Ходите ли на море с друго семейство?

  • 3 917
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 564
Е ти да не мислиш, че малко стои. Говоря за стоене по час и нагоре, а и като сме на ОИ все пак за обяд се прибираме, после и спи. Все в някакъв момент се налага да го изкараме Joy

# 46
  • Мнения: 2 475
Нямам наблюдения нашенските деца в чужбина да са все навън. Е, излизат да боднат нещо от хладилната чанта, но това е в реда на нещата. 😁

# 47
  • София
  • Мнения: 13 162
Ооо, последно преди месец в Кипър - всички дечица във водата, една душичка седи с хавлия и подсмърча. И тъкмо да се изненадам, че кипърци или руснаци (там са горе-долу 50:50) действат като нашенските баби и чувам таткото: "Нали ти казах, 15 минути във водата, 2 часа на шезлонга, 15 минути във водата, 2 часа на шезлонга. Иначе ще настинеш.".
И друг път ми се е случвало да имам подобни наблюдения, затова се сетих. Wink
Преди няколко години ходихме до Южна Корея. Там по улиците има разни фонтани, шадравани, сухи фонтани (май така се казват тези за разхлаждане) и там децата с часове играят в тях. С дрехите и обувките. Родителите не се впечатляват изобщо. Тук по парковете винаги някоя мама или баба пищи, че ще хване пневмония наследникът.

Не казвам, че Мая е от този тип. Просто направих асоциация.

# 48
  • Мнения: 1 145
Вчера точно на такива фонтани гледах как играят деца. Бяха мокри целите, никой не им крещеше, но пък всеки забелязва това, което иска да вижда.

# 49
  • София
  • Мнения: 13 162
То пък човек да не отбележи, че нещо го е впечатлило.
Радвам се, че все повече се преодолява изконният страх на нашего брата да не настине и да не се мине. Wink

# 50
  • Мнения: 18 503
Преминаващите са най-възмутени от разни играещи деца, повярвайте ми.

# 51
  • Мнения: 1 145
То пък човек да не отбележи, че нещо го е впечатлило.
Радвам се, че все повече се преодолява изконният страх на нашего брата да не настине и да не се мине. Wink

Не, не може да дискриминираш, още повече след като се представяш за противница на това. Да ти напомня ли за "антирасизмите" ти от една друга тема?

# 52
  • София
  • Мнения: 13 162
Моля?
Явно нямаш представа какво означава расизъм и дискриминация.

# 53
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
На малкия опънах басейн в двора,държа го колкото той иска,някъде по два часа и горница,като басейнът е достатъчно голям и от време на време и аз влизам.Обаче в морето големият повече от 30 минути не го оставям.И съм изпадала в тих ужас точно от такива фонтани, най-вече защото не нося резервни дрехи и обувки,а с мокрите може да изстине детето (големият не беше никак закален за разлика от малкия,и лесно настиваше,но и на малчо не бих дала да влезе под пръските на водата от фонтана).

# 54
  • Мнения: 6 876
По-скоро няма да ида на почивка отколкото да тръгна с 30 души. Това за мен не е почивка, а зелено училище в 3-ти клас. Абсурд.

# 55
  • София
  • Мнения: 8 646
Аз не бих взела по-възрастна роднина на моя почивка 🤣 Направо изтръпвам. Бих завела, заради самите тях с ясната идея, че пътуването е те да видят свят, мореро, планината. Но не и на почивката ми с детето. Мъжът ми още по-малко би се прежалил. И двамата трудно търпим роднини, като отида при майка ми за седмица и след 3 часа вече искам да си ходя. Затояа последните две години си го спестявам и пращам само децата. А и тя самата не би дошла с идеята да гледа деца- вкъщи като дойде е на гости, а и аз самата не очаквам нещо да върши. Няма никой родител, баба, дядо, леля, за който да си кажа, че няма да ми вдига кръвното при едно пътуване.

# 56
  • Мнения: 6 764
Те тези, които взимат бабите на почивката не им е приоритет бабите също да си починат. Идеята е децата да са при баба, даже в нейната стая, а мама и тати да се насладят на ресторант вечер, сами в стаята.. Така де, наистина да си починат. 😃

# 57
  • Мнения: 6 876
След катастрофалната ни почивка тази година моят мъж заяви, че повече без майка си на море не тръгва. Joy

# 58
  • Мнения: 2 215
След катастрофалната ни почивка тази година моят мъж заяви, че повече без майка си на море не тръгва. Joy
Разкажи, това как?

# 59
  • Мнения: 6 876
Е, в кръга на шега, разбира се. Нищо трагично не е станало.
Чакахме с нетърпение почивката, аз съм в бременна в края на седми месец. Явно пипнахме някой вирус, във вторник през нощта аз и той започнахме да повръщаме, стигнахме до спешното във Варна, понеже при мен нямаше никакви изгледи за подобрение, повърнах 15 пъти, почнах да получавам стягания в корема. На следващия ден цял ден близахме рани с дете на 1,5 години в стаята, което си представяте какъв купон е. В четвъртък през нощта дребосъчка почна да повръща, но поне бързо и мина, нервите бяха повечко, ама айде пак цял ден в стаята. Ние сме по-уморени отпреди почивката, на детето екранното време опря в тавана, купон отвсякъде.
Догодина пак - с две. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт