Ходите ли на море с друго семейство?

  • 3 919
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 920
Сефте ходихме Февруари на Узана с приятелско семейство.В последствие техни приятели се включиха също и в крайна сметка бяхме 4-5 семейства с деца. На мен ми хареса, но може би,защото бяхме на планина. На море не си го представям. С удоволствие бих отишла с близки приятели/ семейства на вила/къща  в планина пак. Децата на чист въздух да играят, или да ходим по еко пътеки. На който му кефне пък да отиде като иска с кола и до някоя близка дестинация да разгледа... никого не обвързвам с графика на моето дете.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 646
Ходили сме и сами с големия ми син- не сме имали никакъв проблем, ние не сме много активни и ни беше добре да не се съобразяваме с други.
Ходихме веднъж със семейството на моя близка-не се получи съвсем, аз бях малко буфер между двамата мъже-единият обича палатки, скари, да си пийва по домашно...моят мъж обича all inclusive, фрапета...не си допаднаха много и не сме опитвали пак.
Много години ходихме на море с фитнес лагера на мъжа ми- много семейства, но всички са определен типаж, който не допада на мен. За 7-8 години не намерих обща приказка с никой, макар някои да имат деца. Просто са от тези, които говорят за яхти, за фитнеси, за козметици Grinning Водят баби, които гледат децата през това време, пък и с бабите нямам общи теми.
От две години ходим с наши си приятели-те живеят близо до нас, децата ни са много близки, две са в една група в детската градина. Пасват ни на мързела, обичат да дат в заведения, 90% от дните стоим на басейна, не на плажа....ДЕцата ни се разбират и много рядко има драми. Много ни е добре, мъжете си пасват, а аз с моята приятелка си имаме общи теми, познати...има за какво да си говорим, да правим планове.
Точно вчера се върнахме от общо море и отново си прекарахме хубаво, лежерно и децата си създадоха общи спомени.
Та много зависи от компанията. Честно да ви кажа, предпочитам да сме си само ние, ако хората, с които сме, не са "нашите". Не съжалявайте...а и много години напред ви предстоят, покрай децата ще намерите близки хора или пък ваши близки ще се сдобият с деца и ще планувате нещо заедно.
Другият месец ще пътуваме в чужбина с децата, на малко културен туризъм. В града имаме доста познати...обаче обмисляме да се видим само с някои от тях и то за малко последните два дни от престоя. Искаме спокойно да обиколим всички забележителности, които плануваме за децата. Това пътуване ще ни е посветено на децата, на забавления за тях и музеи, които ще са им интересни. Не искам да се съобразявам с никого.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не ходим с други хора по почивки. Но аз по принцип съм малко саможив човек и не изпитвам такава потребност. Не съм склонна да трябва все да се съобразявам с някой, само за да има детето с кого да играе. И то я играе, я не...

# 18
  • София
  • Мнения: 7 990
Веднъж и няма да повторя.

# 19
  • Мнения: 7 269
Ходим сами ние. С приятели само на ресторант, за малко, дори и тогава ме натоварват.

# 20
# 21
  • Мнения: 1 033
Когато бях малка, винаги сме ходили сами. Ние с сестра ми бяхме много срамежливи, но мама е доста контактна и винаги ни намираше другарчета, по много🤣🤣. Така и на нас ни беше по интересно, с нови приятелчета..

# 22
  • Мнения: 715
На море сме ходили винаги сами. И ни е било чудесно. Не мисля, че на детето му е липсвала компания.
Иначе за уикенд само сме ходили два пъти с различно приятелско семейство. Единият път децата си играха много и им беше забавно. Другият път даже не си говориха.
Има различни семейства. Когато са сходни, се получава добре. Ама когато са различни, е едно изчакване и губене на време да се чудим сега какво да правим, което на мен не ми допада.

# 23
  • Мнения: 1 504
Вече ходим само сами. То големи разправии ама кой хотел, ама на кое място, единия искал по чукари да броди, другия само спа му трябвало, трети тръгва с домашен любимец..... Докато тръгнем ми е писнало. За уикенд можем да се навием с някои не много претенциозните, но по седмица или две сме си сами.

# 24
  • Мнения: 10 807
Аз се сещам как отидохме две двойки на екскурзия в чужбина. Приятелката ми каза, че искала там и там да иде без значение ние какво искаме. Изостави даже мъжа си с нас и хукна сама да си разглежда каквото иска, а ние тримата пихме кафе и се наслаждавахме на атмосферата. На друга екскурзия същата приятелка ме изостави сама в едно планиско градче в някакво убито кафене и хукна да си обикаля сама в дъжда из улиците... на една трета екскурзия искаше да ме остави сама на центъра на Копенхаген, насред шумен протест на разни мигранти, за да влезе в музей.. принудих се да влязя и аз в музея, въпреки че не исках.. общо взето нула толеранс, че сме заедно, дори не се обсъждаше какво искам аз. Не съм и пробвала да предлагам да ходим някъде за повече от 5 дена... Излишно е да казвам, че не ходим заедно вече никъде.

# 25
  • Мнения: 1 163
Пак много си издържала Simple Smile

И аз имам едно съвместно ходене на море с друга двойка и от тогава съм "мерси". То не бяха стойки, фасони, капризи, напрежение ... Точно от страна на моята приятелка.
И от тогава знам, че ако искаш да видиш някого в истинската му светлина, трябва да прекараш с него 1 седмица заедно - лъсват всички характеропатии.

# 26
  • Мнения: 1 034
Ходихме почти 10г. с едно приятелско семейство, после се разминахме нещо. Беше ок за мъжа и за детето, защото си имаха компания. Последните две години сме сами, на мен ми е ок, но на мъжа и детето им е скучно и двамата искат компания. Предпочитат да идат на по кофти място примерно, но да са с компания. Аз съм ок да сме сами, даже ми е по добре определено.

# 27
  • Мнения: 266
Ходили сме дълги години сами на море само с децата. В последните 4 години ходим  на две почивки на море с различни компании, ходим и сами с малкия син. Харесват ми и двата варианта. С едната компания сме 3 семейства на бунгала на брега на морето- предварително пазаруваме общо, там си готвим заедно, правим барбекю, на плажа чадърите ни са на едно място, но кой когато отиде. През деня всеки си е на свободен режим, но в къмпинга няма къде другаде да си освен на плажа или пред бунгалото, така че пак сме почти непрекъснато всички. Винаги трябва съобразяване и компромиси, но засега ни харесва този начин на почивка. Тепърва ни предстои за тази година. Надявам се да не се разочароваме.
    С другото семейство ходим на ол инклузив хотел пак в България. Такъв тип почивка също е подходящ за компания, мисля. Ня обяд и на вечеря сме заедно, на плажа също( хотела осигурява чадъри и шезлонги за всяка стая), но през останалото време всеки прави, каквото си реши.Няма спорове кога ще излезем на вечеря, в кой ресторант да отидем, как да се дели сметката. Инклузивът решава тези въпроси и е удобно. Винаги се забавляваме.

Последна редакция: ср, 12 юли 2023, 09:54 от galerida

# 28
  • Мнения: 6 764
Различно и сами ходим и с приятели. Обикновено като сме сами гледаме да е в хотел с анимация, така има с кой да се забавлява и играе и не слушам само мънканици как е скучно. Преди 2 седмици бяхме сами за седмица с децата (9г и 2г), септември ще ходим с приятели с дете на 9г.

# 29
  • MT
  • Мнения: 538
Не мерси.
Аз не съм лесен характер, нито обичам да се съобразявам или да се съобразяват с мен.

Детето ми се забавлява добре с нас, ние си почиваме доколкото е възможно. Тази година ще се върнем на българското черноморие за кратко. Най-важното за мен е детето да прекара няколко дни с вуйчо и дядо си, които не е виждала отдавна на живо. И да си практикува езика най-вече. Букнах ни семеен хотел, за да си пием кафето сутрин, докато детето играе на тревиста площадка, после да отидем на плаж, и следобяд на мини екскурзии в околността.

Общи условия

Активация на акаунт