Част от своето сърце през ДЕКЕМВРИ ще държим в ръце -- тема 8, 2022 🍼🤱

  • 32 188
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 504
АГ ли ви пуска отново урина?  На мен последно влагалищен секрет ми взеха и други изследвания не очаквам да ми пускат.
Стискам палци възможно най-бързо да се възстановиш.
Аз днес бях на алерголог за упойка, но сестрата не видяла че съм бременна 🙄🤷 и първо ми пусна тест за други алергии, после ме видя в коридора вика, ама вие сте бременна аз друг тест ви направих и пак ме надупчи 😵‍💫😆 и така два часа бях в медицинския център.
 После минах през ремедиум намерих тези стерилизиращи таблетки, но малко не ми е ясно как ще ги използвам 🙄ако някой има опит да сподели. Ако не ще търся инфо от позната, която ми беше споделила за тях
Днес пък ми споделиха за пъпчето този спрей вместо спирт, в Надежда го използвали

https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010026867

# 31
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Вики, на предпоследния преглед пследящото ме АГ ми даде направление за пкк и стерилна урина, да ги направя и занеса на последния преглед. Полагат се три пъти през бременността по касата.

Този спрей и аз съм си го запазила да го имам предвид. Четях, че по-бързо с него падал пъпа отколкото спирта.

# 32
  • Мнения: 625
И моето кръвно днес на тонове излезе 135/80. АГ веднага изписа Допегит 2х1. Но аз в къщи като мерих все е около 120/70 и ще започна май с 2х0.5 и ще видя до понеделник как е тогава съм и на преглед. Четох,че в девети месец много често ставало това с вдигането на кръвно. Дано всичко е наред Simple Smile

# 33
  • Мнения: 236
Здравейте. Как сте сега? Кръвното сваля ли се? Аз минах през това в първата ми бременност.

Пихте ли Аспирин като профилактика на прееклампсия?

Юхуу, привет от патологията в бургаската болница😔. Вчера ме приеха с високо кръвно и белтък в урината. От къде се покачи, защо, как стана? Следете се, аз въобще не го усещах но като видях белтъка в урината и ми светна. От вчера играе и ту е долу ту горе. Системи и инжекции изядох😭. От днес нова схема с хапчета, чочко е добре. Тук слушат два пъти на ден тоновете🙏🍀. Не знам колко ще остана-колкото трябва😔

# 34
  • Мнения: 69
Юхуу, привет от патологията в бургаската болница😔. Вчера ме приеха с високо кръвно и белтък в урината. От къде се покачи, защо, как стана? Следете се, аз въобще не го усещах но като видях белтъка в урината и ми светна. От вчера играе и ту е долу ту горе. Системи и инжекции изядох😭. От днес нова схема с хапчета, чочко е добре. Тук слушат два пъти на ден тоновете🙏🍀. Не знам колко ще остана-колкото трябва😔
Спокойно щом си под наблюдение всичко е наред. Лекарите си знаят работата

# 35
  • Мнения: 632
Искам да благодаря на една мама тук ANA.987 Не я познавам,нямам идея кой стои зад името,но съм супер изненадана от жеста. Изпрати ли свещички  Профенид.  Като дори не е сложила наложен платеж.Разбрах го като моя мъж взе пратката днес.  Изключително благодаря на дамата.Ако ми останат след раждането ,защото са 2 блистера ще подаря на друга мама,особено ако няма  по аптеките.
Иначе вторник  имам среща с новата докторка,нямам търпение да се видим и разберем за раждането. Мамите с кръвно бързо да го свалите .

# 36
  • Мнения: 151
Здравейте,моля който има възможност и намери свещички профенит да ми изпрати една кутия, ще си заплатя абсолютно всички разходи ,но наистина никъде не мога да ги намеря. Не съм от голям град и тук в никоя аптека ги няма обиколих всичкиедна по една. Утре ще пътувам до София на преглед съм ,ако някой знае от къде мога да ги закупя също ще съм благодарна.  На мен ще ми е трето секцио и с второто тези свещички ме спасиха. Как може така да изчезнат.

# 37
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Утре ще ходя на едни изследвания и ще проверя в аптеката до клиниката дали има и ако има, ще ти взема.

# 38
  • Мнения: 705
Записвам се и аз с бебе Айлиз💖 34+5/ 2 700/47см

# 39
  • Мнения: 65
Здравейте,моля който има възможност и намери свещички профенит да ми изпрати една кутия, ще си заплатя абсолютно всички разходи ,но наистина никъде не мога да ги намеря. Не съм от голям град и тук в никоя аптека ги няма обиколих всичкиедна по една. Утре ще пътувам до София на преглед съм ,ако някой знае от къде мога да ги закупя също ще съм благодарна.  На мен ще ми е трето секцио и с второто тези свещички ме спасиха. Как може така да изчезнат.

Имаше в сряда в Аптека Ремедиум 10 , София , ул Борис Христов 2 .

Последна редакция: пт, 18 ное 2022, 23:14 от ana.987

# 40
  • Мнения: 705
Аз искам да кажа , че една жена винаги усеща какво става. Бъдете спокойни и борбени малко ви остана. Изберете болница задължително с неотология. Изобщо не се притеснявайте за килограми ръст и т.н , защото килограмите не развиват органи! Моя корем по време на бременността не беше много голям въпреки ,че качих 32кг.  Както знаете родих в 34+5 със страхотни килограми за тази седмица , но бебка не си беше разгънала единия дроб. Детето ми е било мъчено да диша половин ден само и вечерта била на кислород, била захранвана с глюкоза което усложнило нещата , на 10.11 беше спешно транспортирана за неотологията в Русе " Канев" беше тежко итубирана 7 дни се бореше за живота си. Когато я видях за първи път с тази машина ми сатана лошо.
На 17.11 си видях детето в стабилно състояние дишашщо само , без система на главата без апарати , и следобед извадена от ковиоза. Утре ме викат за прием и живот и здраве ще се съберем със бебка 🧿💗🧿💗🧿💗даже не мога да повярвам🥺 , господ ни помогна.
 Лекарите , неотолозте не ни даваха много надежда , защото бебето беше много късно итубирано със температура!  Благодарим на бог и на всички за подкрепата, и бързата реакция на екипа в Русе.
Дъщеря ми се справи и се надявам утре да се гушнем. По време на бременността , много може би си мислихте , че преувеличавам или се паникьосвам , много . Един човек най добре познава тялото си , една майка най добре усеща нещата. Това е от нас за сега отново благодарим❤️. Надявам се утре да пиша как сме се гушнали💖💖 Желая на всички майки , живи , здрави бебенца❤️❤️. На мамите като мен с недоносени търпение кураж. Определено на мен 10 дена ми дойдоха като ад , но чакащите знайте че вие сте Майки на герои и те ще успеят.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 504
Аз искам да кажа , че една жена винаги усеща какво става. Бъдете спокойни и борбени малко ви остана. Изберете болница задължително с неотология. Изобщо не се притеснявайте за килограми ръст и т.н , защото килограмите не развиват органи! Моя корем по време на бременността не беше много голям въпреки ,че качих 32кг.  Както знаете родих в 34+5 със страхотни килограми за тази седмица , но бебка не си беше разгънала единия дроб. Детето ми е било мъчено да диша половин ден само и вечерта била на кислород, била захранвана с глюкоза което усложнило нещата , на 10.11 беше спешно транспортирана за неотологията в Русе " Канев" беше тежко итубирана 7 дни се бореше за живота си. Когато я видях за първи път с тази машина ми сатана лошо.
На 17.11 си видях детето в стабилно състояние дишашщо само , без система на главата без апарати , и следобед извадена от ковиоза. Утре ме викат за прием и живот и здраве ще се съберем със бебка 🧿💗🧿💗🧿💗даже не мога да повярвам🥺 , господ ни помогна.
 Лекарите , неотолозте не ни даваха много надежда , защото бебето беше много късно итубирано със температура!  Благодарим на бог и на всички за подкрепата, и бързата реакция на екипа в Русе.
Дъщеря ми се справи и се надявам утре да се гушнем. По време на бременността , много може би си мислихте , че преувеличавам или се паникьосвам , много . Един човек най добре познава тялото си , една майка най добре усеща нещата. Това е от нас за сега отново благодарим❤️. Надявам се утре да пиша как сме се гушнали💖💖 Желая на всички майки , живи , здрави бебенца❤️❤️. На мамите като мен с недоносени търпение кураж. Определено на мен 10 дена ми дойдоха като ад , но чакащите знайте че вие сте Майки на герои и те ще успеят.
Вчера четох за тази болница Канев в Русе и се надявах да сте там понеже писаха много хубави отзиви за тях и бях сигурна, че ще ви помогнат. Съжалявам само,че по рано не те преместиха в Русе, както и ти самата имаше желание.
Най-искрено пожелавам всичко лошо да е зад гърба ви и от тук нататък само хубави моменти да имате.

# 42
  • Мнения: 1 295
Пих аспирин до 32 г.с, слагам си турски хепарин и даже от 4 тия месец съм на 2 по 1 Допегит(абсолютно безвреден и доста слаб, пийте си го по 1, а не по 0,5). Странното е, че урина не ми беше пусната и аз като видях си я самоназначих. Но аз си знам, че трябва сами да се следим, повечето лекари изпускат много неща. И хоб белтък. Тогава ми светна, че губя белтък от високото кръвно, а албумина в кръвта беше паднал под норма. Още не могат да ме оправят но май последния месец стават отоци при всички и кръвното щем нещем скача, защото и вода задържаме и вече тялото му е тежко. Кадерайче, не сме мислили, че преувеличаваш, бяхме с теб и сме! 🙏🍀❤️Много си права, че килограмите нямат значение, трябва бебето да достигне своята г.с за да е узряло. Аз трябва да издържа поне до 1-ви декеври, а най-добре до 10-ти. Божа работа ще е! 🙏Профенид в Бургас има, като изляза ако някой още не си е намерил ще ви пратя.

# 43
  • Мнения: 192
Аз искам да кажа , че една жена винаги усеща какво става. Бъдете спокойни и борбени малко ви остана. Изберете болница задължително с неотология. Изобщо не се притеснявайте за килограми ръст и т.н , защото килограмите не развиват органи! Моя корем по време на бременността не беше много голям въпреки ,че качих 32кг.  Както знаете родих в 34+5 със страхотни килограми за тази седмица , но бебка не си беше разгънала единия дроб. Детето ми е било мъчено да диша половин ден само и вечерта била на кислород, била захранвана с глюкоза което усложнило нещата , на 10.11 беше спешно транспортирана за неотологията в Русе " Канев" беше тежко итубирана 7 дни се бореше за живота си. Когато я видях за първи път с тази машина ми сатана лошо.
На 17.11 си видях детето в стабилно състояние дишашщо само , без система на главата без апарати , и следобед извадена от ковиоза. Утре ме викат за прием и живот и здраве ще се съберем със бебка 🧿💗🧿💗🧿💗даже не мога да повярвам🥺 , господ ни помогна.
 Лекарите , неотолозте не ни даваха много надежда , защото бебето беше много късно итубирано със температура!  Благодарим на бог и на всички за подкрепата, и бързата реакция на екипа в Русе.
Дъщеря ми се справи и се надявам утре да се гушнем. По време на бременността , много може би си мислихте , че преувеличавам или се паникьосвам , много . Един човек най добре познава тялото си , една майка най добре усеща нещата. Това е от нас за сега отново благодарим❤️. Надявам се утре да пиша как сме се гушнали💖💖 Желая на всички майки , живи , здрави бебенца❤️❤️. На мамите като мен с недоносени търпение кураж. Определено на мен 10 дена ми дойдоха като ад , но чакащите знайте че вие сте Майки на герои и те ще успеят.
Кадерай разплака ме, пожелавам ти да си все така силна.
Момичета аз родих на 17.11. имаме си момиченце . Страхотна е ! Обожавам я!стискам палци на всички които останаха да се похвалят с това ! Успех мили мами!

# 44
  • Мнения: 625
pepinna честита принцеса 🥰 бъдете здрави и бързо да се възстановиш  Simple Smile

За Допегита благодаря за информацията. Изпитвам половинката сутринта и от довечера почвам по 1 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт