Ходите ли на море с друго семейство?

  • 3 922
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Имаме дете на 5г. и ще сме на море, но сами семейно ,без друго семейство с дете и се чудя само ние ли сме така, дали е окей... Има ли други , като нас? Около нас масово ходят по 2-3 семейства с децата на море, но при нас не изнася такъв вариант. Детето е заобиколено от много деца и приятелчета в ежедневието, но или отпуските на родителите се разминават или имаме различни вкусове къде да бъде например. Имахме едно предложение за къща на морето , но с 30 души с деца, това ми се стори друга крайност и отказахме. Все пак,  сега ,съдейки по околните се терзая, дали решихме правилно.
Иначе, ще има какво да види и мисля, че ще му бъде много интересно, но все пак не знам...
Има ли други така, при вас как е?

# 1
  • Мнения: 2 476
За пръв (и последен) път на приключилата преди дни почивка бяхме с приятелско семейство. Пак не бяхме вързани едни за други, но и имахме ангажимент в програмата, съобразявахме се с тях и техните предпочитания и... то така си минаха 10 дни, които можехме да прекараме само ние четиримата. Винаги, винаги, винаги съм предпочитала да сме си сами, особено при пътуване и почивки. Реших да го пробвам и това животно, но не бих повторила.
Вашето дете ще си намери другарчета за игра навсякъде, не е нужно да му водите такива. Аз откровено смятам за имащи дефицити в отношенията семействата, които навсякъде ходят с компания. Познавам такива, които даже на вечеря навън не излизат сами.

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 13:21 от Enter Sandman

# 2
  • Мнения: 40 926
Ходим си сами. С други семейства, че даже и повече от едно, е адски тегаво - един иска едно, друг друго, съобразяваш се непрекъснато, винаги в нещо си в компромис... Ходим понякога на ски за седмица с други хора, но много близки и сме се договорили да не се съобразяваме и така понякога се виждаме само на вечеря. И пак седмицата ни е предостатъчна.
Да не говорим, че трябва да имате и сходен бюджет - не може едните да търсят квартира, а другите хотел 5*. И кой да направи компромиса?

# 3
  • Мнения: 163
Била съм няколко пъти с други двойки/семейства, на този акъл никога повече не бих си го причинила.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 160
Ние си причиняваме почивки с приятелски семейства, нищо лошо не мога да кажа за такъв тип организация.
Децата си намират приятелчета, но като сме с приятелчета си е друго, особено в чужбина е една идея трудно сприятеляването с езикова бариера.
Оптималното е 3 семейства според мен, повече вече е безкрайно изчакване и пазарлъци кога какво.
Където и да ходим обаче, винаги е "свободен режим" - знаем си, че който както му харесва, не сме вързани 24/7 всички семейства.

# 5
  • Мнения: 13 809
много зависи от вас си. Ние не ходим с друго семейства на почивка. Много сме различни , до сега не сме намерили някой като нас. Да ходим някъде с друго семейство пък дори за три дена- всеки път е провал. Примерно хората обичат да ядат, да спят , да пазарят в което няма лошо, но ние обичаме много да ходим пеша, ежедневно да сме организирани в правене на нещо като културна програма и да не сме концентрирани върху храната

Когато ходим някъде на почивка никога не ни е било определящо с кого ще играе детето / децата - ще намери с кого, с нови приятелчета ще се запознае, езиковата бариера не е бариера. Децата комуникират и играя чудесно и без език. Остава и почивката си да съобразяваме с децата...

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 01:16 от _re_ge

# 6
  • София
  • Мнения: 5 736
Аз съм ходила. Уговорката ни беше да се виждаме на плажа, за да играят децата. И понякога вечер, ако всички сме настроени за събиране. Зависи как ще се уговорите.

# 7
  • Мнения: 6 705
Водила съм 3 други деца плюс моите две с нас на море и не ми е било проблем . но да се съобразявам и ангажирам с родители - никога.

# 8
  • Мнения: 180
Ходим. Много ни е добре, с уговорката, че семействата са ни много близки приятели, с които сме заедно и отпреди децата. Всяка година на вила за по една седмица. Всички очакват тази среща с нетърпение понеже не се виждаме често. И на хотели сме ходили, пак нон стоп заедно, пак не е имало проблеми.

# 9
  • Мнения: 6 945
Ние сме от морето, но ходим на други места...та миналото лято планувахме с едно семейство,но ковидясахме с детето двете и не стана...това лято пак сме планували нещо с още две семейства с деца 🍀живот и здраве🍀...иначе не съм много фен ...трудно е децата са малки кой болен,кой здрав, кой е в отпуска,кой не ....
После се почва с предложения за хотел,вила..."не било топ ама"...чакай малко 😁😁😁
Аз съм повече фен на хотели да ми сготвено и т.н.нали съм на почивка, а сега ще е вила ще си готвим 😁
Предпочитам сами с една дума мн по-лесно ми е.

# 10
  • Мнения: 18 504
Детето ще си намери компания, на тази възраст просто отиват едно до друго, питат искаш ли да играем и се заиграват, обединяват си кофичките и лопатките, тъкмо замъците стават по-мащабни и по-бързо.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Не. Не мога да се съобразявам счужди графици и капризи, както и не искам и не очаквам друг да го прави.

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Ходили сме две години с приятелско семейство и две години със семейството на сестра ми.Не беше лошо,но успявам да си почина по-добре като сме сами(то със сестра ми никога не е почивка)...

# 13
  • Мнения: 10 812
Ходили сме преди детето с приятелски двойки. Сега не бих си го причинила. Принципно аз съм по-отстъпчива и нямам големи претенции, но по тези почивки/ екскурзии осъзнах, че приятелите ми са с дости големи претенции и изискват да се събразяваме само с техните желания. Сега с дете и доста по-осъзната какво искам и без желание да правя компромиси, ходим си сами и ни е добре.

# 14
  • София
  • Мнения: 13 155
Сами си ходим.
Последните години, откакто имаме морско жилище, а наши близки също купиха наблизо, там се виждаме с родителите ни, с мой братовчед и семейството му, с наши приятели, които също са наблизо с децата им. Но това са тип срещи, които правим и в София - уговаряме се, излизаме заедно, децата играят, ние хапваме и пийваме заедно или отиваме на плаж и толкова. Всеки си е със самостоятелна програма.
Ходили сме на почивка с приятели, но на планина. Изкарахме цяла седмица. Не ни хареса. Хем се бяхме уговорили и там всеки да е със свободна програма, но пак се съобразявахме кой иска да спи, кой кога му се яде, кой как си възпитава децата, дали да идем някъде или да не. Ужасно е просто. След тази почивка ограничихме пътуванията с приятели до еднодневни екскурзии и това е.

Общи условия

Активация на акаунт