Кол център

  • 5 820
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 845
Има ли как за 4 курса по 3-4 месеца, ако се учи постоянно да се стигне ниво B2 ?
Ти май не разбираш. Нивото на езика не е просто минати курсове, а какво ти си усвоил. Може и с два курса да го стигнеш, а може и с 10 да не го стигнеш, ако нямаш усет за език и ако чакаш само на курса.

# 16
  • Мнения: 1 522
Средата, средата е важна, не толкова адреса. Оф! Голямо хващане за думата. Ако някой е заобиколен от хора, които говорят правилно е по-лесно и той да говори правилно. Обратното - ако си стои в китайския квартал, няма да говори правилно, освен, ако не полага усилия. В общия случай, който явно е само в моята глава, когато отидеш навън е по-лесно. В твоя не е - честито ти. Ти си си стоял в България, положил си усилия и си успял да го докараш.
Казах още в началото - възможно е, просто е по-трудно, особено, ако както авторът желае, целта е постигане на добро разговорно ниво за година. Не разбирам от къде идва тази брутална нужда от защитаване на егото при теб, ама not cool.

Не съм искал да се заяждам. В крайна сметка, ако го учиш правилно езика (в смисъл не в Китайския квартал на Ню Йорк), естествено, че по-добре да си в среда на native speakers - но пак си трябват и курсове. НО в случая - ти за какво изобщо го каза това. Ти едва ли не го отряза човека в началото с високопарното изявление - C1 е само ако си native. А пък C2 било академикал - каквото и да значи това определение. Което ми се стори неадекватно - в Бъ;гария маса хора от гимназиите и от школи имат C1 и C2 и доста добре се справят.

# 17
  • Мнения: 5 140
Нищо на никого не съм рязала. Въпросът беше какво ниво е нужно. Казах да не се вторачва ако в обявата пише С1, защото в масовия случай такова не е задължително за колцентрове. А това са рекрутърски трикове - пише се по-високо, за да са ок тези, които кандидатстват с по-ниско.
И ако случайно не съм била достатъчно ясна - C1 е ниво нейтив, а не че само нейтив може да е С1.

# 18
  • Мнения: 5 820
Не разбирам много от нивата по английски език и в кое ниво какво трябва да се знае. Важното е човек да може да говори свободно, да разбира отсрещната страна и да има едно разбираемо произношение. Също да може да предположи коя е непознатата дума за него в контекста на изречението. Всеки има акцент и различно произношение като не си english native speakers.Точно това съм слушала във видеата по английски език, че това не е никакъв проблем, дори е харизъм за един човек да има различен акцент от останалите, които са native speakers.

     За една година да се научи един език на добро ниво, е почти невъзможно за мене, ако не е си на Ти в изучаването на езици. А не като мене, която учи английски език с години наред. И наистина една потребителка ви отговори, че не става тука въпрос колко курса трябва да изкарате, за да владеете на добро ниво английски език и да можете да работите в call centre. Можете да не схващате толкова бързо. Също така изучаването на един език трябва повторение, преговори, писане, повторение, преговори, писане и т.н. Също да бъдете доста упорита и инатлива и да не се отказвате при всяка изправена трудност в изучаването на език пред вас. А написахте, че разполагате с време само 1 час. Не знам какво можете да научите за този 1 час. На мене ми отнема доста време да изгледам едно 20-30-минутно видео и да извадя важната информация от него и да я науча. За изучаването на език трябва да се отдели доста време. Напоследък и аз нямам това време да уча английски език, след като баща ми почина преди 3 месеца.

    И още нещо, не учите английски език по пасивния начин, като само гледате видеа и си мислите, че сте разбрали и запомнили материала по него и непознатите думи. Правете като мене, по време на видеото си правете записки на важните неща. Ако трябва пак изгледайте дадено видео, ако мислите, че не сте разбрали нещо и/или сте пропуснали нещо във вашите записки. После седнете да ги прочете поне 2-3 пъти. На следващия ден, пак преговорите записките от наученото. В противен случай, ако учите по пасивния начин, ще помните информацията максимум 8-9 дни и накрая всичко ще забравите.

# 19
  • Мнения: 30
Не разбирам много от нивата по английски език и в кое ниво какво трябва да се знае. Важното е човек да може да говори свободно, да разбира отсрещната страна и да има едно разбираемо произношение. Също да може да предположи коя е непознатата дума за него в контекста на изречението. Всеки има акцент и различно произношение като не си english native speakers.Точно това съм слушала във видеата по английски език, че това не е никакъв проблем, дори е харизъм за един човек да има различен акцент от останалите, които са native speakers.

     За една година да се научи един език на добро ниво, е почти невъзможно за мене, ако не е си на Ти в изучаването на езици. А не като мене, която учи английски език с години наред. И наистина една потребителка ви отговори, че не става тука въпрос колко курса трябва да изкарате, за да владеете на добро ниво английски език и да можете да работите в call centre. Можете да не схващате толкова бързо. Също така изучаването на един език трябва повторение, преговори, писане, повторение, преговори, писане и т.н. Също да бъдете доста упорита и инатлива и да не се отказвате при всяка изправена трудност в изучаването на език пред вас. А написахте, че разполагате с време само 1 час. Не знам какво можете да научите за този 1 час. На мене ми отнема доста време да изгледам едно 20-30-минутно видео и да извадя важната информация от него и да я науча. За изучаването на език трябва да се отдели доста време. Напоследък и аз нямам това време да уча английски език, след като баща ми почина преди 3 месеца.

    И още нещо, не учите английски език по пасивния начин, като само гледате видеа и си мислите, че сте разбрали и запомнили материала по него и непознатите думи. Правете като мене, по време на видеото си правете записки на важните неща. Ако трябва пак изгледайте дадено видео, ако мислите, че не сте разбрали нещо и/или сте пропуснали нещо във вашите записки. После седнете да ги прочете поне 2-3 пъти. На следващия ден, пак преговорите записките от наученото. В противен случай, ако учите по пасивния начин, ще помните информацията максимум 8-9 дни и накрая всичко ще забравите.

Да, ако съм на работа по 1 час мога да отделям.
Затова исках да напусна работа, така или иначе искам да я сменям и щях да карам 1г курсове - интензивни.
След курса, ако се върна пак на някаква работа и имам 1 час на ден нищо няма да се науча.
Затова и исках след курсовете да мога да започна работа в кол център, за да го практикувам, иначе не искам да работя в кол център

# 20
  • Мнения: X
А защо не учиш и работиш едновременно, за един английски чак да напускаш работа?

# 21
  • Мнения: 30
А защо не учиш и работиш едновременно, за един английски чак да напускаш работа?
Защото такава ми е работата, че не ми остава много време - по 1 час на ден.

# 22
  • Мнения: 14 845
Тоест, работиш всеки ден, вкл.събота и неделя, по 15 часа?

# 23
  • Мнения: 30
Тоест, работиш всеки ден, вкл.събота и неделя, по 15 часа?

Събота и неделя не работя, но имам да преглеждам доста неща също.
Все пак имам време събота и неделя, но не знам дали ще е достатъчно

# 24
  • Мнения: X
Запиши се на съботно-неделен курс. През седмицата нямаш ли никакво време? Нарциса хубаво те попита…

# 25
  • Мнения: 30
Запиши се на съботно-неделен курс. През седмицата нямаш ли никакво време? Нарциса хубаво те попита…

През седмицата по 1 час някъде, ще се запиша, но се притеснявам, че като се учи толкова рядко дали не се позабравя, не да се забравя, но ..

# 26
  • Мнения: 14 845
С един час дневно занимание с език, който не владееш, няма да стане със сигурност.
Ако темата е сериозна, по-добре се ориентирай към някаква друга служба, не колцентър. Куриерите също вадят добри пари. Ако в колцентъра ще си само с английски, със сигурност ще заработваш по-малко от куриер.

# 27
  • Мнения: 30
С един час дневно занимание с език, който не владееш, няма да стане със сигурност.
Ако темата е сериозна, по-добре се ориентирай към някаква друга служба, не колцентър. Куриерите също вадят добри пари. Ако в колцентъра ще си само с английски, със сигурност ще заработваш по-малко от куриер.

Мен не ме интересува колко ще изкаравам. Целта е да го практикувам и да имам пари за сметките.
А каква друга служба, която да се практикува английски ?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 567
Език се учи дълго време, с постоянство, със зубрене на нови думи всеки ден. Ако започваш от нулата, за една година е много трудно да стигнеш B2 според мен. Можеш, ако се занимаваш с това по 3-4 часа всеки ден, но с по 1 час седмично просто ще си загубиш времето и парите. Аз владея 2 чужди езика, на ниво C1 и ми стигат да си изкарвам прехраната. Имам афинитет към чуждите езици и съм учила още 2 други, но поради несериозно отношение и липса на време не успях да стигна далеч. Така че или се захващай сериозно, или не започвай изобщо.

# 29
  • Мнения: 30
Език се учи дълго време, с постоянство, със зубрене на нови думи всеки ден. Ако започваш от нулата, за една година е много трудно да стигнеш B2 според мен. Можеш, ако се занимаваш с това по 3-4 часа всеки ден, но с по 1 час седмично просто ще си загубиш времето и парите. Аз владея 2 чужди езика, на ниво C1 и ми стигат да си изкарвам прехраната. Имам афинитет към чуждите езици и съм учила още 2 други, но поради несериозно отношение и липса на време не успях да стигна далеч. Така че или се захващай сериозно, или не започвай изобщо.

Ами по този начин мислих и аз. Затова казвах, че да напсуна работа и да изкарам 4 нива и само това да правя 1 година. Защото с по 1 час на ден нищо сякаш няма да стане.

Общи условия

Активация на акаунт