Хистеректомията - въпроси,отговори,коментари. тема 5

  • 56 782
  • 745
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 663
Как така ще доказвате? Под 50г. с махнати яйчници трябва да е достатъчно. Аз бях на 35г. към днешна съм почти на 43г. Последният ми ТЕЛК беше ноември месец и ми дадоха 50%  за три години точно заради това. Има си закон ако не са го променили. При операция на рак на маточната шийка с премахнати яйчници при добро здраве до 50годишна възраст се дават 50% ТЕЛК. След това се очаква, че така или иначе менопаузата настъпва...Иначе в момента съм по здрава от здравите. 😊
Но си ползвам телка защото така или иначе не работя ( детето което родих тогава е със високо функционален аутизъм). ☺️

# 376
  • Мнения: 197
Мен на 45 години ме караха да доказвам посткасационен синдром като трябваше да пусна най-различни хормони и не ми го признаха, да не говорим, че и онкологичното не признаха, обжалвах в НЕЛК, там ми дадоха 91% за РМШ и нищо за посткастационния, тази година вече 5-а ми дадоха 50% за РМШ , аз м. Юни ще навършва 50,ТЕЛКа ми е от м. Септември 2019,за 1год,но за посткастационния нищо не получих

# 377
  • Мнения: 663
Добре де, аз само си размишлявам, след като една жена е оперирана заради РМШ  и е с премахнати яйчници защо трябва да се доказва каквото и да е ?
Ванвал а как така няма да ви признаят онкологично заболяване? Могат да не го признаят само ако се явите с няколко и вземат едно предвид... Другият вариант е ако има грешка в документацията.

# 378
  • Мнения: 197
Ами то е дълга история, писала съм тогава в темата. Вместо С53, както е по епикриза, те го сметнаха за Д6 ин ситу, не разбирах тогава и ги попитах поне за посткасационен синдром не ми ли се полагат, накараха ме да си правя хормони и не ги признаха, обжалвах в НЕЛК, те ме върнаха на ТЕЛК, той отново не ми призна нищо, обжалвах втори път в НЕЛК и тогава ми признаха С53, както е по епикриза, и ми дадоха 91%,сега за 5тата година Телк ми даде 50% за основното заболяване

# 379
  • Русе
  • Мнения: 7
Явно - НЕ!
Първага година ми дадоха 50 % за инситу, Явих се на ТЕЛК  за преосвидетелстване и - 0%. Обжалвах пред НЕЛК, връщат за ново разглеждане като трябва да представя документи от целенасочени инструментални изследвания (каквото и да значи това)

# 380
  • Мнения: 663
Инситу се води начален стадий и не дават ТЕЛК.

# 381
  • Русе
  • Мнения: 7
За инситу дават 50% през първата година според Наредбата.
Но как се доказва посткастрационния  синдром при премахнати яйчници,  ми е въпроса? Ако някой се е сблъсквал с това, ще бъда благодарна, да сподели.

# 382
  • Мнения: 3 548
Здравейте! На моя близка ще и правят лапароскопска хистероктомия. Обаче лекарят и казал, че е възможно и да премине в отворена операция. И сега се чуди какво да прави, да сменя ли лекаря, тъй като иска лапароскопски. Случва, прави ли се това? Благодаря!

# 383
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Да, при мен започнаха лапароскопски, но се наложи да преминат към отворена операция. В някои случаи, като моя с огромна миома около 13 на 10 сантиметра, е почти невъзможно както на нас ни се иска да процедират.

# 384
  • Мнения: X
Както и при наличието на сраствания....Аз, по- скоро бих сменила лекар, който не предупреди, че може да се наложи да се премине към отворена операция в някой момент.....тъй като това е съвсем нормален и сравнително често срещан вариант при лапароскопска операция.

# 385
  • Мнения: 3 548
Благодаря! Ще я успокоя, и да си вярва на доктора.

# 386
  • София
  • Мнения: 1 203
Аз си правих лапароскопска хистеректомия преди година и половина. След операцията докторът ми каза, че доста са се озорили с колегата му и вероятно на друго място биха преминали към отворена операция. Така че да, няма гаранция, че няма да се стигне до там, но до голяма степен зависи и от уменияга на хирурга.

# 387
  • Мнения: 3 548
Ами тя ще прави във ВМА при Ковачев. Той от кои е, бързо ли се отказва от лапароскопията?

# 388
  • София
  • Мнения: 1 203
Нямам представа, успех на близката ти!

# 389
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Моята операция беше във ВМА. Ако трябва да се върна назад отново бих се доверила на екипа там.

Общи условия

Активация на акаунт