Кол център

  • 5 818
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте!
Какво ниво е необходимо за започване на работа в кол център с английски език?
Ако трябва например B2 и изкарам 4 интензивни курса по 3 месеца по 100-120 часа за курс тоест общо 12 месеца курсове 4 нива - общо 400-480 часа дали ще се науча, за да мога да започна работа в кол център ?

# 1
  • Мнения: 5 139
Ако някой ти каже, че ти трябва С1 и С2 спокойно можеш да попиташ защо им трябва толкова високо ниво. С1 е нейтив, С2 е академикъл. С1 няма как да докараш без престой в страната или поне ще ти е дооооста трудно, за С2 ти трябва филология. Но в общия случай пишат бла-бла по обявите.

За часове не мога да кажа, ако схващаш езици бързо така че да можеш да говориш - супер. Ако ще ти е първи език - оле мале. От изключителна важност е да намериш с кого да говориш извън курса, да изкараш един по примерно бизнес английски, където се говори повече. Аз за съжаление не си практикувам много езика и вкъщи с половинката си говорим на английски за дребни неща, на пазар, когато обсъждаме нещо. Счупиш ли се веднъж да проговориш е по-лесно.

# 2
  • Мнения: 14 845
В повечето обяви, които съм виждала, не пише конкретно ниво от рамката, а там, където пише, е само и единствено В2.
Имай предвид, че В2 хич не е ниско ниво, трябва да умееш да водиш свободно ежедневни разговори и да схващаш значение на непозната дума от контекста.
С нива А познаваш азбуката, основна граматика и можеш да си купиш хляб и кафе.

# 3
  • Мнения: 295
Б2 е окей за работа, обаче само с един език - английски, не можеш да се надяваш на добро заплащане.  В пъти по-добре като пари ще е с един друг език, не много полулярен, плюс Б1 на английски.

# 4
  • Мнения: X
За кол център взимат лесно, ако ще в обявата да пише с2. Има голямо текучество и винаги им трябват хора. Гледа се основно говоримо, те ще ти направят валидация.

# 5
  • Мнения: 1 522
Ако някой ти каже, че ти трябва С1 и С2 спокойно можеш да попиташ защо им трябва толкова високо ниво. С1 е нейтив, С2 е академикъл. С1 няма как да докараш без престой в страната или поне ще ти е дооооста трудно, за С2 ти трябва филология. Но в общия случай пишат бла-бла по обявите.

За часове не мога да кажа, ако схващаш езици бързо така че да можеш да говориш - супер. Ако ще ти е първи език - оле мале. От изключителна важност е да намериш с кого да говориш извън курса, да изкараш един по примерно бизнес английски, където се говори повече. Аз за съжаление не си практикувам много езика и вкъщи с половинката си говорим на английски за дребни неща, на пазар, когато обсъждаме нещо. Счупиш ли се веднъж да проговориш е по-лесно.

Аз имам C1 на Кеймбридж, взех го в 11 клас, без да съм бил никога в англоезична страна до момента на взимането му. Става с курсове или самообучение. Можеш ли да ми покажеш къде пише, че C1 е нейтив. А един познат със същите курсове взе и C2 - или 3тия сертификт на Кеймбридж.

# 6
  • Мнения: 30
Ако някой ти каже, че ти трябва С1 и С2 спокойно можеш да попиташ защо им трябва толкова високо ниво. С1 е нейтив, С2 е академикъл. С1 няма как да докараш без престой в страната или поне ще ти е дооооста трудно, за С2 ти трябва филология. Но в общия случай пишат бла-бла по обявите.

За часове не мога да кажа, ако схващаш езици бързо така че да можеш да говориш - супер. Ако ще ти е първи език - оле мале. От изключителна важност е да намериш с кого да говориш извън курса, да изкараш един по примерно бизнес английски, където се говори повече. Аз за съжаление не си практикувам много езика и вкъщи с половинката си говорим на английски за дребни неща, на пазар, когато обсъждаме нещо. Счупиш ли се веднъж да проговориш е по-лесно.

Аз имам C1 на Кеймбридж, взех го в 11 клас, без да съм бил никога в англоезична страна до момента на взимането му. Става с курсове или самообучение. Можеш ли да ми покажеш къде пише, че C1 е нейтив. А един познат със същите курсове взе и C2 - или 3тия сертификт на Кеймбридж.

За колко време стигна това ниво ? Интензивни курсове ли кара ? В коя школа ? От курсовете ли се научи ?

# 7
  • Мнения: 1 522
10 години. От втори клас до 11 клас. Учене в училище и в школи. Само една от тези години не съм ходил на частна школа. Почнах с курсове в читалище, после в училища Европа. На училището не съм разчитал.

# 8
  • Мнения: 30
10 години. От втори клас до 11 клас. Учене в училище и в школи. Само една от тези години не съм ходил на частна школа. Почнах с курсове в читалище, после в училища Европа. На училището не съм разчитал.

Има ли как за 4 курса по 3-4 месеца, ако се учи постоянно да се стигне ниво B2 ?

# 9
  • Мнения: 12 015
Езикова гимназия би трябвало да е В2. Поне осемдесетте години, това значеше да можеш да четеш литература в оригинал, да владееш 7-8000 думи минимум и основите на граматиката, да можеш да пишеш теми на този език, уроци по история, география, физика, химия, биология се изучаваха на езика. Аз учих в гимназия с преподаване на руски и за учителите ми по тези предмети, без химичката, руският беше матерен език.
Реално погледнато, днес много ученици не владеят български на такова ниво.
Не съм запозната с изискванията за работа в колцентър, но би трябвало да владеете езика на ниво 3000 думи и основна граматика, което би Ви позволило да гледате филми, да следите пресата, да четете адаптирани текстове, на ежедневно ниво да водите разговори по теми като семейство, природа, храна, да умеете да направите резервация, да си купите или продадете нещо в магазин...

# 10
  • Мнения: 1 522
Не знам. Не съм такъв специалист. Може би трябва да отидете в някоя школа и да питате. Зависи сигурно от началното ниво, от ученика и от курсовете и от това, което отделяте извън курсовете като време и усилия.

Според мен тръгвате от грешната насока. Език се учи дълги години, продължително време. Не може да почнете да учите английски, щото искате след една година да сте в кол център. Дори да го научите, утре може да не ви вземат в кол център или да не ви хареса конкретното предложение.

Моето мнение е - почнете да учите английски заради самото научаване, защото ще ви е ценен и полезен така или иначе, а не с нагласата - след година да съм в кол център. И да не сте в кол център, научаването на английски никога няма да ви е в минус в настоящата обстановка.

# 11
  • Мнения: 30
Не знам. Не съм такъв специалист. Може би трябва да отидете в някоя школа и да питате. Зависи сигурно от началното ниво, от ученика и от курсовете и от това, което отделяте извън курсовете като време и усилия.

Според мен тръгвате от грешната насока. Език се учи дълги години, продължително време. Не може да почнете да учите английски, щото искате след една година да сте в кол център. Дори да го научите, утре може да не ви вземат в кол център или да не ви хареса конкретното предложение.

Моето мнение е - почнете да учите английски заради самото научаване, защото ще ви е ценен и полезен така или иначе, а не с нагласата - след година да съм в кол център. И да не сте в кол център, научаването на английски никога няма да ви е в минус в настоящата обстановка.

Аз искам да работя там, за да го науча.
Тоест хем да го уча и поддържам и да изкарвам пари. Иначе целта е друга професия.
Иначе ако работя нещо само на български и не го практикувам ще го забравя и все едно не съм карал курсове. А моята работа е такава, че нямам време много да преговарям след работа - 1 час на ден максимум.

# 12
  • Мнения: 5 139
Futbolero, С1 се покрива, не е драмата в покриването. Въпроса е човек да може да комуникира като C1 или поне близо. Като с книжката, дето не прави шофьора, а практиката. И написах, че е трудно, не невъзможно. Мен ако питаш има българи, които не са C1 на български, ама айде.
Определено има разлика, когато говориш с някой с B2 на английски и с нейтив на английски (или българи с С1, разбира се). Вдигаш си нивото само със слушането и инстинктивния опит за имитация, за това казвам, че е по-лесно да се стигне в съответната среда. Брата докара ниво B1 на Холандски само с престой там 6 месеца и подслушване на колегите от работа, които говореха с него на английски. 13тия войн в действие Simple Smile
Давам пример и със себе си. Учила съм Бритиш инглиш до 7ми клас в школа, старичка система, но много стабилна, с подготовка за Питмън и т.н. После до 12ти някаква относително читава в училище. После в университета бизнес английски. Ей това произношение на can't не можех да го докарам и това е. Все ми беше кент в главата. Не ми идваше да е кант. Отидох в Лондон на екскурзия, на втория ден го бях оправила. Тъп пример, но е един от многото.

https://www.efset.org/cefr/c1/ първото излязло от Гугъл, можеш да разцъкаш и страничните нива, за да разгледаш какво пише, ако ти е интересно.

# 13
  • Мнения: 1 522
Аз лично никога не съм имал проблем с комуникацията - разбрал съм се с всеки, от години работя в международни компании в ИТ сферата. Говорил съм на английски с немци, американци, азиатци, индийци. Не съм имал никакви проблеми. Е произношението ми не е а английски акцент, но на ежедневната база не съм имал проблем да разбирам всеки и всеки да ме разбира. А това е най-важното. Плюс че са ми предлагали от Британика да съм им преподавател по английски, плюс преподавах на съпругата вкъщи и от ниво А1 я докарах до B2 и първи сертификат на Кеймбридж. Пък нека не съм нейтив. Важното е че ползвам успешно езика и не съм срещнал проблем.

ПС - като бях на бригада в Америка имаше един китаец дето мислеше, че много знае английски, щото живеел от 7 години в САЩ (ама в китайския квартал). Е познай - нищо не му се разбираше. Говореше отвратително. Така че имаш някви неверни стереотипи в главата.

# 14
  • Мнения: 5 139
Средата, средата е важна, не толкова адреса. Оф! Голямо хващане за думата. Ако някой е заобиколен от хора, които говорят правилно е по-лесно и той да говори правилно. Обратното - ако си стои в китайския квартал, няма да говори правилно, освен, ако не полага усилия. В общия случай, който явно е само в моята глава, когато отидеш навън е по-лесно. В твоя не е - честито ти. Ти си си стоял в България, положил си усилия и си успял да го докараш.
Казах още в началото - възможно е, просто е по-трудно, особено, ако както авторът желае, целта е постигане на добро разговорно ниво за година. Не разбирам от къде идва тази брутална нужда от защитаване на егото при теб, ама not cool.

Общи условия

Активация на акаунт