Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 30 792
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 311
Здравейте момичета. Аз имам един много банален въпрос, но не съм сигурна какво да правя. Искам да купя овлажнител за въздух за спалнята, когато бебето се роди. В спалнята изобщо не пускаме парно, но тази зима с бебе ще трябва да се затопли добре, а въздухът се изсушава от парното. Смятате ли, че е безопасно да използвам овлажнител, докато бебето спи там?

Даже мисля, че е препоръчително... виждала съм "специални" овлажнители за въздух за новородени Wink
Ето даже веднага ми излиза статия по повода  https://desigusxpro.com/bg/ochistiteli-i-uvlazhniteli/vozduhouvl … vorozhdennyh.html
Но като цяло мокра кърпа или съд с вода на радиатора върши същата работа...

# 31
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Ние имаме ето такъв от atron.bg и съм доволна. Ползвам го за стаята на детето зимно време, че пък на него му тече много кръв от носа като му изсъхне лигавицата. Simple Smile 

# 32
  • София
  • Мнения: 1 718
Не знам за овлажнител, но температура в стаята на бебето препоръчват да е около 22 градуса, не прекалено топло.
Днес бях на УЗ, бебо вече е 613 гр, шийката ми е 40 мм😃 и кръвно измерено в кабинета 120/80 👍🏻 За втвърдяване на корема или сковаване на кръста при продължително седене в една поза - лекарката си държи на магнерот, алеракт и папаверин при нужда (по-силни контракции). Препоръчва ми да направя обременяване с глюкоза в 27-28ма седмица, макар че кръвната захар ми е в норма. В тия седмици най-често се отключвал ГД при ИР диагностицирана преди това.

# 33
  • Мнения: 1 845
И аз бях снощи на фетална-бебките са добре-едната върви по-тежичка (390гр) от сестра си(367), но за сега разликата е в нормата на нормалното,а и всеки ги мери различно.
Въпреки контракциите мин.седмица (6-8 дневно) шийката ми е затворена и е 41 мм(с вагинален) и 45 с коремен УЗ.
Имам питаме за маточното артериално налягане-знаете ли какви са нормите? Лявата ми е 0,73,а дясната 0,61 и ми вдигнаха аспирина на 100 от 75,но се чудя колко е нормата. В 20+4 гс съм.

# 34
  • Мнения: 362
Благодаря за съветите момичета. Фъстъче твоя ултразвуков овлажнител много ми хареса, ще видя дали и тук при нас го има или нещо подобно 😊

Девилче и Лейди Роуз радвам се за добрите новини от фаталната 🤗 Моята е утре, едвам чекам да видя бебето и какво ще каже доктора.

# 35
  • Мнения: 750
Девилче при мен са около 0,60 в норма пише, но може би при близнаци е по-различно ?

# 36
  • Мнения: 1 845
Девилче при мен са около 0,60 в норма пише, но може би при близнаци е по-различно ?
Ще попитам в петък Чавеева какви са нормите и ще споделя инфото.

# 37
  • София, България
  • Мнения: 3 589
hope, ако се появиш тук, сподели моля те как си и какво стана с кървенето и прегледа на 14ти? Че току се присещам от време на време за теб, а ако съм изпуснала, извинявам се. Rolling Eyes

Девилче, нямам данни в документа от феталната, само пише, че е нормално кръвоснабдяването.

# 38
  • Мнения: 766
hope, ако се появиш тук, сподели моля те как си и какво стана с кървенето и прегледа на 14ти? Че току се присещам от време на време за теб, а ако съм изпуснала, извинявам се. Rolling Eyes

Девилче, нямам данни в документа от феталната, само пише, че е нормално кръвоснабдяването.

Ооо много ти благодаря, че си се сетила за мен 🤗 Казаха, че плацентата е много ниско и ако не се вдигне може пак да направи проблем в бъдеще, защото тежестта се увеличава. Общо взето само лежане и молитви 🥺 Искрено се надявам на феталната морфология след 3 седмици да кажат, че има подобрение 🙏

# 39
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Уф, ами стискаме ти палци да се вдигне малко! Намираш ли си какво да правиш вкъщи? Аз откачах докато лежах, а не мога да си представя до края да трябва да лежа. Confounded

# 40
  • Мнения: 766
Уф, ами стискаме ти палци да се вдигне малко! Намираш ли си какво да правиш вкъщи? Аз откачах докато лежах, а не мога да си представя до края да трябва да лежа. Confounded
Повече ми е болно за малкия. Иска да си играем, не ме оставя да лежа много, детенцето си иска неговото и не разбира защо мама не може не играе с него. Много ми е тегаво… Само се моля всичко да е наред и дано да се вдигне малко тази плацента, че съм в 20 гс, реално има още толкова, а времето сякаш е спряло…

# 41
  • София
  • Мнения: 1 718
Много неприятно, наистина, но щом се налага за бебчо...Не ти ли предложиха серклаж или да слагаш утрогестан?

Последна редакция: чт, 17 авг 2023, 16:48 от ЛейдиРоуз

# 42
  • София
  • Мнения: 11 765
Серклаж на плацентата няма как да сложат Simple Smile

Аз вярвам че ще се вдигне нагоре и поне вкъщи малко ще отпускаш!

# 43
  • Мнения: 6 037
Аз съм в 22 г.с. и плацентата ми още е ниска (задна). Чета, че в края на 5ти, началото на 6ти месец може да се вдигне. Не са ме плашили докторите засега с нея.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 718
Нали тя и за шийката пишеше, че била скъсена. До 24 г.с. нали може на шийката да направят.
Серклаж на плацентата няма как да сложат Simple Smile

Аз вярвам че ще се вдигне нагоре и поне вкъщи малко ще отпускаш!

Общи условия

Активация на акаунт