Противогрипна ваксина сезон 2022/2023/2024

  • 27 920
  • 578
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 9 552
Ваксината НЕ Е гаранция срещу разболяване. Идеята е, че ще се изкара по-леко, отколкото би се изкарал грипът, ако не е поставена ваксина.
Отделен въпрос е вече, че сякаш след появата на Ковид и грипните вируси станаха по-зли от преди.

# 571
  • Мнения: 2 480
Ваксината НЕ Е гаранция срещу разболяване. Идеята е, че ще се изкара по-леко, отколкото би се изкарал грипът, ако не е поставена ваксина.
Отделен въпрос е вече, че сякаш след появата на Ковид и грипните вируси станаха по-зли от преди.

Не е такава идеята, а да не се разболяваме изобщо. За 25г. ваксини ние семейно донякъде сме го постигнали-5-6 пъти сме се разболели и то не тежко, което не е чак толкова лош резултат. Това да е по-леко е надежда, ако вече сме се разболели. Мен тежък грип даже и по-рано никога не ме е нападал. Без ваксина.......Но не беше приятно, случваше се няколко пъти през зимата......

# 572
  • Мнения: 13 810
Както писах като се ваксинирах, новия щам, вкаран във ваксината, А Виктория "ми разказа игрите" още тогава. Така че той никак не е за подценяване даже при ваксинираните. Може да е в мен грешката, щом и на ковид ваксините/ после боледуването реагирах така. Но на грипни ваксини такава реакция до сезон 2023/2024 съм нямала.

# 573
  • Мнения: 191
Имам въпрос относно следващия сезон за този е късно, дете на 5 години, боледува сравнително често, две поредни години пие бронховаксом, колко пъти трябва да приема назалната ваксина, детето е ваксинирано веднъж през първата си годинка.

# 574
  • Мнения: 5 018
Ако на една година е бил завършен ваксинационният цикъл, тоест получило е две пълни дози през месец, то догодина сложете само една доза назална ваксина.

Ако на годинката е било ваксинирано еднократно, трябва да поставите две дози назална ваксина.

# 575
  • Мнения: 2 452
Моето дете за втори път е с грип А и двата пъти потвърдено с тест. Четох някъде че при деца теста може да позитивира дълго време след инфекцията и мислехме че не е с грип. Два дена по-късно и аз съм с положителен тест за грип А. Не че не знаех че няма траен имунитет срещу грипа и въпреки това не го очаквах

# 576
  • Мнения: 2 498
Аз пък спокойна, че го изкарахме в края на миналата година... Значи да не се отпускам много. Не че може човек. По Коледа - грип А, що не и грип Б след някоя друга седмица.

А ваксини имате ли? И как го кара детето сега втория път? Дали е по-леко?

# 577
  • Пловдив
  • Мнения: 4 705
Нис, а имате ли симптоми?

# 578
  • Мнения: 2 452
Нямаме ваксини. Детето го кара по леко но беше много странно почна със сополи и кашлица няколко дена минаха онлайн в училище и не е имал контакти и изведнъж дигна 39. Аз първия път се опазих но сега съм като помляна. И двата пъти е грип А и аз така бях спокойна че го изкараха вкъщи преди Коледа .

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 13:47 от Niss

Общи условия

Активация на акаунт