Хистеректомията е вече факт.Какво следва след нея?

  • 14 349
  • 131
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте,понеже в темата за хистеректомията не желаят да се обсъждат последствията от толкова важна промяна в живота на всяка жена,претърпяла този ужас,ми се иска тук да си споделяме всичко от следоперативния период,от живота и промените,които настъпват в тялото на жената.
На мен ми е изключително трудно,преживях хистеректомия на 29 годишна възраст и имам 10 години след това много проблеми,които възникнаха като последици от хистеректомията.
Добре дошли са всички,независимо какви тревоги и притеснения имат.
На мен не са ми били правени химиотерапия или лъчетерапия,но можете да споделяте,всичко,което е важно за вас.
Или ако просто имате нужда от подкрепа и прегръдка.

# 1
  • Мнения: 5 005
Имам лимфедем.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
В какво се изразява,какви са симптомите при теб?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Моята е направиха след секциото, не съм боредувала преди това.
След отстраняването на матката имам само плюсове. Не купувам пренръзки за 7 дни всеки месец. Мога да си резервирам море още януари и не ме грози опасноста, да ми дойде баш на морето. Като гледам наборките - критическата яко ги мори - то кървете по 40 дни, то кръв до глезените ... на мен ми е спестено и това.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Pesheck,aко имаш оставени яйчници,това е добре.
Съжалявам,че ти се е случило,явно е трябвало обаче.Дано всичко е наред за вбъдеще.
Защо се наложи?
Да,една близка,която е почти на 50,има кръвоизливи,пие хормони,за да спре,пие уж да регулира...
За мен единственият плюс е,че не кървя и не се занимавам с превръзки.
Болки от колита си имам дзверски...
Това е положението.
Е,преди цикъл бяха нечовешки,то е имало аденомиоза,миома,просто е било мазало...Посинявали са ми устните от болка,не знам защо така се получаваше.

bubolina73,прочетох за лимфедем,никак не ти е розово положението.
Отстранени лимфни възли ли имаш?
Аз нямам отстранени,поне доколкото знам...
Имам обаче метаболитен синдром и висока пикочна киселина.А поседя 4-5 часа права,а са станали двойни глезените ми.А как боли,не е истина.Стъпалата ми са почти постоянно като смазани.

# 5
  • Мнения: 5 005
Лимфедема не боли,не пречи за сега,но е неприятно и грозно.Чудиш се с какви дрехи да го прикриеш,обувки по поръчка-готовите не стават.Серия масажи,ако не си от София към 3000 лева.Касата не поема нищо,

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Касата поема само обществено значими заболявания.Нямам думи за това...
Половината ми изследвания никога не са били по каса.Имах проблем с паращитовидните жлези,нищо не се поема.Ехографията на щитовидната жлеза не беше по каса,ФТ3(хормон на щитовидната),никога не е бил по каса.
Съжалявам за неудобството.
Поне обувки чрез социалните могат да се вземат...
На мен ми отказаха,въпреки тежкото плоскостъпие,което ТЕЛК видяха,въпреки рентгеновата снимка и малката разлика в дължината на краката.
Социалните се обърнаха към ТЕЛК.Думи нямам.Една прекрасна дама ми подари ортопедични обувки (благодаря ти,ако прочетеш),наистина разликата е огромна.Обикновените са ми ужасно неудобни.
Аз имам проблем с килограмите,много са.
90.
Миналото лято 103 бях стигнала.
Тежат и не трябва да са толкова.
Но...и с хистеректомия,и с премахната щитовидна жлеза...няма вариант да ги намаля.
И да спортувам интензивно не мога...
Лекарите само отбелязват,че трябва да отслабна и дотам.Никой не дава идея как да стане.
Ям ориз,картофи,пилешко...
Признавам понякога шоколад.
Само това ми позволява колитът.
Сурови зеленчуци е пълен абсурд да ям.

# 7
  • Мнения: 5 005
И обувки не се полагат,плащаш си като поп 200 лева за чифт.За отслабване без гладуване режима на Атанас Узунов,но не толкова стриктно.Ядеш месо,зеленчуци, млечни.Без ориз,картофи,брашно,захар и плодове.За три месеца-10 килограма.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
mariqivanova799, да яйчниците са ми оставили и шийката на матката също. Наложи се, заради секциото и нежеланието на матката, да спре да кърви -бая кръв съм загубила, като раждах и 2 дни след това си лежах със системи и на двете ръце - ама резултата от цялото упражнение си струва.

# 9
  • Мнения: 14
На мен ми престои хистеректомия, защото съм с миоматозна матка. Какви са последиците при вас? Казаха ми че ако много държа ще ми оставят яйчниците, но нямало смисъл защото и без това нямало да раждам

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На мен ми престои хистеректомия, защото съм с миоматозна матка. Какви са последиците при вас? Казаха ми че ако много държа ще ми оставят яйчниците, но нямало смисъл защото и без това нямало да раждам
На колко си години?
Как да няма смисъл,при мен състоянията след отстраняване на матка,шийка на матка,тръби,яйчници...бяха ужасни.
Яйчниците ако останат,все пак ще имаш някакъв естроген в организма,функцията им ще спре все пак по-плавно...
Аз имах жестоки вълни,за година качих 35+ кг без промяна на диетата,тогава вървях с километри...Буквално за дни ми отесняваха дрехите.

Pesheck,разбира се,че резултатът си струва,децата са ни най-голямото съкровище,любовта на живота ни...
Всеки ден благодаря,че имам син.
Аз от 11 годишна възраст имах проблеми,бяха казали,че едва ли ще имам деца...Когато забременях,бях толкова щастлива,синът е моето най-голямо щастие.

bubolina73,това е безобразие...Ако ги нямаш?С цървули ли да ходиш...
Уффф,гадна @нтисоциалн@...няма да коментирам какво,че да не ме трият.

С господин Атанас Узунов говорих лично,човекът отдели време да поговори с мен,не поиска нищо като заплащане.
Посъветва ме да пробвам,но на принципа проба-грешка съм установила,че нямам диарии и кървене от червата само ако ям ориз, картофи,месо,шоколад,захар.
С всичко друго имам проблем.
Няма смисъл да ходя при диетолог,самите гастроентеролози са ми казвали какво се прави.

# 11
  • Мнения: 18
Във връзка с този лимфедем, аз ходих онзи ден на съдов хирург, който ми каза да нося компресионен чорап, да вдигам крака нагоре и да не стоя права на едно място, прави ми и ехо-доплер. На мен ми се отключи от Ковид, като и аз имам направена радикална хистеректомия през април сега ходя на химия заради разсейки, а преди операцията бях на лъчетерапия. Но нещо не ми стана много ясно, толкова неразбираемо ми го обясни. Ти при кой съдов хирург ходиш и откъде
си? Аз съм от Пловдив.

# 12
  • Мнения: 5 005
За лимфедем се ходи на мануален лимфен дренаж в София,в студио Релакс.Лимфедема не се лекува по каса.Чорапите трябва да са Меди или Сигварис, трета компресия,но специалист-рехабилитатор трябва да ти вземе мерките,защото са по ръстове.Лимфедема не е от КОВИД,а от отрязаните лимфни възли и лъчетерапията.Да не те е оперирал Христамян?Не се хващай на масажи и масажни чорапи,защото ще се влошиш,противопоказни са.На мен нямаше кой да ми каже и докато стигна да Релакса,ходейки по съдови и рехабилитации се уголеми.Ходила съм при Вакрилов,Горанова, Луканова,Павлова,Станчева-всички казват общи приказки,които може да прочетеш и в интернет,само си даваш парите за прегледи.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох,ужас.
Това са много неприятни последствия.
А колко съм ходила и аз и съм давала пари за общи приказки...
bubolina73,а как стоят нещата с физиотерапия при лимфедем?

# 14
  • Мнения: 18
За лимфедем се ходи на мануален лимфен дренаж в София,в студио Релакс.Лимфедема не се лекува по каса.Чорапите трябва да са Меди или Сигварис, трета компресия,но специалист-рехабилитатор трябва да ти вземе мерките,защото са по ръстове.Лимфедема не е от КОВИД,а от отрязаните лимфни възли и лъчетерапията.Да не те е оперирал Христамян?Не се хващай на масажи и масажни чорапи,защото ще се влошиш,противопоказни са.На мен нямаше кой да ми каже и докато стигна да Релакса,ходейки по съдови и рехабилитации се уголеми.Ходила съм при Вакрилов,Горанова, Луканова,Павлова,Станчева-всички казват общи приказки,които може да прочетеш и в интернет,само си даваш парите за прегледи.
Оперираха ме в онкологията. Ми засега нося чорапа. В София засега нямам възможност да ходя, че не съм много добре покрай химиите. То че е от махнати те лимфни възли е оттам, но ми се появи точно когато карах пост Ковид. И този доктор при когото ходих ми каза че е вследствие като цяло на общото ми състояние.

Общи условия

Активация на акаунт