Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 30 790
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Здравейте,  честита ни нова тема Hug
Момичета имам питане, усещам ниско долу (там) едно като балбукане и ритници... Grin Направо имам чувството, че това малко човече ще излезе.... То са ритници и балбукания ...Усещам,че в този момент ще се напишкам.
Имате ли такива усещания ? Това ми е втора бременност, но не помня  такова нещо ( беше доста отдавна 10г Stuck Out Tongue Winking Eye ) има ли други ,като мен ?

Абсолютно същото нещо усещам и аз, даже се чудих дали да не пиша да питам. И на моменти си викам да не е от шийката, че е 3.3 (казаха, че не е крайно зле), но нали спира и се успокоявам. Smiley

# 16
  • Мнения: 62
И при мен мина втората фетална, потвърди се, че е момиченце 🎀 и всичко изглежда наред за момента. Имах преди 2 седмици един епизод на менструални болки ниско долу. Наплаших се и бях на спешен преглед, увеличиха ми магнезия, след повече почивки нещата се нормализираха. Пия ношпа ако усетя нещо подобно. Откакто увеличихме магнезия ходенето до тоалетна стана супер редовно и лесно, това може да помогне на тези, които споменаха, че имат проблем.

# 17
  • Мнения: 311
Да се включа и аз ... отвреме навреме ме наболява корема ниско долу, чак слабините...до скоро беше само когато сменявам позиция, като лягам-ставам, сядам..сега ме боли и като вървя по-дълго време ...болката е тъпа, усеща се като разтягане, опъване ...казах на АГ тя каза, да си пия магнезия!
Днес се разхождах, явно повече от колкото трябваше и се наложи на два пъти да спирам да поседна ...ясно е че тия дни ще ходя отново при АГ, но вие можете ли да споделите какво мислите.. възможно ли е да е матката, да са вързки, таза, става ....знам ли вече
Трудно ми е да преценя до колко е нормално и доколко трябва да се търпи

# 18
  • Мнения: 6 037
Няма да ми се размине лежането в болницата. Попитах не може ли да ходя само на вливки, но не можело. Ще си лежа 5 дни в болница и това е. Явно в Надежда си спазват стриктно процедурите. Но ще търпя, важното е да преборим бактерията. Докторката каза, че не е за подценяване и не може да си ходя с инфекция. Утре ме приемат.
От 2 дни и аз изпитвам една тежест ниско долу. Сякаш нещо ме натиска и вярно все едно бебето ще излезе. Grinning Казах на докторката, прегледа ме обстойно и няма никакви проблеми. Бебка е 522 грама, бедрото й е 4 см. Hug, беше разположена главично. Ккаво ще рече това, че е с главата надолу ли? Плацентата все още е ниско, околоплодните води в норма, а шийката е 43 мм. Докторката се пошегува, че мога да дам малко на някоя мама, която си няма. Измери я вагинално.
В петък съм на фетална морфология и явно направо от отделението ще слизам за преглед.

# 19
  • Мнения: 496
Охоо , то имало нова тема❤️ благодаря фъстъче💜
Днес бях да ми издаде болничния и видяхме бебка. В 23 седмица е 590 грама , все още е седалищно и нещо ме притеснява този факт , въпреки ,че знам ,че има време да се обърне ,но го мисля все. Баткото днес като го взех от градината ми казаха ,че кашлял и наистина и аз го чух ,та ще се гледаме вкъщи и утре на доктор. Бебето ще го запишем при неговата педиатърка.
Момичета , вече втори месец ми превеждат детски вместо 50 лв , 40 лв. На какво може да се дължи , много ми е странно , утре ще звънна да питам де .

# 20
  • Мнения: 85
Да се включа и аз ... отвреме навреме ме наболява корема ниско долу, чак слабините...до скоро беше само когато сменявам позиция, като лягам-ставам, сядам..сега ме боли и като вървя по-дълго време ...болката е тъпа, усеща се като разтягане, опъване ...казах на АГ тя каза, да си пия магнезия!
Днес се разхождах, явно повече от колкото трябваше и се наложи на два пъти да спирам да поседна ...ясно е че тия дни ще ходя отново при АГ, но вие можете ли да споделите какво мислите.. възможно ли е да е матката, да са вързки, таза, става ....знам ли вече
Трудно ми е да преценя до колко е нормално и доколко трябва да се търпи

Миналия месец ми се случи няколко пъти това като разтягане, сигурно са лухожилия/връзки, понеже го усетих някак по дължина, не като от матката. Аз също вече си почивам като правя разходки, макар че не са някакви впечатляващи дължини... До края сигуно ще трябва да излизам по 4 пъти, защото разстоянията се скъсяват лека полека Sweat Smile

# 21
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Tsvetkova, нормално е. Нали няма как да не се замислиш, че отгоре тежат бебе+води, матка, плацента. За съжаление си има и такива несгоди цялата работа. Препоръчвам ти колан за бременни да си вземеш Wink и вярвай повече на лекарката си. Hug

Bobby, да с главата надолу е. Дано да я убиете тая инфекция и да забравяш вече Simple Smile таман ще си починеш в болницата Grinning

Миме, звънни и ги питай за тия детски. Ако не са отпускари всички в общината Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 11 765
Боби пиши тук ще ти правим компания! Тъкмо ще опознаеш акушерки и всички в родилното и ще свикнеш за раждането. А и сигурно ще намажеш още някой друг преглед 😁

# 23
  • Мнения: 311
Благодаря за отговорите, момичета! Имам доверие на АГ-то си, ще се опитам да се тревожа по-малко,
но понякога е трудно ...
Явно ще поръчам колан, може би ми се искаше тези неразположения да започнат на по-късен етап.

Бобче, всичко ще е наред ...настрой се като за почивка и опознавателна мисия  Smiley

# 24
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета. Включвам се и аз в новата тема, вчера мина и моята ФМ. Записвам се с момче! 💙 Бебчо е добре, 500 грама, измериха ми шийката 3,2 мм. Плацентата все още е доста ниско. Надявам се че с напредването на бременността ще се вдигне малко.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 765
Tsvetkova мисля че в предната тема пусках колана който аз нося, супер удобен е , защото е като гащи и не стяга никъде. Е сега лятотото не е особено приятно още един чифт гащи ама върши страхотна работа

# 26
  • Мнения: 69
Оп, записвам се и аз в новата тема. Вчера следобед постоянно имах стягания в корема. Не бяха болезнени и като сменях позицията се отпускаха, ама пак малко се притесних. Увеличих магнерота пак на 3х2 и вчера и днес не мърдам от нас. Четох, че е възможно да се получават и от недостатъчно пиене на вода и се сетих, че наистина почти не бях пила течности. Днес съм на вода и почивка Nature Droplet но ако пак са много ще ходя да видя шийката за мое успокоение.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 718
Мен ме рита от време на време ниско долу, но не мн силно. Матката се вдига по-нататък, така че ритниците ще се преместят по-нагоре. Не знам кое ще е по-добре като усещане 😄
Мен повече ме дразнят прекалено чувствителни зърна на гърдите и подути. Нося най-меките и удобни сутиени навън и пак едва се търпят.

# 28
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Като ритат ребрата също не е хич приятно Joy така че няма две хубавини на едно място Grinning

# 29
  • Мнения: 362
Здравейте момичета. Аз имам един много банален въпрос, но не съм сигурна какво да правя. Искам да купя овлажнител за въздух за спалнята, когато бебето се роди. В спалнята изобщо не пускаме парно, но тази зима с бебе ще трябва да се затопли добре, а въздухът се изсушава от парното. Смятате ли, че е безопасно да използвам овлажнител, докато бебето спи там?

Общи условия

Активация на акаунт