Противогрипна ваксина сезон 2022/2023/2024

  • 27 919
  • 578
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Голяма простотия свърших. Купих снощи Ваксигрип от Марешки и си престоя в чантата ми през нощта, чак сега я сложих в хладилника. Да я изхвърлям ли, да я ползвам ли?

# 46
  • Мнения: 54 445
Нищо ѝ няма. Моят ЛЛ каза, че може да стои 24 часа на стайна температура. Питала съм кога да я извадя, че нали не трябва да е студена при поставяне. Така ми каза.

# 47
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Супер,Дева,благодаря!
Много сте ми полезни,чета ви.
На дъщеря ми мисля  да й сложим от тази с впръскването.

# 48
  • Мнения: 35 113
На дете на 5 г слагали ли сте Инфлувяк?
Цялата доза ли се слага ?

# 49
  • Мнения: 1 226
На дете на 5 г слагали ли сте Инфлувяк?
Цялата доза ли се слага ?
Имам спомен, че на тази възраст му слагах половин доза. Деляхме си една ваксина с друго дете.
Личния какво казва?

# 50
  • Мнения: 35 113
Тя казва да сложа тази с впръскването в носа.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 5 953
И аз за децата ще изчакам ваксините с впръскването.
За нас ще вземем от вече наличните.

# 52
  • Мнения: 2 480
Питала съм кога да я извадя, че нали не трябва да е студена при поставяне. Така ми каза.

Да, тъй, но може да се стопли с ръце веднага след изваждането от опаковката. Точно така пъстъпих преди 2дена.

# 53
  • Мнения: 54 445
Може. Но тя се притеснява, че ваксината е негодна, защото е стояла една нощ в чантата. Това обясних. Че не е проблем да стои 24 часа.

# 54
  • Мнения: 1 226
Тя казва да сложа тази с впръскването в носа.
Ти се колебаеш коя да сложиш ли?
Тези за носа са нещо ново, когато моя беше малък нямаше.
Колко са ефикасни не знам.

# 55
  • Мнения: 2 480
Не са нещо ново. Преди повече от 20г. продаваха IRS19, но не беше ефикасна. През 80-те в техникума ни слагаха експериментална в носа, а ползата беше нула.

Ако сега са измислили по-съвършена за носа би било добре.

# 56
  • Мнения: 1 226
Нещо им нямам вяра. Четох, че ваксина се бие в мускула, защото там най-добре се усвоява.

Пийк, вземи 1 ваксина и му сложи половин, след месец другата половина. Така се прави, когато се ваксинира за първи път. Догодина само 1 боцкане.

# 57
  • Мнения: 2 480
Ако е подкожно, пак се усвоява добре, но боли. Затова се търси оптималния вариант. БЦЖ даже е вътрекожна, но тя е изключение.

# 58
  • Мнения: 30
Искам да попитам почитателките като мен на противогрипната ваксина на Mylan (Influvac), да ме притеснява ли наскоро установения от мен факт, че я няма в US (FDA Аpproval) за разлика от тези на Sanofi Pasteur (които в USA имат други търговски наименования- Fluzone и Flublok, отличаващи се от европейското (и не само) наименование Vaxigrip)?

# 59
  • Мнения: 54 445
Не мисля, че трябва да те притеснява. И аз за пръв път ще слагам Ваксигрип.

Общи условия

Активация на акаунт