограничавам. Понякога не мога и си хапвам и тестени, но все пак полагам някакви усилия Joy
Мен пуканките много ми помагат 😂 Не съм очаквала

Общи условия

Активация на акаунт