Кол център

  • 5 978
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 161
Надявам се!
Опитвам се да мисля позитивно, но все "изниква" някаква кофти информация от някъде и притеснението ми рязко нараства.
Лошото е,че няма да имам възможност да си позволя да остана без приходи и ще трябва веднага да започна някъде, а така като от толкова години не съм била в България, съм доста назад с информацията.

# 61
  • София
  • Мнения: 38 595
А къде живееш?

# 62
  • Мнения: X
Винаги ще има и лоши мнения за която и да е фирма, въпросът е да не са само лоши. На пазара в този сектор се знаят кои са читавите фирми. Разбира се, от тях също има недоволни служители, но като цяло има и нормални работодатели.

Съветвам те да търсиш работа още преди да си се прибрала и да правиш дистанционни интервюта. Така ще можеш да си уредиш нещата и веднага да започнеш.

# 63
  • Мнения: 954
Не виждам защо ще си причиняваш работа в колцентър. Особено след като си с немски, който в момента е най-търсен от всички чужди езици. Само след един месец ще ти се иска да не се беше връщала от Германия.
Търси позиции в HP, Modis, Coca Cola, Ingram, IBM. За административни позиции в големите вериги като Лидъл, Кауфланд и ДМ също до преди няколко години немският беше задължително условие, сега вече не е, просто защото не могат да намерят хора, но ти щом го знаеш, ще имаш огромно предимство пред другите кандидати.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 037
Аз също не бих препоръчала Региоком или Телъс.
От горе споменатите са ок HP и Coca Cola. В Лидл и Кауфланд условията също чувам, че са коректни. Модис,  IBM, Инграм не стават, според мен.
Но в България има голяяявм глад на хора с немски и категорично препоръчвам да Не се започва в кол център.
Задължително пуснете във споменатите вече компании, без Телъс и Региоком, и изберете най-доброто място за Вас, като обърнете внимание на социалната политика на фирмата - бонуси, заплата, всички май дават ваучери и имат допълнително здравно осигуряване, работно време и т.н. Сега интервютата са в повечето случаи дистанционно.
Много е важно да не се подценявате и да изберете най-добрата оферта за Вас, без да правите компромиси!
Успех Ви желая и дори първата работа да не е Вашето място, след това ще се ориентирате и ще го намерите!

# 65
  • Мнения: 161
Благодаря за съветите!
Гледала съм и техни обяви, но останах с впечатлението, че те не предлагат изцяло хоумофис позиции или поне не такива, които са за мен. До момента имам 3 направени телефонни интервюта с горепосочените две и с още една аутсорсинг компания (пак кол център). Честно казано по телефона звучаха доста добре офертите, но явно е заблуда. Когато се прибера ще живея в малко градче в провинцията, което само по себе си ми налага да търся само хоумофис, това още повече ми усложнява ситуацията.
Ще продължавам с търсенето и дано намеря нещо.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 592
Ако не търсиш кариерно развитие, тези компании са добре като начало, докато си стъпиш на краката в България. Не бързай да отказваш оферта, ако ти харесва като пари и условия. За няколкото месеца, в които можеш да останеш там, ще прецениш дали да продължиш, или да търсиш нещо друго.

# 67
  • Мнения: 161
Аз точно за това много искам да поговоря с някой който е работил или все още работи там, за да придобия по-подробна престава за какво точно става въпрос, защото по телефона се коментира главно условията и горе-долу задачите, но по обявеното ми се струва твърде лесно за тази заплата...абе намирисва ми нещо 😁

# 68
  • София
  • Мнения: 38 595
Относно кол центровете
1. Обучението е тегаво
2. После ти дават гадни смени
3. Непрекъснато те следят за най-мъничката грешчица! Пишат оценки, отчети - голям стрес е.

# 69
  • Мнения: X
В кол центъра е стрес, но е някакво начало все пак. А с опита можеш да разбереш дали искаш да се развиваш в някаква насока. Примерно cybersecurity или networking, или нещо съвсем различно като accounting, finance.
Не очаквай да издържиш да работиш 10 г в кол център, само защото е хоум офис. Но има възможност за хубави позиции с чужди езици, които нито са на смени, нито са на телефон, нито са толкова стресови.

# 70
  • Мнения: 2 911
Съд арестува и предава на Германия български младеж от кол център
Цитат
Това е поредният младеж, който е на път да бъде предаден в Германия. Според неофициална информация вече поне петима са дадени по европейска заповед за арест, като практиката е у нас да не се образуват наказателни производства, независимо, че на практика дейността е изършвана в България. Прави впечатление и, че се появяват официални съобщения за предаване единствено само за младежи от най-ниските нива на въпросните фирми, а не и за началниците им, както и за собствениците на търговските дружества.

Версиите на предаваните е, че те не са бил наясно, че се извършва нещо нередно в нито един момент, както и че не са имали нито обратна връзка с клиентите, нито достъп до сметките и са работили на легални и регистрирани трудови договори като само са търсили клиенти.

Поредния "невинен" телефонен измамник уж стремял се към бърза кариера в кол център. Да имате едно на ум, ако някое предложение изглежда твърде добро за да е истина.

# 71
  • Мнения: 161
Леле ужас...
Пази боже!
Днес получих оферта и от съдерланд. Нямам представа дали там е по-добре като работна среда, но възнаграждението им е по-добро от горе споменатите две компании. Някой с прясна информация за тях? Проекта е Телеком Дойчланд.

# 72
  • Мнения: X
Съдърланд е по-добре от фирми като 60к примерно и за старт в кариерата може и да е ок. Поне за 6 месеца, година, докато добиете стаж. Вече зависи от самия проект.

# 73
  • Мнения: 161
Единственото, което не ми се понрави е дългото обучение. За шест седмици ще трябва да бъда там, далеч от двете ми малки деца. Казаха, че не предлагат никаква форма на онлайн обучение, за разлика от региоком, при които всичко е онлайн. За сега мисля да премина през всички интервюта и накрая ще реша с коя от фирмите ще подпиша.

# 74
  • София
  • Мнения: 38 595
Като децата ми бяха по-малки, доста ходех по интервюта в кол-центрове
 Минавам английския, даже втория език, обясняват условията и опа стигаме до смените. До 23 ч, до 1 часа.... Сутрин от 5, от 7. Ами с малки деца не става.

Общи условия

Активация на акаунт