Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 911
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 574
Ени, ми сега и мен ме стресна…И аз нищо не си пожелах. Joy Добре че падащи звезди видях преди няколко месеца.

# 61
  • Мнения: 3 703
Да ви е честита Новата Година, момичета и момчета!

# 62
  • Мнения: 6 312
Аз никога нищо не съм си пожелавала! Айде,такива да си ни оплакванията!
Кара Миа като спомена за кукери,се сетих,че преди някой години ги гледах на живо.Със зълва ми бяхме на почивка и процедури в Павел баня.Все по едно и също време на годината ходехме,около месни заговезни се падаше едната година.Имаше кукери от друга страна,не помня със сигурност коя беше,наред с българските.Едни костюми,едни чанове,викане,блъскане,тъпани по улиците,нашенци имат и традицията да се маскират,като на карнавал.Ма то на булки се правеха,бебета, шейхове,Абе квот се сети човек,и все мъже/момчета.(Даже в едно тукашно село, именно карнавали му казват).Но се маскират и преносно,пияни кат талпи 🤦🏻‍♀️.Завършиха във фонтана,играейки хоро.
Някъде имам доста снимки,но ни помня къде са,ни имам време да ви ги покажа 😬😂

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 13:35 от Ренко

# 63
  • Мнения: 10 912
Момичета, ще сложа в скрит текст, че по-бързо да се пропуска Simple Smile
Скрит текст:
Значи аз започнах преди 3 години много строг автоимунен протокол и бях на него до тази година, когато след доста четене реших да пробвам т.нар. прометаболитно хранене. З някой идващ от ограничаване на въглехидратите този начин на хранене звучи направо еретично Simple Smile Идеята му най-общо казано е балансирано хранене на 3-4 часа, като под балансирано се разбира храненето да се състои от въглехидрати, животински протеин и малко мазнини. Тъй като въглехидратите са високи, то мазнините трябва да ниски. Въглехидратите най-добре да са от плодове и кореноплодни зеленчуци, в това число и картофи.
Ключово също е, че се ограничават всички PUFA, т.е. всички растителни масла с изкл на зехтин, умерено, всички ядки и изобщо всички източници н полиненаситени мазнини.
Идеята, че когато храненето е балансирано по този начин и в такива интервали няма пикове на кръвната захар. Като се препоръчва и вечерен малка закуска преди лягане, за да не се изчерпва гликогена в черния дроб и да се активират стресовите хормони.
Това е най-най-общо. Аз лично някои неща все още не мога да ги приема напълно, след толкова години атнивъглехидрати Simple Smile
Но тук няма страх от захарта, качественият шоколад, без лецитини, соя, слънчогледови масла и т.н. даже се препоръчва, пият много портокалов сол Simple Smile изобщо живот си живеят Simple Smile
Разбира се, ако човек идва от силни рестрикции, е добре да вдига въглехидратите мнооооого плавно докато се адаптира към горене на енергия от тях иначе може да се окаже, че е качил някой и друг килограм Simple Smile. Костни бульони, черен дроб, вътрешности, плодове, кореноплодни, картофи, телешко, млечни.
И никакво кафе на гладно Simple Smile само след стабилна закуска Simple Smile
Още много има, човек направо може да се удави, ама най-грубо скицирано. И време да се пречупи човек да приеме, че може и да има нещо вярно Simple Smile
Но в това отношение поне и АИП-то ма Сара Балантайн подчертава, че не е нисковъглехидратно, особено при проблеми с щитовидната.

# 64
  • Мнения: 2 170
Ренко, аз харесвам само тези, които са класически за моя край, а именно с кожите с голям косъм и огромни маски на главите. Карамелов е наясно с тази моя лудост и ме е водил на карнавала в Перник. Ами... останах разочарована и от всички групи харесах само банскалии...
Ти ли си с малчугана Simple Smile

# 65
  • Мнения: 6 312
Язе,също момиченце. Преди 6-7 години беше това.Ся съм същата,плюс бая кг отгоре 😁😂
В Перник е като в тукашния Първенец.Имам колеги от там,да съм гледала и слушала доста.Не е моето.(тези дългокосместите бяха чужденците,май от Хърватия 🤔)

# 66
  • Мнения: 9 944
...
Абе момичета, какви ги вършите. Пак чистят и готвят. Колко пъти да ви повтарям, че на празник нищо не се прави, а особено на 1, за да не ви тръгва годината на хамалогия 🤣.
Сега плюйте през рамо, за да ви е лежерна годината.
Ми така ще е, като те няма. Явявай се по често, Ре Kissing Heart

# 67
  • Мнения: X
Много благодаря за отзивчивостта, Ули! Интересно, че след ковида тялото ми естествено търси режима, описан от теб. С изключение на кафето на гладно. Там вече с кафе-наркомана в мен не мож' се разбра. Но на картофеното чудовище в мен режимът много му хареса. Ако някой ме попита какво избирам картофи или любим шоколад, моментално хвърлям шоколада и се мятам на картофите.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Ули, интересно звучи, ама на мен така ми е трудно...ще почна да спазвам нещо, ако ми е написано меню. Инак не вдявам как, по колко и кога Thinking
А имаме нужда...незнам, но трябва да го измисля.

# 69
  • Мнения: X
Мисти, аз точно мислех да си напиша меню за седмицата. И без това правя ориентировъчно меню какво ще се готви, просто трябва да се детайлизира. Остава и да започна да го спазвам, де. Wink

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Ами, да...може да е малоумно, ама така ще ми е по-лесно Simple Smile
Сега готвя праз с шепа ориз.

# 71
  • Мнения: 10 912
Ами, Мисти, ето сега към ориза с праз просто добави и някакъв източник на протеин: яйце, месо, кашкавал, сирене и получаваш всички хранителни групи. Ако можеш да сложиш бульон вместо вода на ориза, ще е идеално Simple Smile

Ето тази дава идеи за междинни, обяд/вечеря, закуска. Има много информация на страницата й, но аз лично не харесвам разбиранията й извън храненетото и затова не я следвам. Пак предупреждавам, де, изключително шашкащо и лудо звучи при нашия бекграунд Simple Smile

# 72
  • Мнения: X
Ау, видях снимка на картофки! Знаех си, че има режим, според който да нагъвам картофки е добродетел! Yessssssss!!!

# 73
  • Мнения: 7 308
Главата ми още не е на мястото си. Поне да се бях напила снощи, да знам защо боли. Изкушавам се да полегна, но след това ще ми е още по-омотано и криво.
Излязохме с МУ, направихме една врътка из квартала. Обеща утре да ме води на разходка някъде из района.
Трябваше да се видим със сестра му, ама явно няма да стане - в семейството й имало хора със симптоми и решила да се самокарантинира няколко дни. 

Кукери на живо не съм виждала. Коледари също. Имам много смътни спомени от лазарки на село.

Редактирам се, за да ви покажа сънен Рижко. Май всички изглеждаме точно като него
Скрит текст:

# 74
  • Мнения: 12 066
Кло, ако не ти е късно - ще стане с фини кори, правила съм, че одрински и аз трудно намирам.
 На вълна кукери сте. На всеки 01.01 ходим в близко село, да им се порадваме. От тези страшните са с дълга козина. Много атрактивно се мятат по шосето. И днес отидохме, по - късно ще изровя снимка.
Ули, аз се храня по твоя режим, когато не се ограничавам и дебелея. Ще почета повече. Беше полезно.
Изпратихме гостите и малчо е тъжен. Обича да е сред близки, но рядко ни се случва.
ДобрЕ, уби ме с тия момчета лазарки. Що за простотия? Възмутително ми е за консервативната ми душа.

Общи условия

Активация на акаунт