Хистеректомията - въпроси,отговори,коментари. тема 5

  • 56 621
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • варна
  • Мнения: 101
Здравейте явно при менопаузата симптомите са различни. Окончателната диагноза е C 53.1 Ca colli uteri 1b1/II pno mo/g2 . Лимфните възли са чисти. Това което ми преводоха проф. на по разбираем език е рак на шийката инфилтриран дълбоко в канала стадий първи.
Благодаря много за отговорите

# 736
  • Мнения: 64
Здравейте, а при кой лекар се лекувате във Варна доколкото разбирам и двете сме от Варна така че не се притеснявайте да питате всичко което ви интересува ще се радвам да ви бъда полезна със каквото мога

# 737
  • варна
  • Мнения: 101
Здравейте, а при кой лекар се лекувате във Варна доколкото разбирам и двете сме от Варна така че не се притеснявайте да питате всичко което ви интересува ще се радвам да ви бъда полезна със каквото мога
Благодаря за сега от 09.11 ме приемат в отделението по лъчетерапия. Ще се пробвам сутрин да минават процедурите и да ходя на работа но да видим как ще се чувствам. Незнам какво да очаквам като странични ефекти.
Благодаря много за подкрепата!

# 738
  • Мнения: 64
Аз миналата година минах лъчетерапията в същата клиника при проф Енчева 25 процедури правих, честно казано малко ще ви е трудно да го съчетаете с работата заради страничните ефекти а те най често са диария, газове, чувствах слабост, отпадналост но не се притеснявайте, клиниката ви издава болничен за 30 дни докато трае терапията така че по добре ще е да си го ползвате   болничния  но вие ще си прицените.

# 739
  • Мнения: 7
Здравейте,дами! Предстои ми хистеректомия на матката.Насочила съм се към лапароскопската операция в Пловдив и се двуомя между Селена или Торакс. Вие, какво ще ме посъветвате?
Преди 14 години ми буше ампутирана шийката на матката след открит карцином ин ситу III б група. Наскоро след цитонамазка и биопсия ми бяха открити изменения. И тъй като шийката е изцяло премахната, явно е останало много мъничко от нея.За по-сигурно, препоръчват да се отстрани матката, тъй като съм над 40 години  и няма да раждам.
Ще се радвам, да споделите мнения!

# 740
  • Мнения: 88
Здравейте,дами! Предстои ми хистеректомия на матката.Насочила съм се към лапароскопската операция в Пловдив и се двуомя между Селена или Торакс. Вие, какво ще ме посъветвате?
Преди 14 години ми буше ампутирана шийката на матката след открит карцином ин ситу III б група. Наскоро след цитонамазка и биопсия ми бяха открити изменения. И тъй като шийката е изцяло премахната, явно е останало много мъничко от нея.За по-сигурно, препоръчват да се отстрани матката, тъй като съм над 40 години  и няма да раждам.
Ще се радвам, да споделите мнения!


Привет Мария,

Аз съм оперирана в Селена преди три месеца.Операцията ми е радикална хистеректомия, оперира ме д-р Илия Амалиев.Общо взето се възстанових изключително бързо, доволна съм и от д-р Амалиев, както и от целия екип в Селена.
Относно Торакс нямам никакви наблюдения и не мога да дам мнение.

# 741
  • Мнения: 663
Дами,  вече сме на 50 стр. Има ли желаещи да продължат темата? Аз лично нямам време и с удоволствие бих предала щафетата.😊
Имам само една молба. Темата да не се разводнява Има достатъчно много теми и информация в сайта. Идеята е конкретно за РМШ, така че при търсене на такава информация да се намира бързо.
Благодаря Ви ! Бъдете здрави!  😊

# 742
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
В смисъл да не е вече хистеректомия темата,а да е само за рак на маточната шийка ли?
Лично по мое мнение,никого не ангажирам,има много причини за хистеректомия и не бива да се ограничава темата само с една диагноза.Вече както вие си решите.
Бъдете здрави всички,това е най-важното!

# 743
  • Мнения: 88
Според мен Гена искаше да каже, че основната причина темата да бъде създадена е свързана с хистеректомия, заради рак на маточната шийка и би било добре коментарите в нея да са в тази насока.Аз също съм съгласна, че има много други теми свързани с гинекологични манипулации и би било добре да се придържаме към основната, за да е по-лесно намирането на информация, съответно да сме полезни за търсещите помощ.

# 744
  • Мнения: 663
Daisy83 точно! Създаването на групата беше с цел взаимопомощ , мнения, коментари за хистеректомията и рака на маточната шийка. Нямаше такава тема и няколко жени се намерихме в друг сайт и решихме да направим група тук, за да можем да си помагаме и да обменяме информация. Иначе в бг.мамма буквално има всичко. Моля ако съм обидила някой да ме извини. Не е умишлено 😊😘
Естествено, че при въпроси за  хистеректомия  дори и да няма рак пак ще се отговори и помогне. Даже честно да си кажа съжалявам, че го написах, защото самата хистеректомия като манипулация си е еднаква със или без рак. Достатъчно плашеща. Темата си е екстра и така. ☺️ Та, ако има желаеща да направи следващата тема бих била щастлива ☺️🌼

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 08:37 от Гена

# 745
  • Мнения: 88
Момичета, заповядайте линк към Тема 6

https://www.bg-mamma.com/?topic=1266428

Общи условия

Активация на акаунт