Ходите ли на море с друго семейство?

  • 3 916
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 170
Ходим на почивки основно сами. Случва се да бъдем семейно, например със семейството на сестра ми, моите родители, свекърите ми и тн. С приятел също сме ходили, но така организираме нещата, че да не сме вързани един за друг. Примерно правим си уговорка за ден на плаж заедно и после вечеря, не да прекараме 10 дни лепнати едни за други. При нас практически е невъзможно, защото повечето ни приятелски семейства имат 3 деца и повече или просто нямат деца. На всички да им малки дечицата и заедно с нашите просто лудницата става прекалено голяма, за да си позволим това удоволствие.
Ходим на почивки с приятели, но без децата 😉

# 61
  • Мнения: 360
Ходим на почивки основно сами - и преди детето, и сега с него пак. Просто стилът ни на пътуване не пасва на повечето хора. Ранобудни сме, обикаляме много пеша и сме доста активни. Малко са хората, които се навиват да закусят в 7 и в 8 вече да обикалят и така цял ден. И после да седнат в много непретенциозно заведение и да хапнат нещо местно. Та затова сме си сами.

# 62
  • Мнения: 335
Ходили сме и не сме имали проблем. Тази година бяхме за сефте сами с малката. От почти една година сме разведени и решихме да сме си само двете. Изкарахме си добре. Но и с другите семейства сме се напасвали идеално.

# 63
  • Мнения: 1 034
Плануваме почивка няколко дни с друго семейство и в един момент - ще се присъединят и  еди кои си, нали не е проблем. Ами не, не са ми особено приятни и мъжа ми не е ок. Скапа ми се желанието и май ние ще пропуснем.
Друго семейство, с което всяка година също ходим за няколко дни, сега се държат някак странно, те ще ходят, може би ние не сме им приятни, и с тях няма да идем.
Абе станаха много тегави отношенията, но това не е защото ходим с компания на почивки и да сме ги обтегнали, а от ежедневието като цяло.

# 64
  • Мнения: 6 702
Ние ту с една баба  , ту с дядо, ту с друга баба и т.н ... няма как . За да отделим време за всички и да идем на море ... трябва да са с нас. Но заедно само веднъж ги взехме и станахме пишман.

# 65
  • Мнения: 11 911
Плануваме почивка няколко дни с друго семейство и в един момент - ще се присъединят и  еди кои си, нали не е проблем. Ами не, не са ми особено приятни и мъжа ми не е ок. Скапа ми се желанието и май ние ще пропуснем.
Друго семейство, с което всяка година също ходим за няколко дни, сега се държат някак странно, те ще ходят, може би ние не сме им приятни, и с тях няма да идем.
Абе станаха много тегави отношенията, но това не е защото ходим с компания на почивки и да сме ги обтегнали, а от ежедневието като цяло.
За първия случай бихте могли в прав текст да кажете, че има проблем. Все пак уговорката е била между две семейства, ако на вас не ви е приятно третото семейство, да бяхте казали "Съжаляваме, не е добра идея" или нещо подобно. За втория случай винаги има вариант другото семейство да е с нещо, макар и дребно подразнено или пък просто предпочитат уединение.
Когато се планира почивка с приятели, трябва да е нещо приятно, а не напрягащо

# 66
  • Мнения: 9 656
Не е задължително да не сте им приятни или да сте ги подразнили с нещо, може би тази година предпочитат уединение, може да са напрегнати и изнервени по техни лични причини.
Иначе на мен ми е приятно да отида някъде с 1 макс 2 други семейства, но с повече - не, особено ако всички са с деца. (Т.е. да има с кой да излезеш и да си поговориш, ама да не е непрестанен калабалък)

# 67
  • Мнения: 1 239
Не, сами си ходим и ние вече 6та година по почивки. Нямаме особено близки хора, с които да почиваме, че пък и с деца. И аз съм се чудила какво не ни е наред, че нямаме компания за почивки, ама като чета повечето коментари, май наистина по-добре сами. На младини сме ходили с мъжо с компания и да си призная все някой нещо ме е дразнил. Един с много претенции, друг с прекалена веселост, когато аз съм била в кофти настроение, трети иска скъп алкохол да си вземем, пък на нас не ни се дават толкова пари за глупости, четвърти иска само да лежи, другите да готвят и чистят и правиш едни компромиси, дето таиш и ти прецакват почивката. И ако добавя и двете ни деца към такива ситуации ще ми дойде в повече си мисля. Едно е да се организирам с мъжа ми да синхронизираме деня, друго е с още 2ма с 1/2 деца със съответните им режими.

Общи условия

Активация на акаунт