Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 32 723
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 311
Аз съм в 28 г.с. + 3...другата седмица ФМ, ваксини не мисля да слагам, на хранителен режим съм си от 24 г.с., по Зоната се старая да се храня ..помага за регулиране на КЗ
За петната не мога да бъда полезна...

За хремата също ...., когато в началото на бременността си бях болна АГ ми даде Имунолактон и капки за нос .../не ги ползвах/ лекувах се с лимон, чай и мед, но всеки трябва да си прецени тежестта на заболяването, организма и т.н.

Другата седмица последно съм на работа и ще си пусна болничен октомври, за да пазарувам и ремонтирам малко ...кофти ми е, че няма да ходя на работа, но дългото седенето в офиса вече не ми се отразява добре на кръст, дупе, крака...
На този етап ме притеснява единствено болката ниско долу, пия магнезий и но шпа, но си ме боли ...🥲

# 706
  • Мнения: 6 047
Момичета, вие пиете ли все още Фолиева киселина и по колко? До края на бременността ли се приема, защото четох, че на някои жени са им я спрели по-рано? Аз съм на 2х1 Неофолик Мета.

# 707
  • Мнения: 369
Момичета, вие пиете ли все още Фолиева киселина и по колко? До края на бременността ли се приема, защото четох, че на някои жени са им я спрели по-рано? Аз съм на 2х1 Неофолик Мета.

Мен ми казаха да взимам само до 12гс. Така че още от тогава ни пия фолиева. Но, във февибиона който пия има мало количество фолиева киселина.

# 708
  • Мнения: 236
И аз продължавам с Неофолик Мета по 1 табл дневно от самото начало почти, АГ не ми е казала да я спирам.
В понеделник съм на кардиолог, да видим какво ще каже за тоя ускорен пулс, който ме мъчи много често напоследък. Иначе в началото на седмицата бях на преглед, бейби е вече 1300 гр., 28 седмица. Тромбоцитите ми са близо до долна граница (136 при долна граница 130), АГ каза ако искам да направя консултация с хематолог, но се чудя доколко е наложително на този етап. При вас как са? Не взимам никакви антикоагуланти или антиагреганти.
Другата седмица, живот и здраве, планирам да ми е последната работна и честно казано нямам търпение вече да си почивам. Работя от вкъщи, много рядко ходя до офиса, но въпреки това вече започва да ми тежи, а и усещам как се разсейвам много лесно, забравям, изобщо не съм в работен режим..

# 709
  • София, България
  • Мнения: 3 603
Пия фолиевата да. По едно хапченце Неофолик мета на ден Simple Smile няколко пъти попитах АГ на прегледите, каза да си я пия и аз я слушам.

РРРРРРРР, долната граница на моите изследвания е 140, горна 400, моите са 149. Нищо не ми е казвала да го намира за притеснително.

# 710
  • Мнения: 558
Пия Неофолик Мета по 1т дневно, но съм с мутация за неусвояване на синтетични форми плюс желязодефицитна анемия. Хематолога ми каза да я пия до края поради тези две причини.
Аз ще работя до към 17.10 и съм на 11 ч смени, нямам толкова движение и естествено се прибирам с подути крака само след работа… в почивните дни пък се спуквам от ходене и мисля, че много се натоварвам.. при мен няма средно положение. Гони ме страшен запек- и там каквото прочета правя, като цяло весело е 😃 Оплаках ви се 😂

# 711
  • Мнения: 230
За запека използвам микро клизма Мелилакс , много е добро , не чакаш като другите прахчета и т.н. ,а направо си свършваш работа . До сега съм ползвала 2 пъти вече . Не е опасно за бебето , даже се използва и за бебета .

# 712
  • Мнения: 558
За запека използвам микро клизма Мелилакс , много е добро , не чакаш като другите прахчета и т.н. ,а направо си свършваш работа . До сега съм ползвала 2 пъти вече . Не е опасно за бебето , даже се използва и за бебета .
Да, ползвам ги всяка седмица плюс глицеринови свещички, но е тегаво и трудно пак…

# 713
  • Мнения: 33
Здравейте! Знаете ли какви чайове можем да пием по време на бременността, кои са безвредни? В интернет има много информация, но е противоречива и вече се обърках. 🥲 Не знам въобще да рискувам ли с чай, или да си сгрея само вода с лимон и мед за най-сигурно 😆😆😆

# 714
  • София, България
  • Мнения: 3 603
Липа и мента Simple Smile други не пий. Въпреки че със сигурност ще има такива, които ще кажат “аз пих еди какъв си и нямах проблем” Joy

# 715
  • Мнения: 230
Според мен от 1 -2 чая на ден няма какво да стане , иначе има такива плодови  , мисля че няма проблем за тях .

# 716
  • Мнения: 134
Здравейте, отдавна не съм писала, но ви чета редовно.
Исках да ви попитам за компресивните чорапи от аптека или от специализиран магазин сте ги закупили?
Благодаря

# 717
  • София
  • Мнения: 479
Карена моя чорап го взехме от специализирана аптека, която е някъде около Пирогов, но беше преди 3,4 години и не си спомням името на аптеката.
И ти ли трябва да носиш чорапи, някакъв крем за мазане препоръчаха ли ти (забравих да питам на моя преглед)?

Днес момичета се добрах до фризьор след  около 2 месеца въздържание Blush, а аз съм руса.... Вече няма как да скрия корема, но няма как, голяма еуфория беше. Гледам да се наслаждавам на почивните дни, да се радвам че съм жена. Не спя добре, не ми помага възглавницата за бременни, въртя се като тюлен цяла нощ Grinning.

# 718
  • Мнения: 184
Някои може ли да ми каже тези резултати от БХС дали разберате нещу след като вече сте правили

# 719
  • Мнения: 134
Ходих на съдов още преди 2 месеца, понеже мислех, че имам разширена вена.
Е, нямам, но бебчето явно натиска много и ми казаха, че до края на бременността ще става все по-зле и да нося чорапи при раждането. Не ми изписа нищо, те просто се подуват на единия крак отпред на бедрото като стоя много дълго време права без движение.

Благодаря за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт