Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 798
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 707
И мен ме интересува режима на хранене на Ули! Споделям заболяванията на Уиш и не мога да намеря баланс.

# 46
  • Мнения: 9 871
Кло, благодаря че и в новата година си нашата онлайн домакиня. Отваряш къщичката ни, ние влизаме, настаняваме нашите радости и тревоги, украсяваме със закачки и майтапи и се чувстваме на мястото си Heart
Честита да е Веселинкова! Обичана и щастлива! Честито и на другите именнички в темата!
Пия кафе и ям неустоимо вкусни ореховки. Не съм ги правила аз и няма и да ги направя, толкова са пристрастяващи.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
За много години, приятели! Kissing Heart  Да сте здрави и да успеем да си върнем нормалния живот!

Весе, Kissing Heart


Ние откарахме почти до 3, ма си беше тъпо...нищо, тая година повече Wink
Като се прибрахме попаднах на лайв концерт на Адел в някаква обсерватория...страхотно! Та ще го търся пак.

# 48
  • Мнения: 7 243
Честит имен ден, Веселинкова! Да си жива и здрава, да имаш безброй поводи за празник и късметът никога да не те оставя! Heart
Честити да са и другите именници!

Аз издържах до около 3:30 и си легнах. Най-младата на масата, пък първа се предадох, както свеки отбеляза тази сутрин Simple Smile Недоспала съм, главата ме боли, пия второ кафе. Измих чиниите и чакам МУ да се събуди да поизлезем малко да се разведрим.

От баницата ми се паднаха приятелите, на МУ - крепко здраве.
Минаха вече и Коледа, и Нова година, можем да започваме с плановете за море Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 9 551
Честита Нова година, прекрасни!
Усмивките да не слизат от лицата ви, радост да топли сърцата ви и здраве да трепти в телата ви!

Честит имен ден на Веселинкова и всички други, празнуващи днес!

Кло, благодаря, че отново се погрижи за нашето убежище! Нека и тази година продължим да го обитаваме в разбирателство! Да мрънкаме за бели кахъри! Повече радост да имаме!

# 50
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062



Да сте живи и здрави, да е спокойна и успешна годината, да са здрави и уверени децата ни.
Амин!

мистик, ако я намериш, пусни едно линкче тук. Simple Smile

# 51
  • Германия
  • Мнения: 1 026
И мен ме интересува режима на хранене на Ули, така че направо го пусни тук

Седя и се чуда, да лягам ли или първо да пия едно кафе и тогава да лягам

# 52
  • Мнения: 2 259
Добро утро. Аз не знам защо реших, че днес е добър ден за спиране на цигарите Grinning Ужасно е, да знаете!
Честит имен ден на Веселинкова! Да си здрава и щастлива Simple Smile

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Добри, нищо не намирам...иначе е това, само коментари разни..
https://daily.afisha.ru/news/57057-na-okko-vyshla-zapis-sekretno … go-alboma-pevicy/
Таен концерт е бил, но атмосфера и песни в едно с интервюто и от Опра беше топ...яд ме е че не го намирам Confused

# 54
  • Мнения: 9 871
Ваичка, тогава аз да реша, че е добър ден за намаляване на сладкото 😉 Наистина трябва да го направя!
Идващите дни ще ви питам нещо, свързано със здравословен проблем, сигурна съм, че ще ме насочите.

# 55
  • Мнения: 2 170
Добро утро, дружина! Събудиха ме сурвакари…Откровено ненавиждам някои традиции като коледуването и сурвакането. Не виждам нищо красиво и символично някой да те удря с пръчка, да ти реди някакви думи, а ти да му даваш лакомства и пари. С риск да скандализирам  народонаселението ще кажа, че за мен това си е зле прикрита просия, щото мнозинството са едни огромни малцинствени групи, които нагло ме дърпат и викат – дай и мЕсо како и дрехи и компот….
Но толкова обичам една друга традиция- бабугерите. В други региони ги  наричат кукери 😉  но в моя  „Париж“ те винаги са били Бабугери. Езическата магия на този ритуал ме опиянява! Красотата на кожите замайва сетивата ми, звънът на чановете пронизва сърцето ми, и дали защото съм зла сила, а тези същества гонят злото, сърцето ми сякаш излиза от ритъм щом ги видя. Изпитвам едновременно  страх и възхищение. Дивите им танци, оглушителният звън, острият мирис на кожи ме опиват. Останалата бутафория около тях не ме вълнува- булки, попове, и тем подобни  персонажи  не са ми интересни, но самите бабугери ме омайват. Спомням си в детството ми любимият ми братовчед с какъв трепет се приготвяше да „бабугерясва“ – шиене на костюми, събиране на звънци, репетиции. Ех, че хубави спомени съм скътала в сърцето си с тези страховити твари. Другият ми по- малък братовчед ставаше най- огромният бабугер, който съм виждала и макар да се пазеха , за да са инкогнито, винаги го разпознавах  по огромните ръце. Като ги размахаше насреща ми, колкото и страх да изпитвах, се успокоявах, че това е той 🙂 Такива са те- страшни, но вълнуващи, шумни, но и  весели, езически, но близки на дивата ми душа. Хилядократно предпочитам оглушителния шум на звънците, пред тъпото безсмислие на пиратки и фойерверки. Прелюбимият ми Владо Калембер има песен- „Зови цигане“- с удоволствие бих перифразирала- Извикайте бабугерите 😉

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 12:30 от Caramella

# 56
  • Мнения: 6 299
Ни на Ваичка,ни на Елиф решенията смятам да последвам 😂.Не ме бива и в съветите,но мога да изслушвам с разбиране 😁
Карамел,тука им викаме кукери.Добре че онагледи,иначе нямаше да разбера кое визираш 😂
Мътен ми е мозъка,шефския също,спи му се,две не види,чак не иска да яде.Още малко и викаме Сънчо.

# 57
  • Мнения: 14 790
И аз не обичам нито лазаруването,нито сурвакането. Като дете се чувствах много тъпо да сурвакам. За това сега и Синеочка не прави тези работи.
Кукери не съм виждала на живо,а много ми се иска. Обичам тези обичаи,както и хорото на Йорданов ден.
Снощи като си легнах,с ужас установих,че не си пожелах нищичко в 00:00! 😲🤭
После се замислих,че последните години си пожелавам разни неща и до момента нищо не се е променило спрямо тях,та тази година може пък да се. 😊
Снощи даже заря не можахме да видим,щото имаше адски гъста мъгла. За това пък днес станах и печеше слънце,а сега вали дъжд. 😖
И ММ беше решил да спира цигарите от днес. 😂😁 Познайте дали се получи. 🤭
Добри да не чете!
Скрит текст:
Пак ще пържа мекициЙ. 😁

# 58
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
ще звуча като дърта мрънкотеща скумрия, но не ме четете ако не искате.

Скрит текст:
аз съм стара, стара, чак древна.
по-възрастна от библията с една страница Wink и затова помня - коледуват момчетата, лазаруват момичетата.

в дома си може да коледува/лазарува всеки, но навън си има правила.
не знам кой, кога и как реши, че момичетата могат да коледуват, но за момчета лазарки не бях чувала до миналата година.
не било справедливо.
момче лазаЕЦ!
мамЦа му и прАсе!

# 59
  • София
  • Мнения: 13 700
Честита нова година. Желая ви здраве и късмет.
Кло, благодаря, че пак ни събра.
Абе момичета, какви ги вършите. Пак чистят и готвят. Колко пъти да ви повтарям, че на празник нищо не се прави, а особено на 1, за да не ви тръгва годината на хамалогия 🤣.
Сега плюйте през рамо, за да ви е лежерна годината.

Общи условия

Активация на акаунт