ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 115

  • 40 934
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 738
ЗИМНА ПРИКАЗКА
ТЕМА 115

Здравейте, девойки!
Зима е! Да ни е пухкаво и топло! Christmas TreeNature SnowmanNature Snowflake
Тук сме се събрали момичета от всякакви възрасти,
обединени от една цел - достигане и поддържане на здравословно тегло.
Основното ни правило е, че няма универсални рецепти!


Как диетуваме в нашата тема:
* Всеки желаещ, независимо какъв режим прилага, може да се включи;
* Oтчитаме си постиженията с кантар и метър;  
* Всеки споделя какъв хранителен  и двигателен режим  прилага;
* Всяка информация за  храната  ще бъде обсъдена и споделена;
* Споделяйте, споделяйте, споделяйте без значение какво, защото само чрез подкрепа от страна на други борещи се с това, резултатът е гарантиран!!!

                                                                               
                                                                                                                  
 У С П Е Х!
Да се съберем на сладки приказки!
Да споделяме опит, било то успешен или не !
Да покажем какво сме постигнали и да докажем на какво сме способни
Желая НИ вдъхновение, разбиране, приемане и прогрес




старата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1583436

# 1
  • Мнения: 802
Благодаря, Херци Wink
На линия съм. Ще се отчитам веднъж седмично.

# 2
  • Мнения: 7 735
Благодаря за новата тема, Херци!!!
Утре, ако не се отплесна отново, ще се кача на кантара. Последния път показа общо -3 от началото на януари. Но и аз не съм се фокусирала в конкретни цифри, а в себеусещане и да се чувствам добре в кожата си. Blush
Старая се да правя промени в навиците и рутината си. Нищо драстично, но вярвам, че постоянството ще даде резултат.

# 3
  • Мнения: 52
Днес правих първото си мерене след започване на НВ-ВМХ преди седмица.
Килограми  - минус 1кг
Гърди - минус 1см
Ръце - минус 0.5 см лява, никаква промяна в дясната
Талия - минус 4 см
Най-дебелата зона на корема ми - минус 2 см
Таз - без промяна
Бедра - +2 см на лявото, +0.5 см на дясното
Прасец - минус 0.5 на левия, минус 1 см на десния
Спортуване: пилатес с Джаки, упражнения с пудовка, упражненията на Дейзи Кийч за корем и дупе

Проблемните ми зони са корема и ръцете, така че няма да лъжа, стана ми неприятно, че има едва минимална промяна точно там. Надявам се да е заради растеж на мускулите.
За храненето, все още експериментирам с рецепти, намерих някои "мои" неща който определено ще повторя, но не и рецептите с карфиол. Добре, че беше смяната на режима да разбера, че този зеленчук с екзистенциална криза между картоф и зеле абсолютно не е моето нещо, нито на супа, нито на пюре.

# 4
  • Мнения: 7 738
хаотично го карам с храненето,
не всеки ден успявам да спазя обещанията към мен си Simple Smile
днес не фаствах заради семейна събирачка, диетична пържена риба беше менюто - таранка, шаран и сом Laughing
 


успявам с 10те хил крачки и с поне 4 дни без вечеря
отчитам и добра психическа форма 💫✨💫

нахут обсъждахте - ядох скоро ориенталска салата с хумус и печен нахут и ме боля стомахчето после 🤕

Успех в новата тема, девойки!

Последна редакция: нд, 28 яну 2024, 17:27 от Herzen

# 5
  • Мнения: 521
Цитат
Браво, Kmalik22 !
 Страхотен резултат- 20 кг, и аз искам толкова. Blush  Ама кой знае кога ще се случи, на 57 май ще е доста зор.
А на каква диета си и за колко време ги смъкна?

Maq- mi, не съм на определена диета, просто не ям хляб и сладко, наблягам на зеленчуците и протеина и се старая калориите да са около 1200-1300 максимум. Правя тренировки вкъщи и се старая да правя по 10к крачки на ден, но не всеки ден ми се получава. Blush Иначе започнах началото на октомври миналата година, надявам се, че за 5 месеца ще постигна -20 кг, до сега съм -17 кг. Стартовото ми тегло обаче беше доста, почти трицифрено и предполагам, че за това смъкнах бързо килограмите.

# 6
  • Мнения: 236
Херцен, благодаря и аз за темата!

Получих си режима - заложен ми е на 1480 калории на ден - закуска, обяд, вечеря и една междинна. Всяка седмица трябва да се отчитам, един път в месеца по-сериозно обсъждане на резултати, липса на резултати, необходимост от промени, т.н. На всяко хранене имам около 350 калории. Има варианти за замени. Храненето определено е по-разнообразно от това, което аз по принцип правя. Хладилникът ми никога не е бил толкова пълен Neutral Face Аз по принцип го карах на пиле, риба, скир и доста еднообразно откъм зеленчуци и плодове.  Започвам от 61 килограма, които от около година леко ги свалям и после качвам. Най-комфортно съм на 57-58. Килограмите ми обаче не за самоцел - по-важно ми е да сваля мазнините, които съм натрупала.

Иначе откъм други промени, които се опитвам да направя -  реших да изместя тренировката по-късно през деня, за да се наспивам. Купих си и чаша за вода - да ми е по-лесно да следя колко пия, защото някои дни се отнасям в ежедневието и не пия достатъчно вода. Тази, която купих е около 900 мл и се старая да пия 3 на ден.

Успех на всички!

# 7
  • Мнения: 5 355
Аз от утре мисля да се пробвам с метода на Глюкозната революция. Първата книга я прочетох електронно, но втората си я поръчах, защото Колибри не са я пуснали още. Някой беше писал в предишната, че мисли да се пробва. Има ли някакъв резултат?

# 8
  • Милано
  • Мнения: 952
Аз от утре мисля да се пробвам с метода на Глюкозната революция. Първата книга я прочетох електронно, но втората си я поръчах, защото Колибри не са я пуснали още. Някой беше писал в предишната, че мисли да се пробва. Има ли някакъв резултат?
Къде мога да ги прочета електронно(живея в чужбина)?

# 9
  • Мнения: 5 060
K.lera, в сайта на издателството или пиратски.
Мен ми в интересно - какви са рецептите в книгата? Не че я нямам на киндъла, ама в момента чета Дете 44 и не мога да я пусна 😄
Чебурашка, НВ-ВМХ иска повече време, за да подейства. Не се отчайвай, изведнъж ще завалят минусите.
Доротея, аз си знам за себе си. При мен са резултат и от хранителни разстройства. Направо не мога да си представя какво е да хапнеш нормално и да нямаш желание да се освиниш с нещо сладко, ама много сладко. Мъжът ми е нормален. От толкова време сме заедно и още ми е странно, като му предложа нещо, как ми казва “не, наядох се” 🤷🏻♀
Sprinkles, успех!

Ние с бебето дойдохме малко на почивка при наште. Много в хубаво 😄 помагат, аз си почивам, готвено има. А те знаят и за начина ми на хранене и се съобразяват. Гледам, че Ерменкова пуснала режим Бълграско кето. Ми наште без да са инфлуенсъри ми го прилагат тук. На обяд беше свинско със зеле, сега на вечеря яйца на очи с шопска салата. Утре - утре си е за утре 😄

# 10
  • Мнения: 5 355
Аз я купих от сайта на Хеликон. Предупреждавам обаче, че не става за Киндъл, ако случайно имаш такъв четец. Аз също съм в чужбина и втората ѝ ще дойде с известно закъснение. Исках да я почакам електронно, но не издържах.

# 11
  • Мнения: 182
Да се запиша в новата темичка с пожелание за минуси в килцата и любов в сърцата, хах.

# 12
  • Мнения: 6
Здравейте, включвам се и аз. От доста време ви следя и се надявам, че като се включа ще имам повече мотивация да постигна желаните резултати.
Целта ми за отслабване е 20 кг, като в момента съм 78 кг.
От утре съм на гладуване по метода на Лидия Ковачева (наскоро изслушах книгата й). Ще го прилагам 10 дни, т.е. 10 дни с по 800 гр. плодове на ден, билков чай и вода. Захранването също ще правя 10 дни.
Надявам се след тези 20 дни да съм дала нужния рестарт на тялото си и да съм изградила навик да не ям всеки ден сладко и тестени закуски, което е основният ми проблем в борбата с килограмите.
На три дни ще споделям какви са резултатите и впечатленията ми от режима.

# 13
  • Мнения: 7 738
Sprinkles, не знам какво са ти писали в режима, но внимавай с вх от фитнес режимите
от месо, яйца и риба и аз се опитах да вкарам вх, но стана пълна каша и качих кг
не само от това де, ама с пълен хладилник - пълна катастрофа Simple Smile
да си знаеш и да наблюдаваш процесите

Reiin, добре дошла и успех Hug

# 14
  • Мнения: 1 541
Аз съм доволна от себе си, имам път да извървя, но зора беше да почна. А днес успях да направя стойка на глава, (вярно, има какво да работя по баланса), и съм много щастлива.

Общи условия

Активация на акаунт