Противогрипна ваксина сезон 2022/2023/2024

  • 27 918
  • 578
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 810
Готови сме, бучнахме се и тримата. Кампанията за нас официално е завършила.

Казаха в кабинета (манипулацонна с дежурен лекар към поликлиника) че получили ваксини за омикрон. Аз нещо не съм в час по повода, мислех че ваксините са едни само. Това радостно събитие ли е?

# 16
  • Мнения: 54 445
Може би има предвид новите, бивалентни бустери.
Честито за другите!

# 17
  • Мнения: 4 791
Купих и аз днес Ваксигрип за родителите ми. Имаше бройки в първата случайна молска аптека, в която спрях (Субра).

За момента съм ги инструктирал да отложат поставянето до края на октомври/началото на ноември. Миналата година се ваксинираха септември, но вълната закъсня и лепнаха и грип А, и грип Б през март-юни. Ако някой има информация как се движат числата около/у нас (доказано болни), ще съм благодарен да сподели.

Редакция: Първият случай на сезонен грип през 2021г в България е регистриран на 14.12. Чудя се дали тази година ще е сходно (предвид че този път няма да има локдауни заради ковид).

Последна редакция: ср, 21 сеп 2022, 21:39 от Hope4C

# 18
  • Мнения: 146
Купих от аптека на Марешки  ваксина Ваксигрип  за 25,25 лв. , другаде не можах да намеря.

# 19
  • Мнения: 54 445
Обадиха ми се и на мен днес. Ваксигрип Тетра, от Марешки, за 24.53.
Прибрах я засега в хладилника, след 10.10 ще я слагам.

# 20
  • Мнения: 2 078
има по аптеките вече и Инфлувак
ще купувам и аз към края на седмицата, хем не ми се иска да ги държа дълго в хладилник (често се налага да го размразявам)

# 21
  • Мнения: 54 445
Винаги съм слагала Инфлувак, но ми казаха, че няма и не знаят нищо. Ще разнообразя тази година.

# 22
  • Мнения: 146
Ваксигрипа си го бихме и трети ден няма никакъв проблем , само леко подуване на ръката .Същата работа беше и с Инфловак , дано няма проблем. Преди години имаше едни ваксини които се биеха с много малка игличка под налягане , някой има ли спомен какви бяха ?

# 23
  • Мнения: 13 810
На Санофи. И този път бяха такива - много малки ампулки с кусички иглички.
Тийнът днес е с дразнещо гърло, след като в училище до него седял хремяв съученик и го молел ту са гума, ту за салфетка за нос. Добре че го бучнахме с ваксината че се почва...

# 24
  • Мнения: 54 445
Инфлувак също е с много малки игли.

# 25
  • Мнения: 2 480
Преди години имаше едни ваксини които се биеха с много малка игличка под налягане , някой има ли спомен какви бяха ?

БЦЖ на рамото? Мехурче? Всичко, което се вкарва в тялото е под налягане, получено от спринцовката.

Обадиха ми се и на мен днес. Ваксигрип Тетра, от Марешки, за 24.53.
Прибрах я засега в хладилника, след 10.10 ще я слагам.

Май тази е най-ниската цена. И аз днес питах за нея в "Марешки", но отговориха, че е свършила и обещаха да я доставят утре. В други аптеки я имат налична за 27,50-28лв.

Аз пък не харесах Инфлувак още преди 24г., а сега дали ще ми хареса не зная, но не смятам да опитвам.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2022, 23:46 от vl

# 26
  • Мнения: 54 445
Да, цената е най-ниска от всички споделени досега. За Пловдив става дума. Марешки нямат еднакви цени навсякъде.

# 27
  • Мнения: 324
Тези противогрипни ваксини дали са подходящи за бременни?

# 28
  • Мнения: 13 810
Инфлувак също е с много малки игли.
така е но контейнерът на бг ваксината е по-дълъг някак . На санофи по-тумбест но по къс.

Тези противогрипни ваксини дали са подходящи за бременни?

Да , но по ваше желание. никой няна да ви принуди.

не харесах Инфлувак

Имаше години в които нямаше възможност за избор.

# 29
  • Мнения: 2 480
Не си спомням такива години. Помня, че през някои години бяха заместили ваксигрип с швейцарската инфлексал. И тя ми хареса. Но и тогава май имаше инфлувак.

Общи условия

Активация на акаунт