Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 30 773
  • 740
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3 589





Лято е! Обувайте сандалите, слагайте шапките, мажете коремчетата с фактор (или крем против стрии Sweat Smile ) и тръгвайте към плажа! Защото декември наближава все по-бързо и скоро единственото, което ще мажем са бебешки кремове! Heart Eyes









29.11.2023
Жирафчето  Ribbon

02.12.2023
Emonka
Eksi – Шумен  Ribbon

03.12.2023    
Mims-1995
Ivet.Tsv Blue Heart
cookiess3 - София Blue Heart

05.12.2023
Rolly__ - София  Ribbon

06.12.2023
Tinydevil -  София  Ribbon

07.12.2023
Мацето - София Blue Heart
Devilche - близнаци  Ribbon Ribbon
n.97 Ribbon

08.12.2023
Dragonqueen - Варна
Артемида Ribbon

09.12.2023
Marie_Ka    Blue Heart
MomOfTwo66 -  Варна  Blue Heart
Iliyanka.b    

10.12.2023
Mia_00  Ribbon
Karena Checheva 738426  Ribbon

11.12.2023    
ЛейдиРоуз  Blue Heart
Charming_11  Blue Heart

12.12.2023    
Karamelevabarby
M a r i a - Бургас  Ribbon
Tsvetkova17 - Козлодуй Ribbon
kristina.d

13.12.2023    
irki

14.12.2023     
Valerita Ribbon

16.12.2023    
I v e t o
tedysworld  Ribbon
Bobby®  Ribbon

17.12.2023
Sezariya  Ribbon

19.12.2023  
Vikodi - Пловдив
Margaritka0091  Ribbon

21.12.2023  
Woman89  Blue Heart

22.12.2023
Purple_Peanut - София  Blue Heart
Geryy123

23.12.2023
nikoletaa123  Blue Heart

27.12.2023
elface  Blue Heart

29.12.2023
*Таничка* МГ 2/5 – Бургас  Ribbon
diorgg  Blue Heart
ImposiBelle - Пловдив - близнаци  Blue Heart Blue Heart

30.12.2023
cvetelina georgieva d
Р.М. 689167  Ribbon
AleraT

03.01.2024
IvanovaLub  Ribbon

04.01.2024
^hope^  Ribbon

ЛИНК към Facebook групата ни
При подаване на заявка ще Ви изиска да напишете nickname-а си от тук. Нови членове ще бъдат одобрявани само след написан nickname!







ВТОРИ ТРИМЕСТЪР - подробна информация
Терминологичен речник при бременност - CRL,NT,БХС,тегло,размери и т.н.
ФЕТАЛНАТА МОРФОЛОГИЯ - всичко, което трябва да знаем
Счетоводство - парично обезщетение по време на бременност и раждане
Какво ни се полага от НЗОК по време на бременност
Йога за бременни - статия
Пози за раждане







Майчино счетоводство
Бременност, бременни – бързи въпроси и отговори
Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия
Хашимото и бременност
Витамин B12 и витамин D през бременността
Здравни заведения - подфорум
Подготовка за малкия човек
Бебешка количка - цяла наука за второ висше
Избор на столче за кола
За секциото с любов

Последна редакция: ср, 13 сеп 2023, 08:38 от Purple_Peanut

# 1
  • Мнения: 6 037
Благодаря за новата тема. Hug
Аз се включвам с неприятна за мен новина, но надявам се добра за бебка. Нефроложката ми препоръча да говоря със следящата ме докторка по ЖК да ме приемат в Надежда за вливане на антибиотик венозно. Смята, че с хапчета няма да се оттърва от бактерията щом след 2 антибиотика тя все още е там. Не знам как ще изкарам 5 дни в болница. Много ми е кофти, но заради бебка ще трябва да издържа. Довечера в 18.20 съм на ЖК и ще видим какво ще каже докторката. Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 11 765
Боби, това е най-добрия вариант, понеже венозно се бие, можеш да попиташ дали не могат извънболнично, да ти поставят абоката и да ходиш два пъти дневно само за АБ?

# 3
  • Мнения: 55
Здравейте, момичета. Може ли да ми припомните решенията ви за запек и с каква продължителност може да се приема това, което препоръчвате?
От около 2 седмици и нещо усещам проблем в тази посока (веднъж на 3 дни и то трудно), а преди бях редовна - всяка сутрин. Опитах вчера сутрин eva qu и подейства, но не съм сигурна, че беше особено приятно изживяване. 1 саше дуфалак предишната вечер не даде резултат.
Иначе се храня разнообразно, като избягвам запичащи храни, но нито кисело мляко, овесени ядки, нито плодове и салати, които включвам ежедневно, помагат.

# 4
  • Мнения: 379
Здравейте, честита ни нова тема 🍀 Днес мина втората фетална и официално се записвам с мъжка рожба 😁 Все имах надежда за още едно момиче, но и на момче се зарадвах. Всичко е наред, бебчо си отговаря на седмиците. Бях в Щерев при Искилиева, много съм доволна и препоръчвам.

# 5
  • Мнения: 550
Здравейте, момичета. Може ли да ми припомните решенията ви за запек и с каква продължителност може да се приема това, което препоръчвате?
От около 2 седмици и нещо усещам проблем в тази посока (веднъж на 3 дни и то трудно), а преди бях редовна - всяка сутрин. Опитах вчера сутрин eva qu и подейства, но не съм сигурна, че беше особено приятно изживяване. 1 саше дуфалак предишната вечер не даде резултат.
Иначе се храня разнообразно, като избягвам запичащи храни, но нито кисело мляко, овесени ядки, нито плодове и салати, които включвам ежедневно, помагат.
Аз имам този проблем, помагат ми сироп Фрутилакс, свещички глицеринови и киви на гладно… при мен се получи нещо в последния месец- имам позиви, ходя си всеки ден, но има моменти, в които ми е трудно- въпреки позивите без свещичка е доста напъването. Вече ме е страх да напъвам, защото съм все пак напреднала бременност и използвам по често свещички

# 6
  • Мнения: 55
Аз имам този проблем, помагат ми сироп Фрутилакс, свещички глицеринови и киви на гладно… при мен се получи нещо в последния месец- имам позиви, ходя си всеки ден, но има моменти, в които ми е трудно- въпреки позивите без свещичка е доста напъването. Вече ме е страх да напъвам, защото съм все пак напреднала бременност и използвам по често свещички
Благодаря! С каква честота е ок да се ползват глицеринови свещички - всеки ден по 1?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 718
Добре дошла в клуба на мъжките майки!
И аз съм мн доволна от Искилиева, тя ми беше и на двете фетални досега, вика ме на трета в 28-ма седмица заради доплер на маточния кръвоток поради повишения ми риск от прееклампсия. Отделя всеки път по 45 минути за прегледа, не претупва, допуска придружител. Млада лекарка е, но мн компетентна и прецизна. Ще стане светило с времето според мен.
Здравейте, честита ни нова тема 🍀 Днес мина втората фетална и официално се записвам с мъжка рожба 😁 Все имах надежда за още едно момиче, но и на момче се зарадвах. Всичко е наред, бебчо си отговаря на седмиците. Бях в Щерев при Искилиева, много съм доволна и препоръчвам.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 765
Аз имам този проблем, помагат ми сироп Фрутилакс, свещички глицеринови и киви на гладно… при мен се получи нещо в последния месец- имам позиви, ходя си всеки ден, но има моменти, в които ми е трудно- въпреки позивите без свещичка е доста напъването. Вече ме е страх да напъвам, защото съм все пак напреднала бременност и използвам по често свещички
Благодаря! С каква честота е ок да се ползват глицеринови свещички - всеки ден по 1?

Глицериновите свещички, Ева Кю, Мелилакс могат всеки ден да се ползват, те не водят до привикване.

# 9
  • Мнения: 362
Фъстъче мерси за новата тема 🤗
Аз нощеска за първи път осетих такова втвърдяване на корема. Целия корем все едно беше камък. Днес имах така леки болки взех магнезий и минаха.

Боби силно се надявам венозния антибиотик да помогне и да мине вече тази упорита бактерия.

Аз също имам проблем със ходенето във тоалетна, но при мен беше така и преди бремеността. Винаги ходя един път на 2-3дни. Сега във бремеността повече ми пречи зъщото и корема е тогава подут. Мен ми помага когато пия мляко със овесни ядки.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 24
Здравейте,  честита ни нова тема Hug
Момичета имам питане, усещам ниско долу (там) едно като балбукане и ритници... Grin Направо имам чувството, че това малко човече ще излезе.... То са ритници и балбукания ...Усещам,че в този момент ще се напишкам.
Имате ли такива усещания ? Това ми е втора бременност, но не помня  такова нещо ( беше доста отдавна 10г Stuck Out Tongue Winking Eye ) има ли други ,като мен ?

# 11
  • Мнения: 550
Аз имам този проблем, помагат ми сироп Фрутилакс, свещички глицеринови и киви на гладно… при мен се получи нещо в последния месец- имам позиви, ходя си всеки ден, но има моменти, в които ми е трудно- въпреки позивите без свещичка е доста напъването. Вече ме е страх да напъвам, защото съм все пак напреднала бременност и използвам по често свещички
Благодаря! С каква честота е ок да се ползват глицеринови свещички - всеки ден по 1?
Аз ги използвам два пъти седмично, защото тогава реално имам нужда, но в аптеката ми казаха, че са безобидни за бременни, от същите имат даже и за бебета.

# 12
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Bobby, това наистина е по-добрият вариант и според мен, а дори не съм лекар Grinning така ще я преборите със сигурност. И наистина, говори само да ходиш да ти го вливат антибиотика сутрин и вечер.

tedizza, пресен пресен ми е този проблем, понеже аз не искам да ползвам Мелилакс редовно защото пък съм чувала, че червата стават “лениви” така. Сега ще ти кажа какво промених аз от онзи ден по препоръка на някои момичета от групата:
- минах на доста по-течни храни- супа,готвено. Избягвам сандвичи, пици и т.н.
- две сутрини подред вече закусвам мюсли;чия с кисело мляко с нарязани вътре круши или сливи с малко мед.
- две сутрини в кафето си слагам по лъжица кокосово масло (да променя вкуса но се свиква и определено май помага доста)
- вечер след вечеря хапван круша или слива, вместо да ям сладко или сладоледи и подобни “боклуци”

И така вече две сутрини(реално наобяд) подред си ходя редовно. Направо се преродих Grinning Пупу да не казвам голяма дума, но определено има ефект.
Преди това през 3-4 дни стигах до клизмичка.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 718
За проблеми със запека - кафе с мед на гладно - при мен и безкофеиновото действа безотказно! Друго - крем супа от червена леща със зехтин (освен това за нас е полезна и откъм растителен протеин), домати със зехтин и извара, смути от кисело мляко, млени овесени ядки (от фините) с къпини или боровинки.
Аз пия добавка от био водорасли (спирулина и хлорела плюс някакви ечемичени трици) и също мн добре изчиства. До свещички не стигам.
Друго полезно - разходка след вечеря. Хем за раздвижване, хем за перисталтика.
Боби, ако се налага остани за няколко дни в клиника за лечение. Аз също бих влязла за по-сигурно ако не бях оправила проблема с кръвното. Най-важното е всеки риск да е сведен до минимум и като се налага - лежи се и после се излиза.

# 14
  • Мнения: 223
Desi G A , при мен беше така до преди 1 седмица , риташе ме много ниско , все едно на триъгълника , там го усещах , сега явно се е вдигнала или обърнала и вече усещам ритничета по нагоре.
Иначе от 1 седмица съм много спокойна и нямам никакви контракции , да чукна дано така продължа . Иначе последно пиех диаспорал 400 мг , успях да изпия 2 и познайте - диария , та съм спряла всякакъв магнезий .
Иначе днес съм по добре , много ми помогна тантум верде , само носа ми е като чешма 🙂

Общи условия

Активация на акаунт