Как тренирам -27

  • 24 008
  • 394
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 930
Интересно ми е как подреждате тренировката си за долна част. Аз попринцип започвам с базови упражнения и завършвам с изолиращи. Вчера, обаче направих обратното.


И аз първо с базови, после с изолиращи. Идеята е направиш първо най- трудните докато имаш повече енергия.
Преди загрявах с изолиращи, което се оказа грешка Grinning

Именно и за това попитах. Учуди ме , че някой фитнес треньори го правят наобратно.
Може би конкретно за глутеуса е добра стратегия, незнам. Нали казват, че този мускул по трудно се активира и затова може би започват с изолиращи.

# 16
  • Мнения: 3 311
Правят го за да изглеждат различни, все едно са открили топлата вода. Трудно е да изпъкнеш като личен треньор тези дни, всичката информация, която ти трябва е поднесена безплатно навсякъде.
Загрявката ти трябва да е кратко кардио 5-10 мин за да ти се повиши пулса и после загряваш с примерно 2 сета с тежест наполовина на тази, която планираш да вдигнеш. След като си свършила с първото, било то хип тръст или клекове няма нужда от повече загрявки за другите упражнения.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 583
Това си е цяла наука с базовите и изолиращите.

Аз винаги започвам с изолиращи, концентрирани упражнения, за да вкарам максимално много кръв в мускула преди да премина към базови упражнения. Тогава напомпването е тройно.

Но аз като цяло изпълнявам всяко упражнение много бавно. Мъжът ми ме гледа отстрани и ми казва “как не те хващат лудите-не знам” Grinning

# 18
  • Мнения: 3 311
Аз също съм бавна и почивам доста за базовите упражнения, ако реша да побързам и започва да ми се повръща (буквално). Ако правя български клек го правя след другите ми базови, че след него нямам сили да мръдна.

# 19
  • Мнения: 786
Това си е цяла наука с базовите и изолиращите.

Аз винаги започвам с изолиращи, концентрирани упражнения, за да вкарам максимално много кръв в мускула преди да премина към базови упражнения. Тогава напомпването е тройно.

Но аз като цяло изпълнявам всяко упражнение много бавно. Мъжът ми ме гледа отстрани и ми казва “как не те хващат лудите-не знам” Grinning

А от това напомпване има ли някакъв бенефит, освен че изглеждаш мега яко докато не спадне пъмпа? Smiley

# 20
  • в пералнята
  • Мнения: 1 006
Аз започвам с базовите и завършвам с изолиращи.
И аз изпълнявам упражненията бавно, ако сравнявам с останалите около мен. Особено мъжете са страшно бързи.

Не знам дали е за темата,.но можете ли да препоръчате хубав голям фитнес, в който да мога да сключа едномесечен абонамент в София? Ще е голямо предимство, ако има паркинг и сауна Simple Smile

# 21
  • Мнения: 15 356
И аз бавно действам, днес ми отне два часа
Лег преса
Диск 15 кг свалям до долу и повдигам на горе  с изправени ръце
Сгъване за бицепс с дъмбели
Избутване на дъмбели от седеж
Наклони в страни
Корем на машина
Корем на наклонена пейка
Всичко 5*20

# 22
  • София
  • Мнения: 1 583
А от това напомпване има ли някакъв бенефит, освен че изглеждаш мега яко докато не спадне пъмпа? Smiley

Разбира се, че има. Че то главната цел в залата е да снабдиш мускула с кръв Simple Smile Другото за мен е малко бошлаф работа.

# 23
  • Мнения: 786
А от това напомпване има ли някакъв бенефит, освен че изглеждаш мега яко докато не спадне пъмпа? Smiley

Разбира се, че има. Че то главната цел в залата е да снабдиш мускула с кръв Simple Smile Другото за мен е малко бошлаф работа.

Интересно. Мислех, че е важно просто да тренираш прогресивно, за да се образуват микроразкъсвания в мускула, а кръвоснабдяването си се засилва така или иначе. Сега си обяснявам и защо някои мъже си пристягат разни връзки по крайниците, а то било да се забави кръвопотока от мускулите обратно към сърцето и да се удължи напомпването. The more you know..

# 24
  • София
  • Мнения: 1 583
Хаха, да кажем, че да! Simple Smile Честно казано темата е много дълбока, ще срещнеш доста хора, които ще кажат, че напомпването не е важно за мускулния растеж. Най-вероятно истината е някъде по средата.

Аз се чувствам добре така, то с бавни движения искаш, не искаш си се помпаш Simple Smile Освен това прогресивното натоварване с тежести също е от голямо значение.

# 25
  • Мнения: 3 311
Реално няма "грешен" начин, има оптимален начин.
Базовите упражнения натоварват няколко мускула едновременно, изолиращите тренират много малка група (затова се наричат изолиращи). Малките мускули се измарят много по- бързо от големите, ако започнеш с тях първо после няма да имаш оптималната сила да направиш базовите упражнения по начина по който би ги направила ако си започнала с тях, което всъщност повишава и  риска от контузия.
При изолиращите упражнения по- важна е формата ти, а не да вдигаш тежко. След базовите упражнения имаш сили да ги направиш, мускулите пак се напомпват.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 583
Тук вече играе огромна роля целта на човек. Аз имам достатъчно мускулна маса натрупана, която в момента само поддържам, не искам да развивам повече. Затова например за долна част имам предимно изолиращи упражнения, едно две базови, на които не се стремя да вдигам с тежко, гледам си формата как го изпълнявам и тн.

Когато исках да изграждам мускулна маса, беше голям зор. Прогресивно натоварване, лични рекорди и тн и пак никога не е било за сметка на здравето. Слава Богу..

# 27
  • Мнения: 3 311
Разбира се, всеки с целите си. За поддържане много хора правят и само 3-4  дни в седмицата цяло тяло тренировка. Изненадващо малко се изисква да поддържаш това, което си постигнал с толкова зор.
За жалост по- голямата част от присъстващите още не сме стигнали желаната физика, ще се тревожим за поддържането й по- нататък Grinning

# 28
  • Мнения: 2 570
Чуя ли помпане, маса, свръхразмери, бедра и юнашки рамене, бягам далеч Wink
Всъщност, вече съм 49 кила.
Не е от добро.
От вчера съм вдовица.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 583
Дори не знам какво да напиша. Искрени съболезнования, не мога да си представя болката, която изпитвате.

Да кажа нещо странично, да не задълбавам в написаното, че ми става тъжно. Напоследък усещам, че ми е все по-трудно да спазвам хранителни режими. Даже съм разчупила малко храната и тренировките, че иначе обръщам палачинката само на мръсна храна.

Общи условия

Активация на акаунт