Част от своето сърце през ДЕКЕМВРИ ще държим в ръце -- тема 8, 2022 🍼🤱

  • 32 192
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 65
Честито на родилите мамчета ! Да са живи и здрави и бебебцата и вие и много щастливи мигове заедно !

Искам да питам някоя ит мамите след секцио имала ли приблем с усещане за болка и дърпане към края на уриниране в областта на операцията ?

# 736
  • Мнения: 705
Tiffany А Аз именно затова спрях да я храня в 03:00 защото почна да повръща и да се дави и да не яде в 06:00. Сега се храни нормално до 0:00 и си спи до 05:00 като си търси сама млякото в 5:30(разбира се първите дни не се будеше , но аз в три я храних два пъти то и в болницата ме са я хранили в три) Това с колко мл ще яде е много относително наистина , аз вече не гледам колко яде а как надава и дали надава най важното. То да я тъпча насила и да повръща ще но донесе само стомашни проблеми. Аз мисля така хората са различни, ти ядеш 2 филийки хляб аз ям 5. мисля ,че така е и при тях.

# 737
  • Мнения: 151
LasTShaDe,Кестенче  честити ви бебоци. Да са живи и здрави!!! Бързо възстановяване и на двете!!!

# 738
  • Мнения: 163
Момичета, със страшни болки съм в гърлото. Баткото е болен и кашля и ме зарази🤨 Правя си компреси с ракия и сода, билкови пластили смуча, но усещам и че ще започна като него да кашлям. Почти нищо не е препоръчително за деветия месец на бременноста, но някоя от вас може да ме спаси

# 739
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Tiffany А Аз именно затова спрях да я храня в 03:00 защото почна да повръща и да се дави и да не яде в 06:00. Сега се храни нормално до 0:00 и си спи до 05:00 като си търси сама млякото в 5:30(разбира се първите дни не се будеше , но аз в три я храних два пъти то и в болницата ме са я хранили в три) Това с колко мл ще яде е много относително наистина , аз вече не гледам колко яде а как надава и дали надава най важното. То да я тъпча насила и да повръща ще но донесе само стомашни проблеми. Аз мисля така хората са различни, ти ядеш 2 филийки хляб аз ям 5. мисля ,че така е и при тях.
Днес реших, че ще я будя в 4 ама колкото изяде, примерно сега в 8 не изяде цялата доза, а по-малко, колкото поиска и спря. И аз ще се водя така вече по нея. Правим си дозата и колкото хапне. Минах я на 6 пъти за 24 часа, т.е. яде в 00,4,8,12,16,20. Иначе в болницата я хранеха през три часа, т.е. 8 пъти за 24 часа.


Мен ми пари като пишкам, ако съм се стискала.

# 740
  • Мнения: 171
Една лъжица мед, загряваш в нещо на котлона да се втечни, щипка сода за хляб и няколко капки лимонов сок(може и без) . Разбъркваш, става на пяна от содата. Вкусно е, като бонбон, и си го ядеш. Облекчава много.
Момичета, със страшни болки съм в гърлото. Баткото е болен и кашля и ме зарази🤨 Правя си компреси с ракия и сода, билкови пластили смуча, но усещам и че ще започна като него да кашлям. Почти нищо не е препоръчително за деветия месец на бременноста, но някоя от вас може да ме спаси

# 741
  • Мнения: 22
Поздравления на новите мамчета и добре дошли бебчета!

Мами чакащи да родят, още малко остана и ще имате най най хубавият подарък за Коледа!

И ние сме си вкъши, учим се да кърмим и чакам някакво по голямо количество кърма.
През деня, Аз слагам на по двете гърди за по 10 минутки и после с машина се цедя за да имам готово мляко за следващото ядене. Да си призная вечерта, за последно вдене давам гърди и малко АМ.

За родилите майки, имате ли вече така по обилно кърма? Аз съм 5 дни след секцио и, на цедене от днес успях да извадя 50мл от двете гърди.

Не знам това ок ли малко ли е…

# 742
  • Мнения: 25
Здравейте, мами, честити рожби на всички, бъдете много здрави и щастливи и позитивни. Simple Smile Simple Smile

Термина ми е за 18.12, но всякаш бях се настроила за по рано Grinning Grinning имах тежка бременност последните 3 месеца само лежах. Сега като ми махнаха серклажа и станах от леглото мислих, че ще родя 😃 Grinning , ноооо това са само мои мисли бебчо не мисли така. От една седмица не съм се спряла. Преди два дни бях на преглед, казаха че бебето е ниско долу и имам разкритие 2см. През цяла бременност пиех магнерод и утрогестан, и имах контракции, а сега нищо не пия, не се спирам и нямам контракци Grinning  Вече си мисля, че бебчо си е избрал дата и просто я чака. Успех и късмет на всички мами които като мен чакат момента да тръгнем за болницата, и ние да се включим в темите за бебчетата. хубав ден !! Simple Smile

# 743
  • Мнения: 122
Момичета, със страшни болки съм в гърлото. Баткото е болен и кашля и ме зарази🤨 Правя си компреси с ракия и сода, билкови пластили смуча, но усещам и че ще започна като него да кашлям. Почти нищо не е препоръчително за деветия месец на бременноста, но някоя от вас може да ме спаси

Свари си чай от корен от джинджифил, слагаш после мед на вкус и изстискваш 1 лимон. Това винаги ме спасява, пила съм и по време на бременността. Идеално е за имунната система, леко гори на гърлото, но е ефикасно.

# 744

Общи условия

Активация на акаунт