Ходите ли на море с друго семейство?

  • 3 921
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 560
Ние седим през лятото на морето и в последно време все някой "наминава", особено през уикендите. Ами писна ми, ама много. Все едно държим заведение - непрекъснато се приготвя храна и се зареждат напитки. Децата са като на детски кът, родителите не ги поглеждат - пързалки, люлки, басейн, моите трябва "да споделят", сърдят се, откачам кое може да плува, кое не. После кой пийнал, кой без резервация и вадим надуваемите легла. На другата сутрин кафета, сандвичи, кексове... Ееех, колко ви е хубаво тук... Мдааа, много....

# 31
  • София
  • Мнения: 13 155
И ние сме по цяло лято на морето, но никой не смее да дойде. Не бих си го причинила.

# 32
  • Мнения: 6 764
Да ходим заедно за мен е просто да сме избрали един хотел или място за настаняване. Тоест всеки си плаща и си има стая/апартамент/бунгало.
Нямаме практика да се натрисаме на гости на хора, които вече почиват. Това е нещо съвсем друго и не е съвместна почивка, а вид гостуване.

# 33
  • Мнения: 6 703
Познати не се натрисат, но роднини обожават да искат на морето ... и разбира се се започва с пазаруването всеки ден по много и т.н. Ужас. Ние затова тази година 2 пъти ходихме извън България.

# 34
  • Мнения: 9 657
Аз обичам да ходя с други хора, на за съжаление рядко ни се случва, тъй като обикновено не ни съвпадат желанията за място, хотел, дати и тнт. Иначе ако отидем все пак няма никакво съобразяване, всеки си е със свободна програма, дори се случва да не ходим на един и същи плаж. Но е приятно поне вечер да се съберем. Също помня, че като малка винаги съм си прекарвала супер яко на морето, когато сме ходили с приятелски семейства, съответно с моите приятелчета.

# 35
  • Мнения: 3 123
Не ти трябват семейства с деца. Намерете няколко пенсионери - баби и дядовци и наемете къща. Все ще има кой да залиса детето, да сготви, да сложи за закуска. Преди години, когато съм била малка, майка ми и баща ми случили на такава смяна /още през социализма/ в къща на морето. Много добре си прекарали.

# 36
  • Мнения: 2 475
Този пример е много меродавен, да. 😂😂😂 Не търсете приятели, поканете бабите пред блока. Те даже имат и пенсионерски намаления при пътуване, от гарата ще ги хвърлите в колата и купо-о-о-о-н.

# 37
  • Мнения: 6 764
Те сегашните баби направо размитат да готвят на чужди хора и да им се занимават с децата 😂 Няма вече такива филми. В социализма бяхме едни заспали, послушни дечица. Днешните вечно недоволни, тръшкащи се и ревящи само собствените им баби се навиват да гледат... евентуално 😂

# 38
  • Мнения: 11 914
На море-не, живея на морето. Но много често сме ходили, особено когато детето беше малко, на планина. С едни приятели, с други приятели, а в един момент си харесахме едно любимо място и който където ходи, накрая се събираме там. Това беше предимно когато децата ни бяха малки, но и после, около пубертета им.
Имаме прекрасни изживявания и спомени и това са едни от най-хубавите почивки. Но имаме твърди правила :На вечеря се обявява планът за следващия ден и който в каквото иска се включва. И никой на никого не се сърди, както и никой не се принуждава. Всеки си почива по свой начин и разбирания. Мъжът ми става рано и ходи на риболов, синът ми като поотрасна-също, аз събирам билки, кой спи, кой на басейн, кой в гората. Ако правим някакъв преход или разходка обявява се час, за който иска. Веднъж синът ми прави "филм" (клипове със съчетана музика и негово интервю), на врчеря го гледахме, бъзици, смях. Рождени дни сме празнували, празници и др. За съжаление, с годините ни нслегнаха проблеми, децата поотраснаха и имат вече категорично своя среда. Но аз се радвам, че синът ми днес в своята си компания преповтаря видяното, което аз пък съм видяла и помня от своите родители.

Но това сме ние, за други може да е неприложим и досадно.

# 39
  • Мнения: 6 944
Прясно мнение днес пристигнахме на вила с басейн само за големи и се натоварвам супер много вече.....4 деца пищят не мога да сваря да гледам моето,отделно се притеснявам от басейна....мерси повече не.🙈

# 40
  • Мнения: 6 764
С малки деца, почивката далеч не е почивка, дори да си сам, детето пак си има същата нужда от обгрижване и ходене зад него. Вече деца 4+г си е песен като са с другарчета. Занимават се, могат да се оправят сами (ако са в същия двор, под наблюдение, разбира се), няма нужда да си до дупето им. Нашата по-голяма щерка даже на плажа си слагат хавлийката с нейната дружка отделно, говорят си, смеят се, знаят какво е разрешено и все едно сме сами на плаж
Но това няма как да се случи със сестра й на 2г. Дори и връстничета да има, тя иска някой от нас да е до нея, да играе в пясъка, пък и няма вариант да не ни е в обсега особено на плаж. Чакам си още година и половина да се очовечи 😂👌

# 41
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
На мен пък с бебе ми е по-лесно на почивка , отколкото с поотраснали вече деца...

# 42
  • Мнения: 581
Ние сме си ходили сами с детето. Нали точно това е целта да прекараш една седмица с детето, да имате някакви споделени моменти, с приятелчета има достатъчно време да си играе. А и тя като малка беше общителна и винаги си намираше деца за игра. Сега като тинейджърка е по-друго, все е недоволна от нещо, много по-хубаво ми беше с малко дете, като изключим боледуванията.

# 43
  • Мнения: 6 570
Детето ни е на 4г и вече четвърта година си ходим само ние на море. Ходим само на ОИ с детски анимации и басейни и забавления и си почиваме чудесно. Единственият ни проблем беше да го изкараме от водата Joy
Преди детето ходехме с приятели и не на ОИ, но като имаш дете става много сложна организация кой кога има отпуски, кой къде искал, какъв бюджет имал и тн. Прекалено натоварващо ми звучи да се съобразявам с някой на попивката си. Затова предпочитаме сами. Детето винаги си е намирало по някое приятелче /те повечето са чужденци, но децата се разбират и без думи. Тази година вече понаучи английски и може и да си говори с децата, та и този проблем отпадна.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 155
Мая, не го изкарвай от водата. Няма нужда. Нека се радва. С подходящ бански, който съхне бързо и не стои като мокър компрес, няма проблем.
Най-тъжно ми е за нашенчетата по чуждите плажове. Всички дечица във водата, само българчетата на хавлията.

Общи условия

Активация на акаунт