Как тренирам -27

  • 24 010
  • 394
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
О, Пепа, моите съболезнования. Няма какво да кажа, което да те накара да се почувстваш по-добре в момента, но много, много ти съчувствам. Много сила!

# 31
  • Мнения: 2 570
Благодаря, момичета.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 2 066
Пепа, съболезнования и от мен.
Май почивка и разходки ще ти се отразят по-добре от тренировки в този момент.
Аз никога не съм тренирала с такива тежести, че да ми нарастнат грозно(нежелано) мускулите, но въпреки това ги избягвам. С храната нямам проблеми, т.е почти не ям, нямам апетит и не залитам по вредности. Ако съм една идея по-редовна и последователна в тренировките... резултатите ще са повече от удовлетворяващи за мен.

# 33
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Пепа, съболезнования ! Бъди силна! Прегръщам те много!

Днес правих крака, още ми пулсират. Тренировката беше вариация от различни напади с 2*10кг. Всяко упражнение по 4 серии, всяка серия по 1минута, не съм броила повторенията.

# 34
  • Мнения: 15 356
Пепа, съболезнования!
Обожавам тежести, все още съм далеч от напомпано.
Разбира се, всеки с целите си. За поддържане много хора правят и само 3-4  дни в седмицата цяло тяло тренировка. Изненадващо малко се изисква да поддържаш това, което си постигнал с толкова зор.
За жалост по- голямата част от присъстващите още не сме стигнали желаната физика, ще се тревожим за поддържането й по- нататък Grinning
Точно. Аз тренирам винаги цяло тяло, но не съм постигнала целите си, на този етап се харесвам, чувствам се силна и издръжлива и това ми действа добра. Тренирам колкото за физика толкова и за психика.

# 35
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Аз правя една тренировка за крака, една за дупе , една за Горна част и една за цяло тяло. Тренировките за цяло тяло са една идея по-кардио и затова там ползвам по леки тежести. За крака и дупе съответно по-високи. Вкъщи разполагам с малко щанга , която стига до 30кг и ми върши идеална работа. Като ходех в залата залагах на по високи тежести, но с тези операции на коленете , които имам реших, че 30кг ми е оптималното да направя от 16 до 20 хубави и чисти повторения независимо дали е клек,тяга или хип тръст. В повечето случаи правя по 4 серии от всяко упражнение, понякога като имам време стигам и до 6.

# 36
  • Мнения: 786
Днес тренирах горна част - гърди, гръб и рамо:
- Push-ups
- Bench Press
- Pull-ups
- Straight Arm Lat Pulldown
- Shoulder Press
- Lateral Raises
 + 50 минути ходене на пътека с максимален наклон.

Последна редакция: вт, 27 юни 2023, 09:19 от zoya.

# 37
  • Мнения: 1 930
Пепа, съболезнования.  Дано по бързо преминеш през този период.

Вчера направих само 30 мин вело, исках 40 , но би беше твърде топло и цялата бях потна.
Днес сложих рокля с презрамки, много са ми оформени рамената, една идея ми идват в повече и не толкова женственни.
 

# 38
  • Мнения: 786
Оо, много харесвам хубаво оформени женски рамене! Smiley

# 39
  • Мнения: 1 546
Пепа, много, много съжалявам!
Донякъде мога да си представя какво е - когато татко си отиде, мама беше само на 49, а аз - на 16.
Желая ти много сила и смелост Heart

Както съм писала, аз тренирам в офиса, където имаме прилично оборудване, затова се отбивам и тук, не само в темата за домашните тренировки.
С настъпването на лятото и жегите гледам да не се претоварвам. Високоинтензивни кардио тренировки правя рядко, с гирички (любимият ми тип) и без много подскоци. Имам по 4 силови тренировки седмично, като в дните за долна част добавям корем, а в дните за горна - 15-20 минути кардио. Отделно правя 1 ден кардио и 1-2 йога или пилатес сесии.
В момента фокусът ми е не толкова визията - мисля, че изглеждам прилично за моите 50 г., а върху спокойното преминаване през критичната женска възраст (много мразя това "критическа"!!) и по възможност - опазване от "екстрите", с които обикновено е свързана.

# 40
  • Мнения: 1 930
Аз вече съм на такъв етап, че не тренирам само за визия, а и за психичното си здраве. Тренировките, се превърнаха в начин на живот и донякъде справяне с живота така да се каже.

# 41
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Пепа, искрени съболезнования!

Дори и да не го осъзнаваме, тренировките имат ефект не само върху тялото, но и върху психиката ни. Определено се чувствам по-добре цялостно, не  само физически, откакто тренирам редовно. Аз тренирам вкъщи 5 дни в седмицата: понеделник и петък правя тренировки за мобилност и разтягане, вторник, сряда, четвъртък - "силови" с дъмбели, а в събота и неделя бягам. Ако имам възможност бягам и през седмицата, но обикновено това ми е графикът.

# 42
  • Мнения: 1 290
Здравейте момичета,
Радвам се да видя, че все още имам стари познати, които пишат в темата.
Пепа, съболезнования!
За тренировките, след като няма вече корона вирус де върнах към нормалното темпо. В момента тренирам 5 две в седмицата. 2 две силови - горна и долна част и три пъти съм на карате. Успешна защитих две степени на колан. Комбинацията от двете ми даде сила и издръжливост. За лятото целта е малко да изчистя мазнините, понеже понтрупах малко от заветната мускулна маса. Днес съм горда със себе си, може да е незначително, но направих първата си кофичка. Набирания и лицеви опори - доста съм подобрила бройката. Корема ми е бетон, толкова ритници и токати поема покрай каратето, че е железен...
Във фитнеса тренирам само базови упражнения и тук таме нещо изолиращо, ако имам време.
Започнах да бягам. Определено ми харесва и мисля,че за хората които искат да оформят прасец е супер вариант.

# 43
  • Мнения: 786
Тренировката днес (вече е вчера, де Grinning) беше за долна част:
- Squats
- Deadlift
- Leg press
- Smith machine deficit reverse lunges
- Glute kickbacks

Отделно много подскачане (концерт) и 21к крачки.

# 44
  • Мнения: 1 930
Добро утро Simple Smile Punk_GirL, добре дошла отново.

Вчера долна част:
1.Клек на смит машина
2.Мъртва тяга на смит
3.Добро утро на смит
4.Гоблет клек на смит
5.Ходещи напъди
6.Румънска тяга със свободен лост
7.Ритници на скрипец

Хубав ден , момичета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт