Как тренирам -27

  • 23 998
  • 394
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 785
Втори ден почивка от фитнеса си взимам, тъй като все още усещам умора. Довечера съм на групова ин йога практика, която ще ми се отрази доста релаксиращо, като за финал на работната седмица. Relieved

# 46
  • Мнения: 4 741
Има ли техника за скачане на въже или скачаш докато се научиш?
Днес ще тренирам крака и дупе.
Тези жеги изобщо не ми действат мотивационно. Последната тренировка беше едва 35 минути.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 583
Има техника, да. Малко хора съм виждала да скачат както трябва. Освен да потърся нещо в ютуб, така не знам как да го обясня.

То и за карането на колело има техника Blush

И аз направих днес една лежерна тренировка за гръб, задно рамо и корем. Пък и очаквам до максимум седмица да ми дойде и се чувствам като кюфте, нямам и желание да се напъвам.

# 48
  • Мнения: 785
Днес беше много хаотична тренировка. Седмица преди МЦ изобщо не ми се тренира, затова се "излъгах" като изпълних само любимите си упражнения:
- Front squat to push press (Преден клек към раменна преса)
- Romanian deadlift (Румънска тяга)
- Cable row (Гребане на скрипец)
- Standing lateral pushdown (Латерално избутване надолу от изправено положение (на скрипец))
- Incline dumbbell bench press (Избутване на дъмбели от пейка с наклон)
- Seated calf raise (Повдигане на пръсти от седнало положение)
- Pushups (Лицеви опори)

Последна редакция: сб, 01 юли 2023, 13:18 от zoya.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 583
Аз не можах да се наканя да отида сутринта. Днес ми е почивен ден, мъжът ми е на работа цяяял ден, всички близки и познати са по моретата и аз самичко.

Като се хванах да чистя Grinning Както ми беше едно мързеливо сутринта, така се мобилизирах и направих неща, които дълго време отлагах. Закусвах, току-що обядвах. Ще пусна прахосмукачка, ще измия пода, после мисля малко да дремна. Няма как, възрастна съм вече Laughing И следобед ще се разходя до залата.

Днес е ден за дупе и прасец. Имам три пъти долна част в седмицата като в първата тренировка тренирам малко дупе, повече задно бедро и прасец. Втората тренировка си е само дупе и прасец, където имам по-тежки и базови упражнения и третата е тази, която предстои днес - отново дупе и прасец, но с повече изолиращи упражнения и не чак толкова тежка.

# 50
  • Мнения: 1 929
Пете, избягваш упражнения за квадратрицепса или?
Зойче, ако не те затруднява, пиши ги и на български 🙂

# 51
  • Мнения: 785
Благодаря за забележката, Нона. Добавих ги и на български, дано не съм замотала превода на някои. Sweat Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 1 583
Пете, избягваш упражнения за квадратрицепса или?
Зойче, ако не те затруднява, пиши ги и на български 🙂

Въобще не ги тренирам от половин година насам. Много ги развих, а не съм почитател на големите женски бедра. Уви, такава е ''модата'' в момента. Имам едно единствено разгъване за предно бедро 3х20 като най-последно упражнение в първата тренировка за задно бедро и това е. И пак стоят много нацепени, всичките глави се разделят Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 1 929
Моите пък не се виждат от мазнини, и аз лесно правя обем в бедрата.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 583
Мисията е успешна и тренировката е приключена за днес. Не си спомням от колко години не съм тренирала по каквото и да е различно време от сутрин.

Та, днес беше по-изолираща тренировка за дупе. Направих:

1. Ритници с прав крак назад на скрипец 4х15
2. Ритници настрани на скрипец 4х15
3. Хип тръст на машина в суперсерия със странично ходене с ластик 4х15
4. Обратна хипер екстензия на смит 4х15
5. Пултру (идея си нямам да има име това упражнение на български) с въже 4х15
6. Мост с щанга от земята 4х15
7. Повдигане за прасец от стоеж в суперсерия с повдигане със собствено тегло 4х15
30мин пътека

# 55
  • Мнения: 785
Приключих с 12-седмичната програма с мини дефицита, от днес започвам да тествам нов сплит:
- Понеделник: Задно бедро и дупе, Хатха йога
- Вторник: Кардио (ходене на пътека, каране на колело в парка или плуване)
- Сряда: Гръб и рамо
- Четвъртък: Предно бедро и дупе
- Петък: Гърди, бицепс и трицепс, Ин йога

Тренировката днес беше за задно бедро, дупе и маалко прасец:
- Румънска тяга
- Сгъване на крака от легнало положение
- Хип тръст
- Повдигане на пръсти от седнало положение
- Ритници назад на скрипец
- Хиперекстензии на 45 градуса

Вечерта хатха йога.

Последна редакция: пн, 03 юли 2023, 09:21 от zoya.

# 56
  • Мнения: 1 929
Добро утро , момичета. Аз вчера се разбих, пълна програма.
Преди обяд ходих на плаж, следобед тренировка за дупе. Надвечер за капак, ходих за сефте на 4дх, то ще е и за последен Grinning
Няма такова клатене, все едно си в стар автобус на градския транспорт. Не е моето.
И аз обмислям да пренаредя тренировките, една идея ми се върти в главата,  да тренирам горна част през седмица.
Вече не искам да оформям там. Ето снощи си сложих потник и дъщеря ми се пошегува с мен , че съм била като културистка Grinning

Вчерашната тренировка https://www.instagram.com/reel/CuKMmOZI_rp/?igshid=MzRlODBiNWFlZA%3D%3D

Последна редакция: пн, 03 юли 2023, 11:13 от Nona M.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 583
Според мен не я разреждай толкова. Намали работните килограми, по-малко серии колкото да вкарваш кръв в мускула.

# 58
  • Мнения: 1 290
Нона, благородно ти завиждам. Така искам и на мен някой да ми каже, че приличам на културистка.
Но поне от време на време някой се изтърва, че ми личало, че спортувам...Joy
Аз бих те посъветвала да си правиш веднъж седмично една раздвижваща тренировка, но през седмица ми се вижда доста дълъг интервал.

# 59
  • Мнения: 1 929
Е айде сега, не се прави Stuck Out Tongue То ти си по оформена и от мен , доколкото си спомням.
Сега да не си помислите, че съм супер оформена, но просто всички имаме различни възприятия за естетически красиво за себе си.

При мен проблема е, че в горната ми част нямам мазнини, оттам си личи оформянето,при тренировка ми изпъкват  вените за разлика от долната.
Там никога няма да съм така оформена.

Общи условия

Активация на акаунт